Statuetka dla najlepszego lubuskiego sportowca.
Statuetka dla najlepszego lubuskiego sportowca. Archiwum "GL"
Znamy już najpopularniejszych sportowców w województwie i powiatach. A kto zostanie tym naj - czyli najlepszym sportowcem województwa lubuskiego w 2013 roku?

(fot. Archiwum "GL")

Zwycięzca został wyłoniony w głosowaniu kapituły ekspertów. Nazwisko poznamy w piątek, 24 stycznia, około godz. 20 podczas gali sportu lubuskiego w Drzonkowie.

Od poniedziałku 20 stycznia do piątku 24 stycznia będziemy prezentować kolejne sylwetki nominowanych w kategorii najlepszy lubuski sportowiec. Głosować na swego faworyta możecie w sondzie.

Lucjan Błaszczyk. Tenisista stołowy zielonogórskiego ZKS-u. To jeden z najlepszych pingpongistów w historii tej dyscypliny w Polsce. Głównie dzięki niemu ZKS zdobył w 2013 r. brązowy medal mistrzostw Polski.

Sylwia Bogacka (strzelectwo, Gwardia Zielona Góra). Wicemistrzyni olimpijska z Londynu miała nieco słabszy sezon, jednak zdobyła dwa brązowe medale drużynowe w mistrzostwach Europy.

Jakub Dalewski (sporty motorowe, Automobilklub Duet Zielona Góra). Najlepszy Polak w wyścigach bolidów. W zeszłym roku zajął ósme miejsce w północnoeuropejskich mistrzostwach Formuły Renault 2.0.

Patryk Dudek (żużel, Stelmet Falubaz Zielona Góra). Najbardziej utytułowany polski żużlowiec 2013 r. Mistrz świata juniorów, mistrz Polski juniorów, złoty medalista Drużynowego Pucharu Świata, drużynowy mistrz Polski - to tylko część z jego sukcesów.

Kolejne sylwetki nominowanych sportowców we wtorek 21 stycznia. Do piątku, 24 stycznia, na naszych łamach przedstawimy wszystkie nominowane osoby.