MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Które urzędy w powiecie nowosolskim kiedy są czynne? W jednym miejscu zebraliśmy wszystkie adresy szpitala, gmin i innych insytucji

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wszystkie urzędy przyjmują korespondencję od mieszkańców w formie listów przesyłanych pocztą tradycyjną lub elektroniczną.
Wszystkie urzędy przyjmują korespondencję od mieszkańców w formie listów przesyłanych pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Eliza Gniewek-Juszczak
Kontakty z urzędami są możliwe. Można dzwonić lub korzystać z poczty elektronicznej. Zebraliśmy instytucje z powiatu nowosolskiego. Wiele spraw można teraz załatwić bez wychodzenia z domu.

Nowa Sól

Prezydent Jacek Milewski poinformował, że 26 marca, na godzinę 10.00 w mieście i powiecie w dalszym ciągu nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. - Jednak walka z epidemią w naszym kraju trwa i wchodzi w kolejną fazę. Do 11 kwietnia obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa - podkreślił prezydent.

Urząd Miejski w Nowej Soli
Ul. Piłsudskiego 12

Bezpośrednia obsługa klientów została zawieszona do odwołania. Sprawy można załatwiać telefonicznie i elektronicznie. Tylko zgłoszenia zgonów oraz narodzin w Urzędzie Stanu Cywilnego są realizowane w urzędzie, wejście od ul. Szkolnej (od głównego parkingu).
Skrzynka podawcza. Druki wniosków są dostępne przy wejściu do urzędu od ul. Piłsudskiego, tam też wystawiona jest skrzynka podawcza, do której można składać wnioski. Urząd prosi, aby na wnioskach koniecznie podać dane kontaktowe: numer telefonu lub adres email.
Szczegółowe kontakty tutaj.

Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli

ul. Chałubińskiego 7
Wprowadzono ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów „planowych”. Zawieszono osobiste zapisy do zabiegów planowych. Szpital funkcjonuje w systemie „ostrodyżurowym”. Ograniczono dostęp do świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w poradniach: neurologii dziecięcej, alergologicznej, reumatologicznej, endokrynologicznej, diabetologicznej, chirurgii naczyniowej, gastroenterologicznej, kardiologicznej, chirurgii plastycznej i oparzeń położniczo–ginekologicznej (tylko w zakresie ginekologii), neurologicznej oraz neurochirurgicznej.
Pacjenci poradni: chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznej, chirurgii onkologicznej oraz urologicznej po zbadaniu temperatury ciała oraz po przeprowadzeniu ankiety będą mieli udzielone świadczenie medyczne.
Pacjenci kierowani od lekarzy specjalistów ze skierowaniami na badania obrazowe do Szpitalnego Zakładu Radiologii zobowiązani są o rejestrowanie się wyłącznie telefonicznie tel. 68 470 74 01 oraz 68 388 22 21, od godziny 7.00 do 14.30.
Gabinet Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej
Został przeniesiony do budynku B Zespołu Poradnictwa Specjalistycznego przy ul. Chałubińskiego 1.
Najpierw należy dzwonić: 798 662 584 oraz 68 388 21 19.
Telefon do rejestracji szpitala 68 388 23 97, centrala 68 38 82 100.
Szczegółowe kontakty

tutaj

.

Urząd Skarbowy w Nowej Soli
ul. Stanisława Staszica 1

Urząd zachęca do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu. Twój e-PIT i e-Deklaracje dostępne na www.podatki.gov.pl pozwalają na rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.
Szczegółowe kontakty tutaj.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Inspektorat w Nowej Soli
ul. Staszica 1
Jest pojemnik, do którego można wrzucać wnioski i inne dokumenty. Każdy klient ZUS, który ma konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) może z niego korzystać.
Ważne

  • Do dyspozycji klientów są także specjalnie uruchomione linie telefoniczne:
  • Osoby, które będą się chciały dowiedzieć więcej na temat świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji bądź zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły mogą dzwonić pod numer 22 290 87 01.
  • Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać ze wsparcia ZUS w tym czasie pomoc znajdą pod nr 22 290 87 02.
  • Dla tych, którzy mają pytania lub wątpliwości dotyczące odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej udostępniliśmy nr 22 290 87 03.
  • Konsultanci ZUS są do dyspozycji w dni robocze (pn.- pt.) w godzinach 7:00 – 15:00.
  • Nadal można korzystać z ogólnopolskiej linii pod numerem 22 560 16 00 w dni robocze w godzinach 7:00-18:00.
  • Można także kontaktować się z doradca ds. ulg i umorzeń: mailowo [email protected] oraz tel.: (68) 329 43 86.

Starostwo powiatowe w Nowej Soli
ul. Moniuszki 3

Starostwo jest zamknięte dla interesantów. Można korzystać z platformy ePUAP lub załatwić tradycyjną pocztą, np. dokumenty do wydziału budownictwa czy zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu w wydziale komunikacji można wysłać pocztą lub kurierem.
Szczegółowe kontakty tutaj.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli
ul. Staszica 1

PCPR jest zamknięty dla bezpośredniej obsługi klientów. Można kontaktować się telefonicznie, mailowo oraz za pośrednictwem platformy ePUAP. e-mail: [email protected]. Sekretariat: tel. (68) 457-43-30 / 692-827-334
adres skrytki ePUAP: /yt0530eqc4/SkrytkaESP*
Szczegółowe kontakty tutaj

Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli
ul. Staszica 1c

PUP jest nieczynny dla klientów, ale nie przerywa pracy. Sprawy można załatwić telefonicznie, pocztą elektroniczną, pocztą tradycyjną, poprzez portal www.praca.gov.pl lub ePUAP. Pełna rejestracja odbywa się elektronicznie poprzez portal www.praca.gov.pl. Kontakt telefoniczny 68 388 03 12.
Szczegóły kontaktów tutaj.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Muzealna 46

Do odwołania ograniczona jest możliwość osobistego załatwiania spraw. Wypłaty świadczeń z MOPS nie są zagrożone. Terminy płatności świadczeń pozostają bez zmian.
Szczegółowe kontakty tutaj

Miasta i gminy powiatu nowosolskiego

Bytom Odrzański
Urząd Miejski

ul. Sadowa 4, 67-115 Bytom Odrzański
Burmistrz Jacek Sauter apeluje o ograniczenie osobistego załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim i Ośrodku Pomocy Społecznej. W miarę możliwości prosi o kontakt w formie tradycyjnej korespondencji, mailowo lub telefonicznie. Centrala: +48 68 388 40 22, fax +48 68 388 40 26, e-mail: [email protected]
Szczegóły kontaktów tutaj

Kolsko
Urząd Gminy

Ul. Piastowska 12, 67-415 Kolsko
W miarę możliwości, urząd gminy prosi o kontakt w formie tradycyjnej korespondencji, mailowo lub telefonicznie: centrala telefoniczna 68 352 41 77, e-mail [email protected].
Szczegóły kontaktu tutajtutajtutaj.

Kożuchów
Urząd Miejski

ul. Rynek 1a, 67 – 120 Kożuchów
Urząd jest nieczynny dla bezpośredniej obsługi klientów. Sprawy można załatwiać telefonicznie w godzinach pracy urzędu, pod numerem telefonu 68 355 59 40 lub pod adresem e-mailowym: [email protected].
Szczegóły kontaktów tutajtutajtutaj.

Nowe Miasteczko
Urząd Miejski

ul. Rynek 2, 67-124 Nowe Miasteczko
Burmistrz prosi o rozważenie przed osobistą wizytą w urzędzie i jednostkach organizacyjnych gminy (OPS, GOK, Zespół Szkół nr 1) podjęcia próby załatwienia spraw przez telefon i Internet.
Szczegółowe kontakty tutaj.

Gmina Nowa Sól

Urząd Gminy Nowa Sól
ul. Moniuszki 3a, 67 – 100 Nowa Sól

Urząd jest zamknięty dla interesantów do odwołania. Kontakty z pracownikami odbywają się wyłącznie poprzez korespondencję tradycyjną, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Na parterze budynku jest punkt biura podawczego, w którym można złożyć pisma, wnioski i dokumenty.
W wyjątkowych sytuacjach kontakt osobisty z pracownikami będzie możliwy po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty/spotkania poprzez kontakt z sekretariatem - telefoniczny 68 387 20 16 lub mailowy [email protected].
Szczegółowe kontakty tutaj

Otyń

Urząd Miejski
Ul. Rynek 1

Na parterze budynku jest skrzynka podawcza, do której można wkładać wszelkie wnioski, dokumenty i listy. Na miejscu można pobrać potrzebne druki, które po wypełnieniu będzie można włożyć do skrzynki.
Szczegółowe kontakty tutaj.

Siedlisko

Urząd Gminy
Plac Zamkowy 6, 67-112 Siedlisko

Jest nieczynny dla klientów do odwołania. Kontakty z pracownikami urzędu odbywają się wyłącznie poprzez korespondencję tradycyjną, drogą elektroniczną lub telefonicznie. W wyjątkowych sytuacjach kontakt osobisty z pracownikami będzie możliwy po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty/spotkania poprzez kontakt z sekretariatem – telefoniczny (68) 388 32 11/ 388 32 18 lub mailowy: [email protected] (w tym przypadku urząd prosi o załatwienie spraw samodzielnie, bez osób towarzyszących, z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym bezpiecznej odległości co najmniej jednego metra pomiędzy pracownikiem a stroną).
Na parterze jest punkt biura podawczego, w którym można złożyć pisma, wnioski, dokumenty. Ogólne telefony: 68 388 32 11, 388 32 18 i mail urzędowy: [email protected].
Szczegółowe kontakty tutaj

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska