Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ktoś podaje się za policjantów i rozsyła fałszywe wiadomości. Nie otwierajcie ich! Możecie stracić wszystkie dane!

oprac.maw
Oszuści podają się za policjantów i rozsyłają fałszywie wiadomości.
Oszuści podają się za policjantów i rozsyłają fałszywie wiadomości. unsplash.com/zdjęcie symboliczne
Oszuści atakują. Znowu za ofiary wybrali sobie internautów. Tym razem podają się za policjantów i rozsyłają fałszywe maile. Uważajcie!

Policja opublikowała ostatnio komunikat dotyczący oszustów. Chodzi o wiadomości, które rzekomo wysyłają funkcjonariusze internautom. Mundurowi o problemie dowiedzieli się od obywateli. Otrzymali od nich mnóstwo zgłoszeń. - Policja nigdy nie wysyła żadnych linków do stron, czy też spakowanych plików, które odbiorca powinien sam rozpakować. Każdą taką otrzymaną informacje należy potraktować z ostrożnością jako potencjalną wiadomość mogącą w załączniku (bądź linku) zawierać złośliwe oprogramowanie - zapewnia policja.

Czytaj również: Tak kobieta straciła 20 tysięcy złotych. Wystarczył telefon od… policjantki

Jak wygląda przykładowa fałszywa wiadomość

Wezwanie na przesłuchanie, błędne faktury, oskarżenie o oszustwa, zgłoszenie sprawy. To możesz znaleźć w mailu przesłanym przez oszustów podających się za policjantów. Adres, z którego nadano wiadomość, może nie wzbudzić waszych podejrzeń. Dodatkowo często pojawia się też podpis np. komendanta. Wszystko wygląda dość wiarygodnie, ale nie dajcie się zwieść!
Jeśli otrzymacie podejrzanego maila od policji, nie klikajcie w żadne linki czy załączniki. Wiadomo, że zazwyczaj oszustom internetowym zależy na naszych danych!

Tak wygląda przykładowa fałszywa wiadomość od oszustów
Tak wygląda przykładowa fałszywa wiadomość od oszustów Lubuska Policja
Wchodzą do mieszkań, dzwonią. Podają się za przedstawicieli znanych firm, przyjaciół rodziny. Mówią w taki sposób, że często trudno im nie uwierzyć. Potrafią uśpić czujność. Wymyślają przeróżne historie, podają fałszywe dane, często uderzają w słaby punkt ofiary, a wszystko po to, aby ją okraść. Zabrać jej wszystkie oszczędności. Jakie metody w ostatnim czasie stosowali oszuści w Lubuskiem? Sprawdziliśmy to! Okazuje się, że niestety liczne apele policji nie docierają do wszystkich. Szczególnie narażeni są seniorzy. To oni są na celowników większości oszustów. Zebraliśmy dla Was przykłady tego, jak działali przestępcy w województwie lubuskim. Co robili, mówili. Jak udawało im się osiągnąć cel. Przeczytajcie - ku przestrodze! - W tym roku na terenie województwa lubuskiego oszuści wyłudzili 400 tys. zł, z czego udało się odzyskać 130 tys. zł. W 2018 roku Lubuszanie przekazali w podobny sposób przestępcom ponad 1,5 miliona złotych - informuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz.SPRAWDŹ TEŻ: [lista][*]Oszuści posługujący się metodą „na wnuczka" i „na policjanta" są nadal aktywni. Senior z Gorzowa stracił 20 tys. złotych!;nf[*]Ktoś podaje się za policjantów i rozsyła fałszywe wiadomości. Nie otwierajcie ich! Możecie stracić wszystkie dane!;nf[*] Wypłacasz gotówkę z bankomatu? Uważaj na oszustów! Stosują nową metodę;nf[/lista][g]14057041[/g]Zobacz też wideo: Tak działają oszuści. Nie daj się oszukać[sonda]1631[/sonda]

Oszuści w Lubuskiem. Niejeden mieszkaniec stracił przez nich...

Zobacz też wideo: Tak działają oszuści. Nie daj się oszukać

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska