Kukiz'15 nazwą ruchu Pawła Kukiza. Marek Mnich szefem jego...

  Kukiz'15 nazwą ruchu Pawła Kukiza. Marek Mnich szefem jego sztabu

  Marcin Dobski m.dobski@polskatimes.pl

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Paweł Kukiz obecnie wybiera się z koncertami na Pomorze.

  Paweł Kukiz obecnie wybiera się z koncertami na Pomorze. ©Adam Wojnar/ Polska Press

  Kukiz'15 - tak będzie się nazywać ruch Pawła Kukiza. Szefem sztabu wyborczego będzie Marek Mnich, a Kukiz pojedzie wkrótce na Pomorze.
  Paweł Kukiz obecnie wybiera się z koncertami na Pomorze.

  Paweł Kukiz obecnie wybiera się z koncertami na Pomorze. ©Adam Wojnar/ Polska Press

  W najbliższych dniach zostanie zarejestrowany komitet wyborczy wyborców Kukiz'15. - Szefem sztabu został Marek Mnich - mówi Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) Miłosz Lodowski, rzecznik prasowy ruchu Kukiza, który będzie też szefem kampanii w wyborach parlamentarnych.

  Osobą, która zajmuje się wszelkimi sprawami związanymi z referendum, jest Janusz Sanocki. Oficjalnie kampania wyborcza może wystartować, gdy zostanie zarejestrowany KWW Kukiz'15.
  Pełnomocnik finansowy komitetu będzie z Wrocławia, podobnie jak adres rejestracji. - Nie możemy ujawnić nazwiska, ale jest to osoba polecona przez Kornela Morawieckiego - usłyszała AIP od Lodowskiego.
  Spotkania sztabu wyborczego będą się odbywać w Warszawie. Obecnie Kukiz ma zaplanowane wyjazdy związane z jego aktywnością artystyczną. Od przyszłego tygodnia objedzie z koncertami Pomorze. Trasa rozpocznie się 4 sierpnia i potrwa do 20. Całe przedsięwzięcie nie jest działaniem politycznym. - Jednak mogą się znaleźć w nim elementy związane z uświadamianiem obywateli w kontekście referendum - mówi AIP Lodowski.

  Kampania parlamentarna rozpocznie się w połowie sierpnia, przygotowania do niej już trwają, ale pieniądze zaczną być zbierane przez Kukiz'15 dopiero w momencie, gdy ruch zostanie oficjalnie zarejestrowany. - Nie mamy finansów z budżetu państwa, więc musimy pieniądze zdobyć sami - mówi Lodowski, który dodaje, że kampania referendalna nie będzie obfitowała ze strony Kukiz'15 w fajerwerki. - Paweł będzie utrwalał świadomość obywateli, co zmieni głosowanie za JOW - mówi AIP Lodowski.
  Na niwie politycznej nie ma możliwości współpracy Kukiz'15 z Bezpartyjnymi.org i Ruchem JOW. - W działaniach referendalnych jesteśmy jednością - mówi nam Lodowski.

  Kukiz'15 będzie kładł nacisk głównie na naprawę polskiej gospodarki. - Postulaty gospodarcze są najważniejsze dla nas wszystkich - zapewnia Lodowski, a strategia ruchu będzie przedstawiona podczas konwencji, która planowana jest na koniec sierpnia.


  Oferty pracy z Twojego regionu

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo