Kultura na haku – Tede z nową płytą "Noji?”, Hrabi w meczu...

  Kultura na haku – Tede z nową płytą "Noji?”, Hrabi w meczu improwizowanym, Agata Kulesza w nowym filmie Kingi Dębskiej – “Zabawa, zabawa”

  (HAK)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Styczniowy weekend rozkręci się muzycznie już w piątek na różną nutę, a śmiać się będziemy jeszcze we wtorek...
  Kultura na haku – Tede z nową płytą "Noji?”, Hrabi w meczu improwizowanym, Agata Kulesza w nowym filmie Kingi Dębskiej – “Zabawa, zabawa”
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Damian Kujawa/Zdzisław Haczek-Gazeta Lubuska/Mat. prasowe Kino Świat

  Zielona Góra
  Chór Cantemus Domino zaśpiewa kolędy i pastorałki
  Zielonogórski Chór Towarzystwa Śpiewaczego - Cantemus Domino w ubiegłym roku świętował jubileusz 65-lecia. Nagradzany m.in. na Festiwalu Silesia Cantat, Międzyrzeckiej Uczcie Chórów Amatorskich, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki w Ejszyszkach na Litwie zespół, który działa przy kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, zaprasza w sobotę, na doroczny koncert kolęd i pastorałek. Solistami będą: Alina Marciniak, Regina Chanczewska, Violetta Janecka, Eugeniusz Olejniczak. Akompaniament: Julian Tatarynowicz.
  Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, sobota, 5 stycznia 2019, 16.30, wstęp wolny.
  (HAK)


  Gorzów Wlkp.
  Dla fanów jazzu
  Jam Session Anno Domini 2019. To już szóste jam session, organizowane przez gorzowskiego saksofonistę Marka Konarskie¬go. Podczas muzycznego spotkania zaprezentują się jazzmani z różnych stron Polski, z Niemiec oraz z Danii. Rezerwacje: bilety@jazzfilary.pl
  Jazz Club Pod Filarami, ul. Jagiełły, piątek, 4 stycznia 2019, 19.30, bilety: 10 zł (uczniowskie, studenckie) i 40 zł.
  (SNDR)

  Gorzów Wlkp.
  Tede zrobi szał
  Na „naszej dzielni” zawita „bailando tour”, czyli znany wszystkim raper Tede (autor m.in. „Wielkie Joł”) i ekipa NWJ. Koncert odbywa się w ramach trasy promującej najnowszy album Tede. Album Noji? w sprzedaży jest od 15 czerwca i wielu fanów rapera uważa, że Tede ponownie udowodnił, że jest „lata świetlne przed konkurencją”.
  Klub C-60, ul. Zaułek, piątek, 4 stycznia 2019, 20.00, bilety: 45 zł.
  (SNDR)

  Zielona Góra
  Hrabi kontra Ab Ovo w meczu humoru improwizowanego
  Improwizacja kabaretowa polega na tym, że… nikt nic nie wie! Artyści wychodzą na scenę bez scenariusza. Za to z otwartą głową i uchem, bo to publiczność podrzuca kabareciarzom tematy scenek, imiona i charakter postaci. Tym razem w meczu improwizowanego humoru zmierzą się kabaret Hrabi i aktorzy grupy Ab Ovo.
  Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna, wtorek, 7 stycznia 2019, 20.00, bilety: 90 zł.
  (Hak)

  Sulechów/Nowa Sól
  Koncerty karnawałowe filharmoników
  Sławomir Kozłowski poprowadzi Koncerty Karnawałowe: w piątek 4 stycznia 2019 o 19.00 w Wydziale Zamiejscowym Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie i w sobotę 5 stycznia 2019 o 19.00 w Nowosolskim Domu Kultury. Z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zielonogórskiej po gościnną batutą Macieja Tarnowskiego wystąpi Marzanna Rudnicka (sopran).
  (HAK)

  Nowa Sól/Zielona Góra
  Idą na solo, a rozbawią tylko dorosłych
  Alex Niebrzegowski i Świat Komedii zapraszają na wieczory z cyklu Stand Up City. Ostrym słowem solo (tylko widzów dorosłych!) „zastrzelą” komicy: Jakub Poczęty-Błażewicz i Damian „Viking” Usewicz.
  Nowa Sól, Restauracja Pod Kotwicą, al. Wolności, piątek, 4 stycznia 2019, 20.00, bilety: 20/25 zł.
  Zielona Góra, JazzKino, ul. Sobieskiego, sobota, 5 stycznia 2019, 19.00, 20/25 zł.
  (HAK)

  Drezdenko
  Weekend pełen muzyki
  Pierwszym koncertem w tym roku będą „Znane arie i duety z operetek i musicali”. Soliści: Joanna Horodko (sopran), Marek Szymański (tenor), Patrycja Furman - Zadrożniak (skrzypce), Marcin Dęga (fortepian).
  Centrum Promocji i Kultury, piątek, 4 stycznia 2019, 19.00, bilety: 30 zł.
  Kolejne muzyczne atrakcje zaplanowano na niedzielę. To właśnie tego dnia będziecie mogli wybrać się na „Koncert kolęd i pastorałek” w wykonaniu Big Bandu CKP Drezdenko pod kierownictwem Miłosza Buchowskiego. Gościnnie wystąpi wokalistka Edyta Trusz. Tego wieczoru zaprezentują się też zespoły Arabeska i Picolo.
  Centrum Promocji i Kultury, niedziela, 6 stycznia 2019, 17.00, wstęp wolny.
  (SNDR)

  Świebodzin
  Koncert Noworoczny
  W „Koncercie noworocznym z uśmiechem” wystąpią: Marcela Wierzbicka (sopran), Dominik Opaliński (bas/baryton), Emilia Czekała (prowadzenie).
  Świebodziński Dom Kultury, piątek, 4 stycznia 2019, 18.00, bilety: 65 zł.
  (HAK)

  Sulechów/Klępsk
  Grupa Drewno zaśpiewa w perle architektury
  W niedzielę, 6 stycznia tuż po mszy św., o godz. 10.30 Grupa Drewno zaprezentuje wschodniosłowiańskie pieśni bożonarodzeniowe w Zabytku Kultury - drewnianym kościele pw. NNMP w Klępsku. Grupa Drewno wykonuje stare pieśni w manierze wokalnej zwanej śpiewem białym. Usłyszymy kolędy, pastorałki i szczedrywki polskie, białoruskie i ukraińskie.
  Kościół pw. NNMP, niedziela, 6 stycznia 2019, 10.30, wstęp wolny.
  (HAK)

  Nowogród Bobrzański
  Klasyka w wydaniu lekkim, łatwym i przyjemnym
  Lubuski Kwartet Filharmonii Zielonogórskiej, który tworzą: Kamila Susłowicz (I skrzypce), Beata Gołemberska (II skrzypce), Piotr Łaskarzewski (altówka), Arkadiusz Szydło (wiolonczela), zagra podczas Koncertu Karnawałowego przeboje muzyki filmowej, klasycznej i rozrywkowej. Wydarzenie poprowadzi red. Andrzej Winiszewski.
  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, niedziela, 6 stycznia 2019, 18.00, bilety: 5 zł.
  (HAK)

  Szprotawa
  Wielki koncert kolęd i pastorałek
  W Koncercie Kolęd i Pastorałek wystąpią zespoły Szprotawskiego Domu Kultury: Szprotawska Orkiestra Dęta pod dyrekcja Zdzisława Głowackiego, Tulowianki przy akompaniamencie Moniki Jóźwik, Dojrzałe Kłosy przy akompaniamencie Katarzyny Kucharz, Wrzosy, De Włoders Trio przy akompaniamencie Włodzimierza Czernisza oraz młodzież i najmłodsi: Sunniaki pod kierunkiem K. Kucharz, Rampa pod kierunkiem Pawła Krawczonka i Gama pod kierunkiem M. Jóźwik. Prowadzenie: Teresa Zima, dyrektor SzDK.
  Szprotawski Dom Kultury, sobota, 5 stycznia 2019, 16.00, wstęp wolny.
  (HAK)

  Kinowa premiera
  „Zabawa, zabawa”
  Bohaterkami najnowszego filmu Kingu Dębskiej („Moje córki krowy”) są kobiety. Piękne, bogate, z wysoką pozycją i sukcesami… Wszystkie jednak mogą znaleźć się na zakręcie, nawet młodziutka studentka, utytułowana lekarka czy słynna prokuratorka, która na każdym kroku zasłania się immunitetem. W rolach głównych występują: Agata Kulesza, Dorota Kolak oraz Maria Dębska. Na ekranie towarzyszą im: Marcin Dorociński, Barbara Kurzaj, Mirosław Baka, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Marian Dziędziel oraz Tomasz Sapryk. Scenariusz filmu reżyserka napisała wspólnie z Miką Dunin, najsłynniejszą polską blogerką piszącą o kobiecym piciu. Został on doskonale udokumentowany i uwiarygodniony rozmowami z wieloma kobietami, zmagającymi się z nałogiem.
  (HAK)

  Kinowa premiera
  „Bumblebee”
  Jeśli ktoś tęskni za nowymi przygodami Transformersów, to propozycja w sam raz dla niego! Jest rok 1987. Na jednej z kalifornijskich plaż tytułowy Bumblebee znajduje azyl na złomowisku. Tymczasem Charlie (Hailee Steinfeld znana z westernu braci Coen „Prawdziwe męstwo”), dziewczyna u progu dorosłości, próbuje zrozumieć świat, wciąż szukając w nim dla siebie miejsca i roli. I właśnie na złomowisku znajduje zdezelowanego, rdzewiejącego Bumblebee. Kiedy udaje jej się go odrestaurować, szybko orientuje się, że Bumblebee nie jest zwykłym żółtym „garbusem”…

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo