Kultura w Lubuskiem. Koncerty, spektakle na plaży, imprezy, seanse kina letniego – tyle się dzieje tego weekendu! Wybierz się!

hak, egj, zb, mt
W spektaklu Lubuskiego Teatru „Zielony Gil” jest tak gorąco od uczuć i emocji, że bywa też pikantnie… Ku uciesze widza! GOPHOTO.PL
Nie ma nudy latem! Oto, co się dzieje na wielu lubuskich scenach od piątku do niedzieli, 14-16 sierpnia 2020.

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne 2020: "Kamienie w kieszeniach"

W piątek, 14 sierpnia 2020 o godz. 21.00 Lubuski Teatr, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto jest Pomagać – zapraszają na kolejną odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego 2020. Na scenie ośrodku w Dąbiu zobaczymy zrealizowany w Lubuskim Teatrze spektakl „Kamienie w kieszeniach”. Sztukę Marie Jones - historię dwóch statystów, którzy na planie hollywoodzkiej produkcji, marzą o własnym filmie – wyreżyserowała związana z LT aktorka Alicja Stasiewicz. Aktorka w ciągu kilku lat stworzyła na scenie LT wiele interesujących kreacji. To Agrafka w „Ja ciebie też…”, Grzeczna i Kicia w „Bestii”, Laura w „Szklanej menażerii”, Basia w „Gdy przyjdzie sen”, Aneta w „Bogu mordu”, Księżniczka Diana w „Księżniczce na opak wywróconej”… Telewidzowie znają Alicję Stasiewicz z „Na Wspólnej” czy „O mnie się nie martw”. Teraz Alicja Stasiewicz jako reżyserka zaprasza do irlandzkiego miasteczka, które najeżdża „wielki świat”. Gdzie nawet statysta może zostać kimś. Ale musi być wierny sobie i swojemu marzeniu.
Bilety: 25 zł i 50 zł bilet VIP. Jeśli nie mamy własnego transportu w dni grania spektakli z PKS Zielona Góra o godz. 18.45 stanowisko numer 1 odjeżdża bezpłatny bus, którym można dojechać na miejsce i wrócić po spektaklu do Zielonej Góry. (bus jest oznakowany Lubuskie Lato Teatralne).

Czytaj także

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne 2020: "Zielony Gil"

W sobotę, 15 sierpnia 2020 o godz. 21.00 Lubuski Teatr, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto jest Pomagać – zapraszają na kolejną odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego 2020. Na scenie ośrodku w Dąbiu zobaczymy zrealizowany w Lubuskim Teatrze spektakl „Zielony Gil” - czyli miłosne perypetie, zaplątane intrygi, humor i kolory! „Zielony Gil” (w mistrzowskim tłumaczeniu i adaptacji Juliana Tuwima) w reżyserii Roberta Kurasia to barwna komedia o perypetiach miłosnych doñy Diany, która dla zdobycia serca don Martina de Ortegi, przebiera się za... niejakiego don Gila… Co doprowadzi do wielu zaskakujących zwrotów akcji. Na scenie plejada aktorów LT: Joanna Wąż, Sandra Babij, Marta Frąckowiak, Robert Kuraś, Lech Mackiewicz, Janusz Młyński, Marek Sitarski, Alicja Stasiewicz, Aleksander Stasiewicz, Joanna Świrska, Radosław Walenda.
Bilety: 25 zł i 50 zł bilet VIP. Jeśli nie mamy własnego transportu w dni grania spektakli z PKS Zielona Góra o godz. 18.45 stanowisko numer 1 odjeżdża bezpłatny bus, którym można dojechać na miejsce i wrócić po spektaklu do Zielonej Góry. (bus jest oznakowany Lubuskie Lato Teatralne).

Kożuchów

VI Festiwal Henrykowski. Koncert inauguracyjny

- Przed państwem niepowtarzalna podróż muzyczna, pełna emocji i wzruszeń - zapraszają organizatorzy, czyli Centrum Kultury „Zamek”. Dyrektorem artystycznym Festiwalu Henrykowskiego w Kożuchowie jest solista oboista orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej – Michał Mogiła.
Na organach zagra Waldemar Krawiec – absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, znakomity solista, uczestnik wielu kursów mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych profesorów. Artysta koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. W Kożuchowie w jego wykonaniu usłyszymy dzieła takich kompozytorów jak: Adolph Hesse, Johann Sebastian Bach, Johann Ludwig Krebs, Johann Peter Kellner czy Theodore Dubois.
Wystąpi również zespół Duo Del Gesú, założony w 2010 r. przez francuskiego skrzypka Arnauda Kaminskiego i polskiego altowiolistę Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa. Artyści zdobyli pierwszą nagrodę na 25. Young Musician International Competition Città di Barletta. Sukces we Włoszech zainicjował międzynarodową karierę zespołu: koncertuje na całym świecie, zapraszany jest na międzynarodowe festiwale, kongresy, seminaria, do prowadzenia warsztatów mistrzowskich oraz zasiadania w jury konkursów muzycznych.
Wykonają dzieła Marina Maraisa, Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Franza Schuberta.
Termin: sobota, 15 sierpnia 2020 r., o 19.00.
Miejsce: kościół parafialny pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: spektakl „Kurnik kultury” na scenie amfiteatru

14 sierpnia 2020, piątek, 11.00 - bajki, bajdy, banialuki: spektakl „Kurnik kultury” w wykonaniu Teatru Lalka w Trasie z Zielonej Góry. Przedstawienie mówiące o tym, ze trzeba sięgać daleko wewnątrz siebie, żeby odnaleźć szczęście oraz, że marzenia nie zawsze spełniają się tak jakbyśmy chcieli. A o tym wszystkim opowiedzą, podczas swojej kurnikowej podróży dwie kury – Pani Kura i Pan Kura. To opowieść, w której afirmowane są takie wartości jak: odwaga, miłość, przyjaźń i szczęście.
Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do Amfiteatru im. Anny German)

Czytaj także

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: bluesowa noc w Piekarni Cichej Kobiety

14 sierpnia 2020, piątek, 20.00 - bluesowe noce: koncert zespołu Smooth Gentelmen. Po wielu latach współpracy z rodzimym zespołem Boogie Boys oraz udziale w dziesiątkach zdarzeń muzycznych z udziałem polskich, europejskich i amerykańskich artystów, Bartłomiej Szopiński otworzył nowy rozdział w swoim muzycznym życiu i stworzył projekt/platformę muzyczną “Smooth Gentlemen”. W swoim założeniu ma prezentować ona inną część zainteresowań muzycznych Bartka, nieco odbiegającą od dotychczasowego oblicza muzyka. W ramach tej platformy twórczej w zeszłym roku ukazała się świetnie przyjęta EPka „Smooth Gentlemen” nagrana w duecie z poznańskim muzykiem Maciejem Sobczakiem. Teraz mamy przyjemność zaprezentować druga odsłonę Smooth Gentlemen, jaką jest pełnowymiarowy album pod tytułem „NEW”, nagrany w formule tria z nowymi muzykami. Obok Bartłomieja Szopińskiego (vocal, organy Hammonda, fortepiany) w nagraniach towarzyszą leaderowi Piotr Bienkiewicz (gitara) oraz Miłosz Szulkowski (perkusja). Ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie – i co ważne – zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX-ego wieku.
Zaprasza Klub Piekarnia Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej 13. Koncert biletowany

Cigacice (gmina Sulechów)

Michał Zygmunt z Dźwiękami Odry na Przystani Tu

Przystań Tu zaprasza w sobotę, 15 sierpnia 2020 r. na koncert „Dźwiękowy Szlak Odry”.
Gitarzysta i kompozytor Michał Zygmunt podczas półrocznego rejsu nagrywał dźwięki Odry od jej źródeł do ujścia. Połączył je z własną muzyką. Teraz czas na magiczny koncert nad rzeką. Michał Zygmunt płynął z profesjonalnymi mikrofonami, mikrofonami kontaktowymi, hydrofonami, które zbierały surowe dźwięki natury również pod powierzchnią wody. Gitarzysta i kompozytor połączył następnie własną muzykę z autorskimi nagraniami terenowymi po to, by zabrać nas w zamglenia, trans i ambienty rzeki.
Koncert na Przystani Tu w Cigacicach w sobotę, 15 sierpnia 2020 r. Początek o 19.30.
Jako support wystąpią The Polished Heads.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: Noc Spadających Gwiazd

14 sierpnia 2020, piątek, 21.00 - Noc Spadających Gwiazd - Radiowa transmisja obserwacji nieba - Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus (fm – Radio Index)

Drzonów

Piknik Wojskowy w Lubuskim Muzeum Wojskowym

Lubuskie Muzeum Wojskowe zaprasza na Piknik Wojskowy w Święto Wojska Polskiego. Impreza odbędzie się w sobotę, 15 sierpnia 2020. Trwać będzie od godziny 10.00 do 17.00.
W programie imprezy: prezentacje lubuskich jednostek wojskowych, pokaz jazdy czołgiem T-72, stoiska modelarskie, osada rycerska, plenerowa wystawa czasowa „Bitwa Warszawska”, warsztaty plastyczne dla dzieci. Wstęp: dorośli - bilet 10 zł, dzieci i młodzież do 18 roku życia - bezpłatnie.

Zielona Góra

Koncert zespołu Grid Time w Fabryce

Klub Fabryka przy ul. Moniuszki zaprasza w sobotę, 15 sierpnia 2020 r. na koncert Grid Time. Blues-rockowe hity zagrają: Mariusz Wielemberg - gitara wokal, Piotr Loc - perkusja, wokal, Jacek Rowecki – gitara, Andrzej Mierkiewicz – bas, Waldemar Rzepka – harmonijka. Początek o godz. 20.00. Bilety: 20 zł. Realizacja koncertu odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami sanitarnymi. Liczba miejsc ograniczona.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: kino letnie na pl. Teatralnym:

14 sierpnia 2020, piątek, 21.30 kino letnie na pl. Teatralnym:

  • „Miłość bezwarunkowa”. Autotematyczny charakter dokumentu Rafała Łysaka pozwala zbliżyć się do nietypowej relacji dwudziestokilkulatka i jego babci. Kobieta nie potrafi zaakceptować homoseksualizmu wnuka, mimo to jest on dla niej kimś bardzo ważnym. Teresa to kobieta o ustalonych poglądach, a tradycyjna religijność każe jej postrzegać orientację seksualną Rafała w kategoriach moralnych. Jednocześnie przepełnia ją troska o jego przyszłość, ponieważ nie dostrzega innego sposobu na życie młodego mężczyzny poza małżeństwem z kobietą.
  • „Zgniłe uszy” reż. Piotr Dylewski. Opowieść o wczesnym kryzysie małżeńskim, spowodowanym nie spełnionymi oczekiwaniami i brakiem komunikacji. Janek i Marzena mierzą się ze swoimi najskrytszymi demonami pod okiem niekonwencjonalnego terapeuty, któremu plan terapii wymyka się spod kontroli. Rzeczywistość wydaje się zacierać, a tłumione pretensje i niedopowiedzenia zaczynają obracać się przeciwko bohaterom
  • Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy zapraszają na pl. Teatralny.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: Koncert w Ogrodzie Botanicznym

15 sierpnia, sobota, 14.00 - 16.00 Koncert w Ogrodzie. Camerata Trio recital - Ogród Botaniczny i Mini ZOO

Czytaj także

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: kino letnie na pl. Teatralnym

15 sierpnia, sobota, 21.30 - kino letnie na pl. Teatralnym. „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”, reż. Woody Allen. Gatsby uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji. Reżyser filmowy (Liev Schreiber) zaprasza dziewczynę na pokaz roboczej wersji jego najnowszego dzieła. Będąca początkującą dziennikarką Ashleigh zostaje wciągnięta przez wydarzenia, dzięki którym poznaje scenarzystę (Jude Law) oraz gwiazdę kina – Francisco Vegę (Diego Luna). Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy zapraszają na plac Teatralny.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: Joga dla dzieci

16 sierpnia, niedziela, 16.00 - 18.00 akcja animacja: Joga dla dzieci. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na pl. Teatralny.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: Pierwszy wieczór u luteranów

16 sierpnia, niedziela, 19.00 – wieczory u luteranów - Koncert Kameralny. Wykonanie: Stanisław Pielczyk (organy), Jarosław Nadrzycki (skrzypce). Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores” zaprasza do kościoła ewangelickiego w Zielonej Górze. Koncert biletowany

Lubuskie Lato Teatralne 2020 - premiera musicalu „Słodkie lata 20., 30…” Jana Szurmieja

Gorzów Wlkp.

Scena Letnia dla najmłodszych

Najmłodsi gorzowianie i ich rodzice już w piątek będą mogli zobaczyć bajkę „Wierszyki – wybryki” w reżyserii Cezarego Żołyńskiego. Przyjdźcie do teatru i wysłuchajcie wierszy Jana Brzechwy, czy Juliana Tuwima. Lista przebojów, jakie będą płynąć ze sceny jest bogata! Wysłuchacie takich utworów, jak: "Ptasie Radio", "Lokomotywa", "Kaczka Dziwaczka", "Pan Maluśkiewicz", "Słoń Trąbalski", "Rzepka", czy "Leń".
Piątek, 14 sierpnia, 12.00, Scena Letnia Teatru Osterwy, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Katarzyna Jamróz wyśpiewa piosenki Piaf, Jantar i innych gwiazd

W tym roku Teatr Osterwy zaprasza mieszkańców też na Stary Rynek. W sobotę na scenie przy katedrze wystąpi aktorka Katarzyna Jamróz. Koncert nosi tytuł „Piaf i inne” i poświęcony będzie wspaniałym, charyzmatycznym kobietom, które za wcześnie odeszły pozostawiając po sobie wspaniałe piosenki i tęsknotę za ich wielkim talentem. Pierwsza część recitalu to przypomnienie największych przebojów Edith Piaf, a część druga to sentymentalna podróż przez losy Anny Jantar, Hanki Ordonówny, Dalidy, Judy Garland, Evy Cassidy i Agnieszki Osieckiej.
Sobota, 15 sierpnia, 19.00, Stary Rynek, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Dwie, wielkie osobowości siadają do stołu...

W niedzielę Teatr Osterwy zaprasza nas na spektakl "Kolacja na cztery ręce", który opowiada o tym, jak mogłoby wyglądać spotkanie dwóch nieprzeciętnych osobowości: Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Haendela. Choć łączyła ich narodowość i wiek, nigdy osobiście się nie spotkali. Ale jak udowadnia dyrektor teatru, a zarazem reżyser "Kolacji na cztery ręce" Jan Tomaszewicz, na deskach gorzowskiej sceny wszystko jest możliwe. Nawet takie spotkanie! Na scenie zobaczymy Bartosza Bandurę, Krzysztofa Tuchalskiego i Michała Anioła.
Niedziela, 16 sierpnia, 20.30, Scena Letnia Teatru Osterwy, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Tak brzmi "Kultura z wysoka". Wystąpi Waldemar Rychły i Przyjaciele

W ramach cyklu imprez „Kultura z wysoka” w sobotę, na punkcie widokowym odbędzie się koncert zespołu Waldemar Rychły i Przyjaciele. Muzycy dzięki muzyce folkowej zabiorą nas w podróż do tradycji ludowej muzyki słowiańskiej. W zielonym zakątku Gorzowa będziemy mogli posłuchać etno-folku w nowoczesnych aranżacjach, zespolonych z rockiem akustycznym, europejską muzyką klasyczną i jazzową improwizacją. Brzmi ciekawie, prawda?
Sobota, 15 sierpnia, punkt widokowy w Parku Siemiradzkiego, 21.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Festiwal baniek mydlanych

Ten festiwal przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Duża przestrzeń, muzyka i masa mydlanych baniek, czyli zabawa na całego! Ty też możesz do niej dołączyć i to w ten weekend.
Niedziela, 16 sierpnia, Wał Okrężny, 15.00-17.30, udział darmowy.

Szprotawa

Koncert dedykowany Janowi Pawłowi II w 100. rocznicę urodzin

W sobotę 15 sierpnia o godz. 17.30 w kościele pw. WNMP w Szprotawie odbędzie się koncert w ramach warszatów wokalnych Szprotawskie Divertimenti, dedykowany Janowi Pawłowi II w 100. rocznicę urodzin. Koncert z najwybitniejszymi dziełami Szuberta, Handla, Scarlatiego i ulubionych piosenek Jana Pawła. W obu koncertach wystąpią: Ida Tamara Zagórska –sopran ,Agnieszka Makówka – mezzosopran ,Krzysztof Marciniak – tenor, przy akompaniamencie Natalii Chekanovskiej – fortepian. Prowadzenie koncertów , Teresa Zima.
Finałowy koncert w niedzielę 16 sierpnia o godz. 20.15 na szprotawskim rynku.

Żary

W patriotycznym koncercie wystąpią siostry Massier

Święto Wojska Polskiego - sobota 15 sierpnia 2020, godz. 10.55, skwer przy Krzyżu, ul. Zawiszy Czarnego w Żarach - złożenie wiązanek kwiatów przy tablicy upamiętniającej jednostki Wojska Polskiego, stacjonujące w żarskich koszarach w latach 1946-2001. Godz. 11.30 - plac przy kościele św. Józefa Oblubieńca w Żarach, przy ul. Szymanowskiego 4 msza św. w intencji żołnierzy i ich rodzin z udziałem asysty honorowej 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.
Godz. 13.15, cmentarz komunalny przy ul. Szpitalnej w Żarach - złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przed Grobem Nieznanego Żołnierza Polskiego. Godz. 14.00, kwatera żołnierzy radzieckich przy ul. Domańskiego w Żarach, złożenie wiązanei i zapalenie zniczy przy grobie polskiego żołnierza Edmunda Polańskiego z I Armii WP.
Niedziela 16 sierpnia 2020, godz. 17.00 - pawilon muzyczny w parku przy al. Jana Pawła II w Żarach. Historię Cudu nad Wisłą opowiedzą Paweł Grześkowiak i Jakub Kossowski, w patriotycznym koncercie wystąpią siostry Massier.

Żagań

Festyn parafialny na pl. Klasztornym

Matki Boskiej Zielnej - sobota 15 sierpnia 2020 - festyn parafialny na pl. Klasztornym w Żaganiu, w godz. 14.00-20.30.
Święto wojska Polskiego w Żaganiu - w sobotę 15 sierpnia 2020 godz. 10.00 uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz.10.00 w kościele pw. Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego w Żaganiu. Po mszy nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Stowarzyszenia Żołnierzy i Pracowników Wojska 3 pcz. oraz na placu gen. Maczka pod pomnikiem 1 Dywizji Pancernej i 1 Drezdeńskiego Korpusu Pancernego. Wiązanki złożone zostaną również na Cmentarzu Komunalnym w Żaganiu pod pomnikiem “11”, z modlitwą w intencji zmarłych żołnierzy.

Lubsko

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Lubski Dom Kultury zaprasza w piątek 14 sierpnia 2020 o godz. 19.00 na plac Wolności, na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i /nie/zakazanych piosenek. Wystąpią: kapela Prima Sort, Barwy, Modry Len z Górzyna, grupa rozrywkowa PGR. Prowadzenie - Lech Krychowski.
Sobota 15 sierpnia 2020, godz, 11.30 msza św. w intencji Ojczyzny w kościele NMP w Lubsku, 15.00 festyn budowlanych na stadionie miejskim, 16.00 mecz na stadionie, Budowlani Lubsko kontra KADO Górzyn.

Wygon (gmina Bierzwnik w powiecie choszczeńskim): 28-30 sierpnia

X Korytowska Noc Poetów

X Korytowska Noc Poetów odbędzie się 28-30 sierpnia w Gospodarstwie Agroturystycznym Wygon (gmina Bierzwnik w powiecie choszczeńskim). 28.08.2020. (piątek): 18.00 – Uroczyste rozpoczęcie X KNP; 18.30 – Wszechnica poetycka (prowadzą Grzegorz Haciski i Piotr Pawłowski); 22.00 – Płonące Debiuty Dziesięciolecia; 22.30 – Spotkanie autorskie z Piotrem Żakiem z okazji wydania tomu poezji „Za parawanem miasta”; W trakcie ognisko i smakowite jadło. 29.08.2020. (sobota): 10.00 - spływ kajakowy (dla chętnych, opłata 50 zł), 13.00 - pachnąca poezją grochówka, 14.00 – warsztaty poetyckie, poprowadzi dr Barbara Zielińska z Uniwersytetu Szczecińskiego, słowo wstępu Leszek Dembek, 17.00 – biesiada poetycka. 30.08.2020 (niedziela): 9.00 – 10.00 – pożegnanie.
Organizatorzy informują, że noclegi dla osób prezentujących wiersze są bezpłatne, dla osób towarzyszących kosztują 50 zł. - Zwracamy się również z gorącym apelem o wspomożenie fundacji w organizacji jubileuszowej nocy poprzez wpłaty na konto fundacji ( z dopiskiem "Noc Poetów) lub na miejscu podczas imprezy – piszą organizatorzy Nocy Poetów.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3