Kulturalny rozkład jazdy na pierwsze dni lipca. Planety Holsta, Olbrychski i Węgiel, Daniel Grupa, piknik z Minionkami, Dym Festiwal...

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
W sobotę 2 lipca 2022 w gorzowskim amfiteatrze odbędzie się koncert „Adam Bałdych Quartet” z towarzyszeniem Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Wokalistka Kari Sal zaśpiewa kompozycję Bałdycha napisaną do tekstów, związanej z Gorzowem Wlkp., najwybitniejszej cygańskiej poetki - Papuszy.
W sobotę 2 lipca 2022 w gorzowskim amfiteatrze odbędzie się koncert „Adam Bałdych Quartet” z towarzyszeniem Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Wokalistka Kari Sal zaśpiewa kompozycję Bałdycha napisaną do tekstów, związanej z Gorzowem Wlkp., najwybitniejszej cygańskiej poetki - Papuszy. jazz soul
Udostępnij:
Za nami połowa 2022 roku. Chciałoby się powiedzieć, jak ten czas leci. Na szczęście mamy nadzieję, że upłynął on Państwu nie tylko na pracy, ale również choć trochę, również na zabawie i rozrywce. To także rok mojej obecności z Wami, jako redaktora dostarczającego Wam ofert i propozycji kulturalnych. Oby wakacje były wspaniałe i obfitowały w piękne wspomnienia. Oto garść bieżących propozycji, dokąd warto się wybrać i jak spędzić wolny czas w Lubuskiem.

HENRYKÓW

We wtorek 5 lipca o godz. 18.30, w Pałacu Henryków k. Szprotawy odbędzie się koncert „Z gitarą przez życie". Zapowiada się bardzo przyjemny, artystyczny i niebanalny wieczór z muzyką wykonywaną na żywo. Gwarantami są wykonawcy. Wykonawcami są: Janusz Gajda (zawodowo dyrektor Gubińskiego Domu Kultury) – gitarzysta klasyczny absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Waldemar Pawlikowski - człowiek wielu talentów, artysta malarz i bard. Podczas koncertu usłyszymy wariacje na znane tematy i muzykę własną obu artystów. Wszystko to w pięknych przestrzeniach pałacu. To ciekawe miejsce i atrakcja turystyczna. Pierwsze zapiski o pałacu pochodzą z 1650 r., a od 1701 r. posiadłość była związana z rodziną Knobelsdorfów, a od 1820 r. – rodziną Neumann. W 1945 r. posiadłość wcielono do PGR, które funkcjonowało do okresu przemian ustrojowych w Polsce. Obecnie jest w prywatnych rękach. Na koncert wstęp bezpłatny.

SULECHÓW

Wiele działań kulturalnych czeka podczas nadchodzącego tygodnia w Sulechowie. W środę 6.07 o godz. 20.30 w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury (SDK) w programie „Wady i waszki” wystąpi kabaret Hrabi. Ten polski kabaret powstał pod koniec 2002 r. z inicjatywy Dariusza Kamysa i Joanny Kołaczkowskiej - aktorów kabaretu „Potem”. Artyści debiutowali w 2002 programem Demo zaprezentowanym w klubie „U Ojca” w Zielonej Górze. Jak podaje zespół: „Nikt nie jest idealny. Każdy ma jakieś wady. Wszystko zależy od tego, po której stronie się jest. My mamy wady, które dodają nam uroku, czynią nas bardziej interesującymi. Ale oni mają wady nie do zniesienia. Dlatego my nie mamy wad, my mamy waszki”. Na to wydarzenie wstęp jest płatny. Z kolei w piątek 8.07 w godz. 14-17 w parku SDK odbędzie się otwarty kiermasz rękodzieła i biżuterii. Również tego dnia SDK organizuje warsztaty plastyczne.

SZPROTAWA

W Szprotawie, w dniach 1-3.07 odbędzie się jubileuszowy, bo 30. Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”. W sobotę odbędą się koncerty przeglądowe, a o godzinie 19.30 ulicami miasta przejdzie korowód. Nie zabraknie stoisk regionalnym jedzeniem i rękodziełem. W niedzielę zaprezentuje się m.in. Lubuski Zespół Pieśni i Tańca.

Więcej >>>>

KOSTRZYN NAD ODRĄ

W niedzielę 3 lipca o godz. 17.00 Kostrzyńskie Centrum Kultury zaprasza do amfiteatru na tradycyjną, coroczną NIEDZIELĘ Z FOLKLOREM. Tym razem poza gospodarzami, Zespołem DRZEWICZANIE wystąpią zaproszone po raz pierwszy zespoły : SZEŚCIOPAK oraz CANTILENA. Wstęp wolny.

MIĘDZYRZECZ

W sobotę 2 lipca 2022 r. o godz.14.00, na tarasie za Biblioteką Publiczną, odbędzie się Piknik plenerowy z Minionkami – w ramach inauguracji akcji “LATO z MOK” 2022. W programie: kiermasz książek używanych, zajęcia plastyczne z Ałłą Yuzepolską oraz blok zajęć i warsztatów animacyjno-plastycznych z biblioteką.

ŻAGAŃ

W niedzielę - 3 lipca 2022 - od godziny 14 do 19, Żagański Pałac Kultury zaprasza na dziedziniec pałacu, gdzie odbędzie się ,,Festiwal Rękodzieła”. W programie: warsztaty dla dzieci i młodzieży: farbowanie koszulek / Tie dye- wakacyjne farbowanie koszulek, domki dla owadów, warsztaty garncarskie, makramy i warsztaty gliniarskie „Maszkaronowe oblicze”, stoiska z rękodziełem: chusty, torby ekologiczne, zabawki, miody, lampy z belek, biżuteria, makramy, występ Łużyczanek z Pobiednej, koncert Zespołu „Nemesis”. Ponadto: konkursy, kręcone chipsy, wata cukrowa, sorbety, pierogi, ciasto.

GORZÓW WIELKOPOLSKI

Już w sobotę 2.07 o godz. 19 na scenie na Starym Rynku przy katedrze, zaśpiewa Roskana Węgiel. O 20.30 na scenie letniej Teatru im. J. Osterwy w sztuce „One man show” zobaczymy odtwórcę niezapomnianej roli Kmicica - Daniela Olbrychskiego. Na tej samej scenie o 20.30, lecz w niedzielę 3.07 w sztuce „Kobieta do zjedzenia” z towarzyszeniem zespołu muzycznego wystąpi Magdalena Smalara. To opowieść o największej namiętności świata, czyli o jedzeniu. Na spektakl teatralno-muzyczny składają się piosenki napisane specjalnie na tę okazję oraz szlagiery w nowych aranżacjach. Wcześniej bo o 19., pod katedrą wysłuchamy koncertu Wojciecha Mickunasa, po którym wystąpi „Mała Orkiestra Dancingowa”. To dwunastoosobowy skład wykonuje muzykę dwudziestolecia międzywojennego. W sobotę 2 lipca 2022 w gorzowskim amfiteatrze odbędzie się koncert „Adam Bałdych Quartet” z towarzyszeniem Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Wokalistka Kari Sal zaśpiewa kompozycję Bałdycha napisaną do tekstów, związanej z Gorzowem Wlkp., najwybitniejszej cygańskiej poetki - Papuszy. Adam Bałdych, to rodowity gorzowianin. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Katowicach. W krótkim czasie stworzył własny styl, który stał się inspiracją dla nowej generacji improwizujących skrzypków. Swoją muzykę prezentował na najważniejszych festiwalach jazzowych, w prestiżowych salach koncertowych w Polsce i na świecie. Kari Sal to absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Łodzi. Współpracuje z wybitnymi postaciami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej. Kari Sál czerpie inspiracje zarówno z muzyki ludowej Łemków i Bojków Podkarpackich, wśród której wyrastała jak i współczesnej sceny muzyki elektronicznej. Gorzowska Orkiestra Dęta powstała 1958 z inicjatywy ówczesnego kierownictwa Zakładów Włókien Chemicznych Stilon, które podjęło działania mające na celu utworzenie Zakładowej Orkiestry Dętej. 14 listopada 1958 roku w świetlicy hotelu pracowniczego Stilonu odbyła się pierwsza próba nowo organizowanej orkiestry zakładowej. Ową datę uznaje się za narodziny dzisiejszej Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Od stycznia 1992 działa w Miejskim Centrum Kultury. Wstęp płatny.

ZIELONA GÓRA

Oferta w ramach Lata Muz Wszelakich
1 lipca, piątek

 • 11.00 - Bajki, bajdy, banialuki: Strachy na lachy, Teatr Rozrywki Trójkąt, Ogród Botaniczny + 8.07
 • 19.00 - Mistrz Tradycji - Akademia Tradycji, Pałac w Starym Kisielinie.

2 lipca, sobota

 • 20.00 - Muzyczne lato w Cafe Noir: rockowy koncert zespołu „Grooz”
 • 21.00 - Okno na muzykę: recital Daniela Grupy, Park Książęcy w Zatoniu
 • 21.30 - Kino letnie: Mała Wielka Stopa 2 reż. Jeremy Degruson i Ben Stassen, Pałac w Starym Kisielinie.

3 lipca, niedziela

 • 10.00 - Relaks na sportowo z Spine Move Pilates, Dolina Gęśnika - plaża
 • 12.00 - Rodzinny piknik muzyczny: Klaun Wesołek oraz DJ Bamse,Dolina Gęśnika – plaża.

5 lipca, wtorek

 • 13.00 - Wakacje w Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze + 7.07.

6 lipca, środa

 • 11.00 – Nie nudzę się latem: Zabytki sakralne Zielonej Góry, spacer z przewodnikiem Janem Frydrykiem, miejsce zbiórki pl. Bohaterów - godz. 10.45,
 • 12.00 - Natura moich okolic wystawa plenerowa ZNP, deptak.

7 lipca, czwartek

 • 17.00 - Potańcówki w parku, Pałac w Starym Kisielinie,
 • 19.00 - W Zielone(j) gramy: Marlen recital Marii Niklińskiej, scena przed Filharmonią Zielonogórską.

Szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach

pod adresem

Spacer z przewodnikiem po mieście

W środę (6.07) o godz. 11.00, Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych zaprasza na pierwszy z ośmiu, zaplanowanych na okres wakacji, bezpłatnych spacerów tematycznych z przewodnikiem po Zielonej Górze. Trasą obiektów sakralnych miasta (niektórych z nich będących świadkami rozwoju miasta) i to różnych wyznań, oprowadzi Jan Frydryk. Zbiórka od 10.45 na placu Bohaterów obok fontanny. Więcej terminów oraz tematów wypraw pod adresem: przewodniklubuski.pl.

ZIELONA GÓRA I GORZÓW WIELKOPOLSKI

W najbliższy piątek (1.07) o 19. w Gorzowie Wielkopolskim (w budynku) oraz sobotę (2.07) o 20.30 w Zielonej Górze (na scenie plenerowej na parkingu) połączone orkiestry Filharmonii Gorzowskiej oraz Zielonogórskiej zagrają suitę muzyczną „Planety” Gustawa Holsta. Całość uzupełni narracja astronomów z Planetarium w Toruniu - Piotra Majewskiego i Jerzego Rafalskiego. Kosmiczną orkiestrę poprowadzi Przemysław Fiugajski oraz Rafał Kłoczko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

LG

LG OLED65B13LA

8 879,00 zł5 649,00 zł-36%
miejsce #2

TCL

TCL 50P615

2 092,68 zł1 388,67 zł-34%
miejsce #3

Philips

PHILIPS 43PFS5505

1 612,84 zł1 099,00 zł-32%
miejsce #4

Kruger & Matz

Kruger&Matz KM0224

732,00 zł540,00 zł-26%
miejsce #5

Philips

PHILIPS 55PUS7956

2 637,61 zł2 189,00 zł-17%
miejsce #6

Samsung

Samsung UE50TU7092

1 891,00 zł1 639,00 zł-13%
Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie