Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kulturalny rozkład jazdy na weekend. Wiolonczela Dworzaka, rożek Rodrigo, sukienki z Kanady, Balladyna, Kwiatkowski, CeZik i jazz

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
W sobotę 26.03 o godz. 20, w Piwnicy Artystycznej Kawon w Zielonej Górze, odbędzie się koncert ”Dawid Kwiatkowski on tour”. Fani urodzonego w Gorzowie Wlkp., Dawida będą mogli usłyszeć takie jego hity jak: „Bez Ciebie” i „Proste”, ale również piosenki, które towarzyszą mu od lat.
W sobotę 26.03 o godz. 20, w Piwnicy Artystycznej Kawon w Zielonej Górze, odbędzie się koncert ”Dawid Kwiatkowski on tour”. Fani urodzonego w Gorzowie Wlkp., Dawida będą mogli usłyszeć takie jego hity jak: „Bez Ciebie” i „Proste”, ale również piosenki, które towarzyszą mu od lat. mat. TVP
Dawno nie było tak bogatej oferty kulturalnej, jak w ten weekend i podczas nadchodzącego tygodnia. Można śmiało powiedzieć, że wiosna dała sporo energii do działania organizatorom wydarzeń.

Podsumowując kończący się pierwszy kwartał w lubuskiej kulturze, z przyjemnością stwierdzam, że mamy znakomitych menadżerów kultury, którzy mimo trudności wszelakich, znakomicie wypełniają swoją misję niesienia otuchy i kultury. Ale wracamy do krótkiego omówienia tego co czeka nas wkrótce. Warto odwiedzić nasze filharmonie. W Zielonej Górze m.in. cudownym koncertem wiolonczelowym Dworzaka zakończy się "Miesiąc Kobiet", zaś we Gorzowie zabrzmi gitara w "Koncercie de Aranjuez". Oba teatry przygotowały na sobotę premiery, "u Osterwy" zobaczymy "Balladynę", zaś "u Kruczkowskiego" - "Kanadyjskie sukienki". W Nowej Soli zaprezentuje się CeZik, w klubie jazowym "Pod Filarami" zagra znakomity sekstet Kathrin Windfield, w zielonogórskim "Kawonie" zaśpiewa Dawid Kwiatkowski, zaś w Kostrzynie nad Odrą - Piotr Woźniak, zaś w Słubicach ostro zaatakuje muzyka metalowa (aż trzy kapele).

NOWA SÓL

W niedzielę 27.03 o godz. 16.00, w sali widowiskowej Nowosolskiego Domu Kultury, odbędzie się koncert CeZika. CeZik (Cezary Zenon Nowak) swoją przygodę z muzyką i internetem rozpoczął w 2008 roku. Od tamtej pory, stworzył kilkadziesiąt teledysków. To prawdziwy „człowiek orkiestra” i mało kto wie, że jest absolwentem wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki na Politechnice Śląskiej. Śpiewał „od tyłu”, „na głosy”, walczył z aligatorem, grał na przyborach kuchennych, miksował i udźwiękowiał wypowiedzi celebrytów, a nawet zaśpiewał „w duecie ze Stingiem” - choć to klasyczny fotomontaż. Treści na jego kanałach zostały odtworzone ponad 370 milionów razy. W 2018 roku, przy wsparciu internautów, spełnił swoje marzenie i wydał płytę „Ambiwalnięty”. Na swoim kanale internetowym dla dzieci – NutkoSfera, prezentuje piosenki dla najmłodszych, których zadaniem jest uczyć i bawić. Stara się, aby jego melodie wpadały w ucho i były proste, a do tego zachęcały najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki. Celem w aktualnym projekcie jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej. Klip CeZika „W Układzie Słonecznym” wiosną 2021 roku otrzymał status „Platynowej Płyty”. Wstęp płatny.

KOSTRZYN NAD ODRĄ

W niedzielę 27.03 o godz. 16.00, w galerii „Dacco” Kostrzyńskiego Centrum Kultury, w ramach „Strefy Dobrej Muzyki”, odbędzie się koncert Piotra Woźniaka. To gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent, lecz przede wszystkim wokalista. Jego program koncertowy obejmuje zarówno utwory autorskie, pochodzące z dwóch płyt artysty („Dom na dachu” oraz najnowszej „Tata Adama”), a także obszerne fragmenty recitalu „Jak ze źródła”, złożonego z autorskiego wyboru i opracowania polskich piosenek z początku lat 70. (m.in. z repertuaru Maryli Rodowicz, Czesława Niemena, Marka Grechuty). Woźniak występuje zarówno na kameralnych, klubowych koncertach, jak i na dużych, plenerowych festiwalach. Był gościem specjalnym Katie Melua podczas jej ostatniego koncertu w Sali Kongresowej w Warszawie. Wstęp płatny.

ŻAGAŃ

W Żaganiu, w niedzielę 27.03 o godz. 17, wystąpi Igor Kwiatkowski (wcześniej Kabaret Paranienormalni), który zaprezentuje skecze w programie ,,Tylko śmiech nas ocali”. Więcej >>>>

ZBĄSZYNEK

W niedzielę, 27.03. (w Międzynarodowy Dzień Teatru) o godz. 17, w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, będzie można obejrzeć przedstawienie komediowe pt. „Sęp”. To autorska sztuka, napisana i reżyserowana przez Malwinę Kubicką, covidową wiosną 2021. Autorka doskonale opisała w niej współczesne czasy, kiedy to zwłaszcza seniorów, ale także i inne grupy wiekowe, nieustannie zalewają oferty parabanków. Pojawiający się nieustanny brak pieniędzy zmusza do czynów, które nie do końca idą w parze z dumą, szczerością i lojalnością. Widzowie, z dozą groteski podejrzą, jak działa pożyczkowe podziemie. W spektaklu grają aktorzy działającego od 2011 roku „Teatru 18+”. Tworzą go amatorzy ze Zbąszynka i okolic, którzy na co dzień zawodowo zajmują się innymi rzeczami. Teatr realizuje prawie wyłącznie autorskie scenariusze. Spektakl jest dla widzów pełnoletnich. Wstęp płatny.

SŁUBICE

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury wraz z Klubem Prowincja zapraszają na koncerty w ramach wydarzenia METAL ATAK, które odbędą się 26 marca 2022 r., o godzinie 20:00 w Sali Kameralnej. W wydarzeniu METAL ATAK udział wezmą trzy zespoły!
ANEMJA. Zespół Anemja powstał w 2008 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Styl muzyczny to wybuchowa mieszanka szeroko pojętego hardcore’u okraszona soczystym mocnym wokalem. Zespół ma na koncie dziesiątki koncertów oraz wydawnictwa: Ep”Nowy Początek” (2010), Ep”Pod Presją” (2013) oraz świeżo wydany album „Dychotomia” (2020). CROM - Zespół Crom powstał w 2004 roku, a gatunek w którym się poruszają to szczery i prawdziwy hardcore z elementami metalu. W roku 2016 Crom zawiesza działalność, aby po 4 latach przerwy (w 2020 r.) powstać z popiołów na nowo z nowym materiałem. Od powstania zespół kilkukrotnie zmieniał skład poszukując swojej indywidualnej drogi. Zespół jest w trakcie wydawania debiutanckiego EP – Retrospective. MINDFAK - Mindfak to żwiry. Dla wielu na tym zdaniu opis mógłby się zakończyć, ale dla bardziej wymagających mają do zaoferowania kilka riffów, które potrafią konkretnie rozbujać. Zapewne są kradzione, ale przynajmniej skuteczne. Z dużą dozą farta udało im się wystąpić u boku kilku większych ekip wśród których wymienić można Soulfly, Kat & Roman Kostrzewski (innego nie ma), Vader, Materia, Acid Drinkers, a gitarzystę raz prawie opluł Piotr Rogucki. Zespół żyjąc w złudnym przekonaniu, że kogoś to obchodzi zdołał wydać do tej pory jedną EP „Treter” oraz płytę długogrającą o nazwie „Wierutny”. O singlach wolą nie wspominać i poza ponad setką zagranych koncertów w ciągu kilku lat swej działalności zrobili raczej niewiele. Mimo wszystko po każdym z koncertów znajdował się ktoś kto wypił na tyle dużo, aby uznać zespół za warty uwagi, więc być może i tym razem banda pierwotnie pochodząca z Żagania, a która stacjonuje w tej chwili we Wrocławiu wespnie się na szczyty możliwości i zagra sztukę 5/10. Albo i nie. Wstęp płatny.

GORZÓW WIELKOPOLSKI

Filharmonia Gorzowska

W Filharmonii Gorzowskiej, także o godz. 19, z kolei w ramach programu „Nastrój nieposkromiony” zagra wirtuoz gitary Krzysztof Meisinger. Z orkiestrą symfoniczną FG pod batutą José Marii Florêncio, solista wykona słynny „Koncert de Aranjuez” – Joaquina Rodrigo. Utwór powstał jeszcze w 1939 roku. Najbardziej znaną jego częścią jest Adagio ze słynnym solo rożka angielskiego (oboju altowego), które stanowiło przez lata tło muzyczne wielu filmów, spektakli muzycznych czy reklam. Kompozytor oddał całą zmysłowość oraz koloryt słonecznej Iberii i pięknych ogrodów pałacu Aranjuez (królewska rezydencja na liście światowego dziedzictwa Unesco), a wplatając w utwór elementy hiszpańskiego folkloru z jego charakterystycznymi rytmami, odmalował czasy jego dawnej świetności. Rodrigo jako dziecko, w wyniku przebytej błonicy, stracił wzrok, choć jak sam później wspominał: „Utrata wzroku, była wehikułem, który poprowadził mnie na drogę muzyki”. W wieku 90-ciu lat uzyskał od króla Hiszpanii tytuł szlachecki „markiza ogrodów Aranjuez”. Na terenie królewskich ogrodów, które rozsławił swoją muzyką, został także pochowany. Pochodzący z Głogowa – Krzysztof Meisinger, to uznany w kraju i za granicą gitarzysta klasyczny. Występował na wielu festiwalach i jest zdobywcą licznych nagród. W 2006 roku wystąpił z Orkiestrą Kameralną „Amadeus” na uroczystym koncercie jubileuszowym Agnieszki Duczmal w Auli UAM w Poznaniu. Podczas koncertu zabrzmi także „Uwertura Hebrydy” F. Mendelssohna i II. Symfonia L.v. Beethovena. Wstęp płatny.

Teatr im. J. Osterwy

W Gorzowie Wlkp. obejrzymy dramat romantyczny napisany przez Juliusza Słowackiego w Genewie w 1834 roku, a wydany w Paryżu w roku 1839. „Balladyna” - znana nam głównie z czasów szkolnych. Przypomnijmy jednak, że: „Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką. Nimfa Goplana - królowa jeziora Gopła - jest zakochana w wybranku Balladyny – Grabcu, o którego jest oczywiście zazdrosna. Sługa Goplany – Skierka – czarami wiedzie hrabiego Kirkora do chaty sióstr. Goplana czyniąc to ma nadzieję, że Kirkor zakocha się w Balladynie, a wtedy Grabiec będzie tylko jej. Musi pojawić się jakaś intryga, więc Skierka, sprawia, że hrabia zakochuje się w obu siostrach na raz. Żeby zdobyć serce Kirkora, dziewczęta konkurują ze sobą w zbieraniu malin w pobliskim lesie. Ta z sióstr, która pierwsza zbierze pełny dzbanek, weźmie sobie Kirkora za męża. Alina wygrywa, więc Balladyna zabija ją nożem. W domu, Balladyna tłumaczy nieobecność swej siostry tym, iż Alina uciekła z kochankiem. O zbrodni, stale przypomina Balladynie krwawa plama na jej czole, której nie da się zmyć. Do tego dochodzą liczne koszmary i wyrzuty sumienia”. Premiera, w reżyserii Pawła Paszty, odbędzie się w sobotę 26.03 o godz. 19. Kolejne przedstawienia w niedzielę 27.03 o 19, a także m.in. w dniach 28-30.03 o godz. 11, 1.04 o 10 i 2.04 o 19.

Jazz Club "Pod Filarami'

W sobotę 26.03 o godz. 19.30, w gorzowskim Jazz Clubie „Pod Filarami”, odbędzie się koncert Kathrine Windfeld Sextet.
Pianistka, kompozytorka i aranżerka Kathrine Windfeld urodziła się w Svendborgu na wyspie Fionia (Dania). Już jako nastolatka przejawiała liczne talenty twórcze, które przejawiały się w malarstwie, teatrze, śpiewie i grze na pianinie. Podczas 5-miesięcznego pobytu w szkole muzycznej „Den Rytmiske Højskole” w 2003 roku postanowiła skupić się na fortepianie i na ten instrument komponować swoje pierwsze utwory. W celu dalszego poznawania świata dźwięków, podjęła studia na wydziale muzykologii wyższej szkoły muzycznej w Kopenhadze. Tam uczęszczała na zajęcia z teorii i analizy muzyki oraz aranżowania na big-band. Na uczelni uzyskała tytuł magistra w prowadzeniu chórów oraz zespołów. W międzyczasie grała w eksperymentalnym i progresywnym kwintecie „Gespenst”, który mocno rozwinął jej zmysł kompozytorski, a także pomógł jej się poruszać w skomplikowanych kwestiach rytmicznych. Udział w pracach tej grupy muzycznej był dla Windfeld wstępem do jazzu i improwizacji. Idąc za ciosem, kolejne dwa lata życia spędziła w szwedzkiej szkole jazzowej „Fridhems Folkhögskola” poświęcając się całkowicie grze jazzowej na fortepianie. W 2011 roku zainicjowała „Kathrine Windfeld Sextet”, który do dziś często występuje szczególnie w Danii i Szwecji. Po Fridhems Folkhögskola ukończyła studia licencjackie w programie występów jazzowych w Academy of Music w Malmo, gdzie pod koniec 2012 roku powstał jej kwartet i „Kathrine Windfeld Big Band”. Jej wszechstronna muzykalność i osobisty wkład w akustyczny gatunek jazzu został oficjalnie nagrodzony w 2013 roku w Szwecji. Otrzymała honorowe stypendium „Stand By”. Na początku 2014 r. zainicjowała w Kopenhadze nowy 15-osobowy zespół marzeń, jej własny big band, z którym już w czerwcu nagrała swój debiutancki album „Aircraft” z udziałem dwóch uznanych muzyków: Mortena Lunda i Andersa Bergcrantza. Artystka w 2021 roku, ze swoim sekstetem zagrała wiele koncertów na największych europejskich festiwalach w Hiszpanii, Niemczech, Islandii, Ukrainie, Szwecji, Danii i Anglii. Występuje i komponuje dla najlepszych europejskich big bandów. W sekstecie od 2019 roku gra gorzowianin - Marek Konarski (saksofon). Wstęp płatny.

ZIELONA GÓRA

Filharmonia Zielonogórska

W piątek 25.03 o godz. 19 w Filharmonii Zielonogórskiej w ramach ostatniego koncertu cyklu „Miesiąc kobiet”, koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 - Antonina Dworzaka, z orkiestrą symfoniczną FZ, pod batutą Marty Kluczyńskej, zagra Weronika Strugała. Jeśli ktoś jeszcze go nie słyszał, to najwyższa pora to nadrobić. Koncert został skomponowany 1894 roku w Nowym Jorku i później poprawiony przez kompozytora w Czechach. To esencja słowiańskiej duszy, miłości i głosów natury. Podobno Brahms po usłyszeniu tego koncertu powiedział, że: „gdyby wiedział, że można tak pisać na wiolonczelę, jak zrobił to Dworzak, to sam by taki koncert skomponował”. Całość tajemniczo rozpoczyna się niskim solem klarnetu, wspartym później fagotem. Dalej melodia rozwija się w całej orkiestrze. Po dość długiej introdukcji, zaprezentowane tematy gra ponownie solista na wiolonczeli. W kwiecisty świat czeskich łąk i pól wprowadza druga część koncertu, a odgłosy leniwego, gorącego lata tworzą waltornie oraz instrumenty dęte drewniane, na czele z klarnetami. Żywa i skoczna trzecia część koncertu pozwala z kolei w pełni zaprezentować kunszt solistyczny każdego wiolonczelisty. Urodzona w Poznaniu Weronika Strugała, naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 7 lat. Jest laureatką licznych konkursów wiolonczelowych o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. W 2017 roku ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w AM im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie wiolonczeli. Była również studentką Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich. Podczas wieczoru usłyszymy również utwory Bernadetty Matuszczak (12 preludiów na smyczki) i Johannesa Brahmsa (II. Symfonia D-dur). W rolę konferansjerki wcieli się Joanna Brodzik - znana aktorka związana z Zieloną Górą.

Lubuski Teatr

W Zielonej Górze natomiast, zobaczymy paszkwil na wiejską mentalność sprzed prawie 50 lat. Tytułowe „Kanadyjskie sukienki” pojawiają się w małej polskiej wiosce Sycewo, pod koniec gnuśnych lat 80. XX wieku, w schyłkowej erze PRL-u, jako podarunek z odległej „mlekiem i miodem płynącej” Kanady. Jak podaje Lubuskie Teatr: „Pomiędzy tymi dwoma odmiennymi światami rozpościera się pajęczyna osobistych dramatów, które naznaczają wielopokoleniową rodzinę wspólnym piętnem. Gdy po długiej nieobecności Amelia przyjeżdża z Kanady, by zjawić się na urodzinach swojej matki Zofii, na jaw wychodzą sekrety, które czynią dzieje rodu jeszcze bardziej skomplikowanymi niż mogłoby się wydawać”. W 2013 roku premierę miał film (dramat obyczajowy) w reżyserii Macieja Michalskiego, pod takim samym tytułem z gwiazdorską obsadą m.in. Anny Seniuk, Ewy Kasprzyk, Zofii Czerwińskiej czy Piotra Polka. W jego ujęciu polska wieś jest scenerią wyjątkowo pokręconych ludzkich losów, ale również magiczną krainą dzieciństwa i wielu skrywanych rodzinnych tajemnic. Premiera w sobotę 26.03 o godz. 19. Kolejne spektakle w niedzielę 27.03 o 18. oraz 1-3.04 o 19. Wstęp płatny.

Piwnica Artystyczna "Kawon"

W sobotę 26.03 o godz. 20, w Piwnicy Artystycznej Kawon w Zielonej Górze, odbędzie się koncert ”Dawid Kwiatkowski on tour”. Fani urodzonego w Gorzowie Wlkp., Dawida będą mogli usłyszeć takie jego hity jak: „Bez Ciebie” i „Proste”, ale również piosenki, które towarzyszą mu od lat. Sam artysta mówi: „To będzie dla mnie niesamowity czas. Chcę, by show, które stworzę złapało każdego za serce i pozwoliło dać upust swoim emocjom, ale również sprawić, bym sam tego wieczoru mógł pozwolić sobie na stu procentową szczerość wobec swoich odbiorców”. Kwiatkowski jest zdobywcą wielu nagród, w tym ostatniej z 2021 roku – „Bursztynowego słowika” zdobytego podczas „Top of the Top Sopot Festival”. Wejście na salę od godziny 19. Wstęp odpłatny.

Galeria BWA

W czwartek 31.03 o godz. 19, w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze, nastąpi otwarcie wystawy ukraińskiej artystki Kateriny Lisovenko pt. „Ogrody smutku”. Lisovenko, to rodowita kijowianka. Kształciła się w Szkole Artystycznej im. M.B. Grekova w Odessie, a następnie w Narodowej Akademii Sztuki i Architektury w Kijowie. Jej język artystyczny wywodzi się z tradycji socrealizmu, którą twórczo przekształciła w procesie aktywnego przemyślenia kontekstu. W swojej praktyce artystka bada tematy władzy i ideologii, a także stanu przejścia pomiędzy okresem radzieckiego do obecnego. W jej pracach często pojawia się obraz ofiary, bez względu na wybrany przez artystkę temat, a także przemocy, ucisku religijnego czy molestowania. Wystawa w galerii BWA jest wynikiem pobytu artystki w Zielonej Górze oraz jej reakcją na bestialską rosyjską napaść na Ukrainę. Wystawa zagości w BWA do końca kwietnia. Wstęp bezpłatny.

WYDARZY SIĘ

  • 25.03. – koncert symfoniczny “Nastrój nieposkromiony” - J. Rodrigo,
  • 25.03. – koncert symfoniczny w ramach „Miesiąca kobiet”, Filharmonia Zielonogórska,
  • 26.03. – premiera przedstawienia „Balladyna”, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.,
  • 26.03. – premiera przedstawienia „Kanadyjskie sukienki”, Lubuski Teatr w Zielonej Górze,
  • 26.03. – koncert „Metal Atak” (grupy: Anemja, Crom i Mindfak), SMOK Słubice,
  • 26.03. – Dancing 50+ z DJ-em, Haust, Zielona Góra,
  • 27.03 - Igor Kwiatkowski w programie „Tylko Śmiech Nas Ocali”, Żagański Pałac Kultury,
  • 27.03. - Milonga Los Picaros, Haust, Zielona Góra,
  • 28.03. – wernisaż wystawy „Tu i tam światło”, Mediateka – Biblioteka Norwida, Zielona Góra,
  • 01.04. – koncert „Klasyka nie na żarty” (m.in. koncert klarnetowy Mozarta), Filharmonia Gorzowska,
  • 01.04. – koncert „Na prima Aprilis”, Filharmonia Zielonogórska,
  • 02.04 – koncert Natalii Przybysz, Planetarium Wenus, Zielona Góra,
  • 03.04. – wydarzenie plenerowe „Kaziuki”, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli,
  • 03.04. – monodram - Dorota Landowska - STRYJEŃSKA. Let's dance, Zofia!, Zielonogórski
    Ośrodek Kultury,
  • 05-13.04. – Kraszanka – Jarmark Wielkanocny , deptak, Zielona Góra
  • 06.04. – występ Korteza, Świebodziński Dom Kultury,
  • 07-13.04. – Wielkanocny Festiwal Kameralny, ZOK filia Stary Kisielin oraz FZ, Zielona Góra,
  • 08.04. – otwarcie wystawy Yuriya Bileya - Przybyłem, zobaczyłem, zapłakałem, BWA Zielona Góra,
  • 08.04- koncert Karyny Gomes „Siesta w drodze”, Nowosolski Dom Kultury,
  • 09.04. – koncert muzyki filmowej Wschowskiej Orkiestry Detej, Wschowa,
  • 09.04. – jarmark wielkanocny, Żagański Pałac Kultury
  • 09.04. – jarmark „Stoły wielkanocne”, Sulechów,
  • 09.04. - koncert Nagórski/Wośko - „Kaczmarski”, Café Noir, Zielona Góra,
  • 10.04. – koncert „Osiecka orientalnie”, Sulechowski Dom Kultury,
  • 10.04. – recital fortepianowy Jakub Kuszlik, Nowosolski Dom Kultury,
  • 14.04. – koncert „Wielka muzyka na Wielkanoc” (m.in. V. symfonia Beethovena), Filharmonia Zielonogórska,
  • 22.04. – koncert „Możdżer gra Gershwina”, Filharmonia Gorzowska,
  • 22.04. – koncert „Moje życie z Mozartem”, Filharmonia Zielonogórska,
  • 24.04. – koncert zespołu „Meek, oh why ?”, Kawon, Zielona Góra,
  • 30.04. – spektakl muzyczny „Nim wstanie dzień”, Żarski Dom Kultury
  • 22.05. – koncert Michała Bajora „Kolor Cafe”, Świebodziński Dom Kultury,
  • 31.05. – występ „Kabaretu Młodych Panów”, Skwierzyński Ośrodek Kultury.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska