Lato w Zielonej Górze? W jego trakcie nie może zabraknąć...

  Lato w Zielonej Górze? W jego trakcie nie może zabraknąć tradycyjnego już konkursu na... kiszenie ogórków [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Natalia Dyjas

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Piątkowy (27 lipca) wieczór w galerii przy ul. Żeromskiego stał się dla zielonogórzan okazją do integracji. A co najlepiej wpływa na wzajemną współpracę mieszkańców, jak nie pichcenie? Kolejny więc już raz zielonogórzanie mogli świetnie się bawić, uczestnicząc w konkursie... kiszenia ogórków. Te nietypowe zmagania to już zielonogórska, letnia tradycja.
  Beata Łapanowska bardzo szybko przygotowała ogórki do ukiszenia
  1/36

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Mariusz Kapała / GL

  Jest takie miejsce w Zielonej Górze, gdzie każdy choć na chwilę może czuć się jak w domu. To galeria przy ul. Żeromskiego w Zielonej Górze, gdzie panuje rodzinna atmosfera. A jak dom, to musi być i wspólne... gotowanie! Dlatego też Stowarzyszenie Kulturalne Galeria zaprosiło mieszkańców regionu na konkurs kiszenia ogórków. Kolejny już raz.

  - To tradycyjna impreza, na którą zapraszamy chętnych do spróbowania swoich sił w konkursie - zapowiadali jeszcze przed startem organizatorzy.

  By wziąć udział w konkursie wystarczyło trochę odwagi, ale i przede wszystkim własny, oryginalny sposób na kiszenie ogórków. Inicjatorzy tradycyjnej już zielonogórskiej letniej akcji zapewniali nie tylko słoiki, ale również ogórki, wodę, koper, czosnek...

  Chętni do zmierzenia się w nietypowym konkursie mogli przynieść swoje przyprawy czy też składniki zapewniające zwycięstwo. Jak zwykle w trakcie konkursu nie zabrakło świetnej zabawy, okazji do rozmów... A skoro na wyniki trochę będziemy musieli poczekać (ogórki będą się kisić około 2-3 tygodnie), to w trakcie tego długiego czasu oczekiwania można się przecież dobrze bawić. Stąd już podczas piątkowego wieczoru uczestnikom konkursu, ale i wszystkim gościom czas umilała grupa śpiewacza Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca.  A kiedy ostatnie słoiki zostały już zakręcone rozpoczęła się... miejska potańcówka. Tę rozkręciła znana szerokiej publiczności DJ Wika, czyli Wirginia Szmyt - osiemdziesięciolatka, która nie tylko porywa ludzi do tańca, ale i angażuje się w sprawy seniorów. To najstarsza didżejka na świecie. Na co dzień prowadzi międzypokoleniowe w Warszawie. Najlepiej więc wie, jak zachęcić do tańca mieszkańców.

  Wspólne kiszenie ogórków to tylko jedno z wydarzeń Lata z Galerią. Już niebawem będziemy mogli wziąć udział m.in. w lecie z milongą. By podwórko galerii znów mogło tętnić tańcem i życiem.
  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.