Laureaci konkursów dla gimnazjalistów z naszego województwa

    Laureaci konkursów dla gimnazjalistów z naszego województwa

    Zdjęcie autora materiału
    Anna Rimke

    Aktualizacja:

    Gazeta Lubuska

    Laureaci konkursów dla gimnazjalistów z naszego województwa
    - Uwielbiam się uczyć. Głównie przedmiotów ścisłych - przyznaje Sławek Fudalej z Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli. Sławek tak bardzo lubi się uczyć, że jest
    1/30

    Przejdź do
    galerii zdjęć

    ©Anna Rimke

    - Żeby zostać laureatem, trzeba się uczyć systematycznie - mówi Dominika Wilk z Gorzowa, laureatka trzech konkursów dla gimnazjów.
    - Uwielbiam się uczyć. Głównie przedmiotów ścisłych - przyznaje Sławek Fudalej z Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli. Sławek tak bardzo lubi się uczyć, że jest laureatem aż pięciu konkursów przedmiotowych: matematycznego, fizycznego, geograficznego, chemicznego i historycznego.

    We wtorek, 12 kwietnia w Gorzowskiej Filharmonii 175 laureatów konkursów przedmiotowych dla gimnazjów odebrało dyplomy i nagrody. - Chcemy, żeby w tych konkursach brało udział, jak najwięcej uczniów.
    Bo przygotowując się do nich pogłębiaja swoją wiedzę i poszerzają zainteresowania - mówi Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty. Poza tym, laureaci konkursów mają otwarte drzwi we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju (są przyjmowani do wybranej szkoły niezależnie od kryteriów naboru).

    Z takiej furtki zamierza skorzystać Dominika Wilk z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie. - Myślę o liceum w Poznaniu, albo we Wrocławiu. Chciałabym rozwijać się w kierunkach językowych - tłumaczy dziewczyna. Jest laureatką trzech konkursów: z języka polskiego i francuskiego oraz historii. Potrójnych i podwójnych laureatów mamy znacznie więcej.

    Nasi laureaci:
    Laureat pięciu konkursów przedmiotowych:
    Fudalej Sławomir, Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowej Soli

    Laureaci trzech konkursów przedmiotowych:
    - Mikołajczyk Mateusz, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie
    - Wilk Dominika, Gimnazjum n9 w Gorzowie.
    - Mroczek Aleksnadra, Gimnazjum nr 10 w Zielonej Górze
    - Wornbard Jakub, Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie

    Podwójni laureaci:
    - Augustyniak Julia, Gimnazjum nr 1 w Lubsku
    - Bączyńska Agata, Gimnazjum w Sulęcinie
    - Biedka Anna, Gimnazjum im. Generała Sikorskiego w Brzeźnicy
    - Brudna Katarzyna, Społeczne Gimnazjum w Żarach
    - Chaszczewski Hubert, Gimnazjum w Jasieniu
    - Dach Aleksandra, Gimnazjum nr 3 w Sulechowie
    - Gleń Paweł, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Herchi Nadia, Gimnazjum nr 10 w Zielonej Górze
    - Jażdżewska Aleksandra, Publiczne Gimnazjum w Zwierzynie
    - Judek Bartosz, Gimnazjum nr 2 w Międzyrzeczu
    - Kędzierska Weronika, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Kowalski Zachariasz, Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży im. Noblistów Polskich w Lubsku
    - Macała Anna, Europejskie Gimnazjum Społeczne dr Rahn w Zielonej Górze
    - Molisak Karolina, Gimnazjum Publiczne w Bytomiu Odrzańskim
    - Piątek Szymon, Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp.,
    - Stach Filip, Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp.
    - Stepek Franciszek, Społeczne Gimnazjum w Żarach
    - Tront Mikołaj, Gimnazjum nr 10 w Zielonej Górze
    - Ważny Karol, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Zienkiewicz Damian, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze,
    - Zięciak Tymoteusz, Gimnazjum Publiczne w Kolsku
    - Żołędź Weronika, Gimnazjum w Deszcznie

    Laureaci konkursu z języka francuskiego i niemieckiego:
    - Doganowski Kamil, Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze
    - Kaleta Aleksandra, Społeczne Gimnazjum w Żarach
    - Vavon Ida, Gimnazjum nr 10 w Zielonej Górze
    - Bielas Adrian, Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp.
    - Hechler Laura, Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.
    - Heermann Oliver, Gimnazjum nr 20 w Gorzowie Wlkp.
    - Nowald Nicole, Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie nad Odrą
    - Rutz Marvin, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie
    - Semegin Daniel, Publiczne Gimnazjum w Lipinkach Łużyckich

    Laureaci konkursu z matematyki:
    - Bącler Julita, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Daniszewski Wiktor, Gimnazjum nr 1 w Słubicach
    - Jarosz Joachim, Gimnazjum Językowe we Wschowie
    - Kamiński Jakub, Gimnazjum Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Gorzowie Wlkp.
    - Knysak Adrian, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Koropczuk Wiktor, Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.
    - Łukasiewicz Aleksandra, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze

    Laureaci konkursu z fizyki:
    - Andrusiak Maciej, Gimnazjum nr 3 w Nowej Soli
    - Bereś Rafał, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Hajdamowicz Maciej, Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp.
    - Matysiak Zuzanna, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żaganiu
    - Radzik Tymon Przemysław, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Skoczylas Krystian, Gimnazjum nr 10 w Zielonej Górze
    - Sozański Mateusz, Gimnazjum nr 10 w Zielonej Górze

    Laureaci konkursu z geografii:
    - Bejtlich Martyna, Gimnazjum nr 2 w Gubinie
    - Byczek Jakub, Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.
    - Ciołka Paweł, Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Szprotawie
    - Czepiński Daniel, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli
    - Derda Aleksandra, Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Gen. Władysława Andersa w Nowej Soli
    - Frieske Antonina, Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą
    - Gawrysiak Hanna, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Gier Julia, Gimnazjum nr 1 w Lubsku
    - Grygorcewicz Hanna, Gimnazjum w Sulęcinie
    - Guzik Milena, Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Skwierzynie
    - Jasielski Piotr, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Kargul Wojciech, Gimnazjum w Lubniewicach
    - Korman Adrian, Społeczne Gimnazjum w Żarach
    - Lesiak Jan, Gimnazjum nr 2 w Drezdenku
    - Mróz Filip, Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą
    - Murzyn Wiktoria, Gimnazjum Publiczne w Bytomiu Odrzańskim
    - Olejnik Maciej, Gimnazjum nr 1 w Lubsku
    - Światłowska Alina, Gimnazjum w Sulęcinie
    - Tomczyszyn Karolina, Gimnazjum im. Generała Sikorskiego w Brzeźnicy

    Laureaci konkursu z biologii:
    - Chudzik Marek, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Downar-Zapolski Michał, Publiczne Gimnazjum w Rzepinie
    - Duszyńska Edyta, Gimnazjum nr 1 w Lubsku
    - Gasper Roksana, Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu
    - Mleczko Jakub, Gimnazjum nr 10 w Zielonej Górze
    - Pińczak Zuzanna, Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wlkp.
    - Sadowski Karol, Społeczne Gimnazjum w Żarach
    - Siuda Kamila, Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze
    - Szubert Izabela, Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp.

    Laureaci konkursu z chemii:
    - Bakan Nikolas, Gimnazjum w Kowalowie
    - Cichy Tomasz, Gimnazjum nr 7 w Gorzowie Wlkp.
    - Czyż Teodor, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie
    - Draguła Michał, Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży im. Noblistów Polskich w Lubsku
    - Pietrończyk Jakub, Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Skwierzynie
    - Rodziewicz Jakub Krzysztof, Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Czesława Niemena w Świebodzinie
    - Szkiłądź Jakub, Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.

    Laureaci konkursu z języka angielskiego
    - Dąbrowska Maja, Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.
    - Gardy Alicja, Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp.
    - Górski Jędrzej, Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp.
    - Guźniczak Bartosz, Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą
    - Hollett Max, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Karpisiak Stanisław, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Kisiel Adam, Katolickie Gimnazjum św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wlkp.
    - Kozakowski Maksymilian, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Krystek Jakub, Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.
    - Lisowski Piotr, Katolickie Gimnazjum św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wlkp.
    - Litwiniuk Jan, Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wlkp.
    - Michalewska Natalia, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Rdzanek Radosław, Publiczne Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich
    - Styk Bartłomiej, Europejskie Gimnazjum Społeczne dr Rahn w Zielonej Górze
    - Tchórzewska Martyna, Gimnazjum nr 10 w Zielonej Górze

    Laureaci konkursu z historii:
    - Bednarczyk Kamil, Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży im. Noblistów Polskich w Lubsku
    - Binkowski Krzysztof, Gimnazjum Językowe we Wschowie
    - Czapczyński Konrad, Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp.
    - Czech Damian, Gimnazjum w Lubniewicach
    - Czerniawski Konrad, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żaganiu
    - Drelich Anna, Publiczne Gimnazjum w Zwierzynie
    - Fusiński Kacper, Gimnazjum w Pszczewie
    - Grela Krystian, Gimnazjum w Pszczewie
    - Kułak Antoni, Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp.
    - Łysak Michał, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Madzelan Aleks, Gimnazjum nr 2 w Międzyrzeczu
    - Majchrzak Hubert, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Malewicz Patryk, Gimnazjum nr 7 w Gorzowie Wlkp.
    - Paczka Maciej, Gimnazjum nr 7 w Gorzowie Wlkp.
    - Piwowarski Jakub, Katolickie Gimnazjum w Żarach
    - Rafalski Rafał, Gimnazjum nr 1 w Lubsku
    - Romanowska Monika, Publiczne Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich
    - Strzesak Marcin, Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.
    - Szturomska Katarzyna, Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży im. Noblistów Polskich w Lubsku
    - Wyrwas Krzysztof, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze


    Laureaci konkursu z języka polskiego:
    - Borodziuk Hanna, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
    - Capar Wiktoria, Katolickie Gimnazjum w Żarach
    - Ciślak Aleksander, Gimnazjum nr 2 w Międzyrzeczu
    - Denisewicz Natalia, Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu
    - Derezińska Oliwia, Gimnazjum nr 3 w Żarach
    - Dudkiewicz Iga, Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy
    - Falkowska Ewelina, Gimnazjum w Trzcielu
    - Kaczmarczyk Wiktoria, Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą
    - Kazancewicz Oliwia, Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą
    - Kiwka Justyna, Gimnazjum nr 10 w Zielonej Górze
    - Kobak Patrycja, Gimnazjum nr 7 w Gorzowie Wlkp.
    - Krawczyński Kacper, Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy
    - Niewiadomska Paulina, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 1 w Gorzowie Wlkp.
    - Pawluczenko Karolina, Gimnazjum w Sulęcinie
    - Piechowiak Martyna, Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Gen. Władysława Andersa w Nowej Soli
    - Pietrusiewicz Iga, Publiczne Gimnazjum w Babimoście
    - Porębska Agata, Gimnazjum nr 10 w Zielonej Górze
    - Pukacka Kornelia, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku
    - Rzyman Aleksandra, Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze
    - Skałacka Natalia, Gimnazjum nr 20 w Gorzowie Wlkp.
    - Węglik Przemysław, Gimnazjum nr 20 w Gorzowie Wlkp.

    Laureaci konkursu z wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej:
    - Depta Kacper, Gimnazjum nr 9 im. Szarych Szeregów w Gorzowie Wlkp.
    - Mroczek Aleksandra, Gimnazjum nr 10 w Zielonej Górze
    - Oszczyk Filip, Gimnazjum nr 21 im. Orląt Lwowskich w Gorzowie Wlkp.
    - Perczyński Michał, Gimnazjum w Łęknicy

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    GazetaLubuska.pl poleca:

    Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Gazety Lubuskiej

    Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Gazety Lubuskiej

    Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

    Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

    Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

    Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia