Laureaci konkursu Matematyka bez Granic odebrali nagrody [ZDJĘCIA]

  Aleksandra Bulaczek

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Konkurs Matematyka bez granic
  1/26

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Mariusz Kapała / GL

  W poniedziałek, 13 czerwca, w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXVII Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bez Granic” w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim.

  Na uroczystość przybyło 400 uczniów ze szkół, którzy przed rozdaniem nagród odwiedzili wydziały Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach Festiwalu Nauki. - Co roku o tej samej porze w ostatnim dniu Festiwalu Nauki, jest podsumowanie konkursu „Matematyka bez granic” w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim. Gościmy dziś laureatów z 20 najlepszych klas w tym regionie, przyjechały całe zespoły klasowe – mówi dr Krystyna Białek, przewodnicząca Konkursu.

  Jak podaje Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy UZ, w regionie Lubusko-Zachodniopomorskim w bieżącej edycji uczestniczyło 149 klas z 66 szkół. W samym województwie lubuskim w konkursie uczestniczyło 136 klas z 57 szkół.

  Wielkim wygranym w konkursie jest I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze, które zajęło pierwsze miejsce w regionie oraz drugą lokatę w kraju. -To nie pierwszy sukces naszej szkoły. Uwielbiamy ten konkurs, przede wszystkim dlatego, że nie liczy się w nim wynik pojedynczego ucznia, ale współpraca. Jest to konkurs, do którego nie trzeba zachęcać klas. Wszyscy chętnie w nim startują – mówi Ewa Habich, dyrektorka I LO w Zielonej Górze. Jej słowa potwierdzają pełni entuzjazmu uczniowie Liceum: - Konkurs jest świetny!

  - Chciałbym przy okazji serdecznie podziękować wszystkim, którzy stoją za naszym sukcesem. Naszym nauczycielom, pani dyrektor oraz wszystkim sympatykom Liceum. Przede wszystkim uczniowie najbardziej pragną podziękować pani Krystynie Burakowskiej, fenomenalnej nauczycielce matematyki – komentuje Jędrzej Cięciel, uczeń I LO.

  Także pozostałe szkoły cieszyły się ze swojego sukcesu. -Test był trudny, ale wspólnymi siłami, z całą klasą, daliśmy radę! Jestem bardzo szczęśliwa – mówi Weronika Jakubowska z zielonogórskiego Gimnazjum nr 9, które w konkursie zajęło 13. lokatę w kraju. Natomiast uczeń Gimnazjum nr 10, które także zajęło 13. miejsce, Michał Loroch, dodaje: -Przede wszystkim, ten konkurs to była ciężka praca zespołowa. Osoby, które były bardzo dobre językowo, tłumaczyły zadanie, które było napisane w języku obcym. My wybraliśmy język angielski. Następnie ci, którzy świetnie czuli się w obliczeniach, rozwiązywali zadanie. Były też zadania z geometrii.

  Wszystkim zespołom szkolnym dopisywał dziś humor. Organizatorzy zadbali o wyśmienitą atmosferę oraz upominki: - Mamy puchary, drobne upominki, np. długopisy z logo naszego wydziału, smycze, koszulki – mówi Aleksandra Nowomiejska, studentka z Wydziału Ekonomii i Zarządzania, koordynatorka konkursu.

  Organizatorami Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic” w Regionie Lubusko- Zachodniopomorskim był Zielonogórski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Regionalny Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu „Matematyka Bez Granic” przy ścisłej współpracy z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Patronat honorowy nad uroczystością objął Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, Marszałek Województwa Lubuskiego, Wojewoda Lubuski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Prezydent Zielonej Góry, Prezydent Gorzowa oraz Burmistrz Barlinka.


  Czytaj też: Perspektywy ogłosiły Ranking Szkół Wyższych 2016. Sprawdź, które uczelnie są najlepsze


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia