Lech Poznań. Adam Nawałka: W tej chwili najbardziej liczą się punkty

Karol Mackowiak
Adam Nawałka jest zadowolony z tego, że jego zespól zdobył 3 punkty, ze stylu gry już nie Waldemar Wylegalski
- Zabrakło nam mobilności i zdecydowania, stąd jest pewien niedosyt co do jakości naszej gry. Brawa dla zawodników za konsekwencję, walkę do końca i trzy punkty. To się teraz dla nas liczy najbardziej - powiedział Adam Nawałka, trener Lecha Poznań po wygranym meczu z Arką Gdynia (1:0).

Adam Nawałka (trener Lecha Poznań)

Były to ciężko wywalczone trzy punkty. Spodziewaliśmy się, że będzie to trudne spotkanie i tak było. Początek meczu należał do nas, ale gdy po pierwszych piętnastu minutach goście przejęli inicjatywę, niezwykle istotne było to, żeby kontrolować wydarzenia i grać szybkim atakiem. Zabrakło nam mobilności i zdecydowania, stąd jest pewien niedosyt co do jakości naszej gry.

Brawa dla zawodników za konsekwencję, walkę do końca i trzy punkty. To się teraz dla nas liczy najbardziej. Żeby grać efektownie i atrakcyjnie, to najpierw trzeba zdobywać punkty i dzisiaj nam się to udało. To było bardzo ważne po zwycięstwie z Legią, w ciągu dwóch kolejek zdobywamy sześć punktów.

Zbigniew Smółka (trener Arki Gdynia)

Gratuluję Lechowi zwycięstwa i mam przekonanie, że nie było to zwycięstwo tak łatwe, jak się mogło wydawać. Pierwsze dwadzieścia minut to były szachy, ale było to efektem tego, że my potrzebujemy punktów. Wierzę w ten zespół i jeżeli przyjdzie spokój, to na pewno zaczniemy też zdobywać punkty. Dzisiaj zagrali zawodnicy, którzy mieli dłuższą przerwę i w mojej ocenie nie wyglądało to źle. Jestem przekonany, że z tego wyjdziemy i że będziemy punktować.

Bardzo zawodzimy naszych kibiców, ale wydaje mi się że idziemy w dobrym kierunku. Jeżeli wróci spokój, to będziemy mogli spłatać figla najlepszym w tej lidze. Mieliśmy dzisiaj sytuacje, ale zabrakło dokładności i spokoju. Myślę, ze będzie lepiej i obiecuję to kibicom. W tej lidze nie należy się nikogo bać i trzeba po prostu grać ofensywnie.

Zobacz więcej zdjęć ----->

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:0. Gol Gytkjaera ozdobą przecięt...

18,5 tys. kibiców oglądało z trybun mecz Lecha Poznań z Arką Gdynia. Byłeś na stadionie? Znajdź się na zdjęciach w naszej galerii ---->

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:0: Tak kibice dopingowali Kolejo...

Materiał oryginalny: Lech Poznań. Adam Nawałka: W tej chwili najbardziej liczą się punkty - Głos Wielkopolski