Leczą duszę w chorym ciele

  Leczą duszę w chorym ciele

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Lubuska

  Leczą duszę w chorym ciele

  ©http://sxc.hu/

  Choroba niesie ze sobą także i ból emocjonalny. - Nasze zadanie polega na zaopiekowaniu się pacjentem, który jest ogarnięty przez emocje wynikające z pobytu w szpitalu - opowiadają psychologowie Tatiana Sawicka i Anna Borowiak.
  Leczą duszę w chorym ciele

  ©http://sxc.hu/

  W Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze działa zespół wykwalifikowanych psychologów w składzie: mgr Tatiana Sawicka, mgr Anna Borowiak i mgr Ewa Leszczyńska. Ich zdaniem pomoc psychologiczna - jako stały element wielu procedur medycznych - jest niezbędna jeżeli chodzi o jakość leczenia. Bo choroba jest utratą życiowej równowagi i bardzo często niesie ze sobą liczne emocjonalne i myślowe konsekwencje. Zagrożenie zdrowia, utratę sprawności, zatrzymanie biegu życia, a wreszcie przewlekłe schorzeniami lub ryzyko śmierci sprawiają ludziom ból emocjonalny.

  Jakie są największe zagrożenia dla równowagi psychicznej pacjenta? Czy zwykłe oddychanie może ją przywrócić? Na których oddziałach szczególnie potrzebne jest wsparcie szpitalnych psychologów? O ich pracy i misji przeczytasz już w piątek, 13 maja, w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej".

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »