MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Legendy i bajki wokół Drogi Św. Jakuba" - konkurs literacki

Przy Muzeum Ziemi Wschowskiej, na placu Farnym zbierają się pątnicy
Przy Muzeum Ziemi Wschowskiej, na placu Farnym zbierają się pątnicy Eliza Gniewek-Juszczak
Stowarzyszenie Czas A.R.T. zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i dorosłych z województw lubuskiego i ościennych do udziału w konkursie literackim związanym ze wschowskim odcinkiem Drogi Św. Jakuba.

W tym roku Polska stała się członkiem Poszerzonego Porozumienia w sprawie szlaków Kulturowych Rady Europy. W związku z tym część Dróg Św. Jakuba w Polsce, w tym odcinek wschowski, weszły do sieci Europejskich Szlaków Kulturowych. Celem tego porozumienia jest promocja europejskiego dziedzictwa kulturowego w wymiarze ponadnarodowym, poszerzanie wiedzy i edukacji w obszarze znajomości historii Europy oraz rozwijanie potencjału turystycznego regionów europejskich.

W zaproszeniu do udziału w konkursie czytamy, że konkurs ma na celu poszerzenie wiedzy na temat Drogi Św. Jakuba. Prace powinny nawiązywać do dziedzictwa historyczno-kulturowego szlaku znajdującego się na wschowskim odcinku drogi oraz nawiązywać do uczestników, którzy tymi drogami pielgrzymowali albo intencjom, które tym wędrowcom przyświecały w drodze do grobu Apostoła w Hiszpanii.

"Liczymy, że refleksja na temat pielgrzymowania Drogą Św. Jakuba przyczyni się do powstania interesujących prac a udział w konkursie będzie źródłem przyjemnie i pożytecznie spędzonego czasu w żywym kontakcie z kulturą i tradycją naszego regionu" - piszą organizatorzy konkursu.

PRACA KONKURSOWA
1.Do konkursu można przesłać pracę literacką pisaną prozą.
2.Praca konkursowa powinna być przygotowane samodzielnie.
3.Każdy uczestnik konkursu może złożyć jedną pracę literacką.
4.Dane techniczne pracy: max 3 strony formatu arkusza papieru A4, czcionka: Times New Roman lub Arial, wielkość czcionki podstawowej: 12 pkt., odstępy między wierszami: 1,5 wiersza, marginesy: górny, dolny, lewy, prawy: 2,5 cm, stosować justowanie (wyrównanie tekstu do obu marginesów), stosować akapity, rozpocząć wcięciem 1,25 pkt, wszystkie strony pracy powinny być ponumerowane.
5.Strona tytułowa powinna zawierać: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, adres, telefon kontaktowy.
6.Przystąpienie do konkursu oznacza udzielenie Organizatorom przez uczestnika konkursu zgody na bezterminową publikację pracy na stronie internetowej czasart.pl, stronie FB „Czas Art.”; Czas ART.
TERMIN I SPOSÓB PRZEKAZYWANIA PRAC
1.Prace zgłoszone do konkursu powinny być dostarczone do siedziby Stowarzyszenia Czas A.R.T. we Wschowie, ul. Gen. Bema 1/2 z dopiskiem „Legendy i bajki wokół Drogi Św. Jakuba” do 31maja 2017 r. O dacie przekazania decydować będzie data stempla pocztowego.
2.Prace należy nadsyłać w formie wydruku + wersja elektroniczna (format doc., pdf. na adres mailowy: [email protected])
3.Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za zagubienie lub uszkodzenie prac podczas transportu / przesyłki drogą internetową.
ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD
1.Podstawowym kryterium oceny prac konkursowych będzie zgodność treści pracy z tematem konkursu.
2.Komisja, spośród nadesłanych prac wybierze po 1 zwycięskiej pracy z każdej z trzech grup wiekowych: 1) dzieci ze szkół podstawowych, 2) młodzież ze szkół ponadpodstawowych, 3) osoby dorosłe.
3.Wybór laureatów nastąpi do 12 czerwca 2017. Lista Laureatów zostanie ogłoszona na facebookowym profilu Czas A.R.T.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska