Legia dalej prowadzi w grupie. Napoli odrobiło straty przeciwko Leicester

fb
AP/Associated Press/East News
W środę Legia Warszawa i Spartak Moskwa zainaugurowały tegoroczne rozgrywki Ligi Europy. W czwartek "młodsza siostra" Ligi Mistrzów wróciła już pełnym składem, a warszawiacy dalej mogą się cieszyć z 1. miejsca w grupie C. Mimo dwubramkowej przewagi Leicester nie zdołało pokonać u siebie Napoli. W barwach włoskiego klubu wystąpił Piotr Zieliński.

Trener Czesław Michniewicz może złapać za kolejne piwko i napić się za "małe" zwycięstwo w czwartkowy wieczór, bo faworyci grupy C podzielili się punktami i Legia pozostaje jej liderem. Mimo gry na wyjeździe Napoli kontrolowało przebieg meczu, ale Leicester wystarczyły dwie akcje do objęcia prowadzenia 2:0. Zrobili to Ayoze Perez i Harvey Barnes. W 64. minucie boisko opuścił Piotr Zieliński - Polak przeszedł obok meczu. Po jego zejściu coś drgnęło i Nigeryjczyk Victor Osimhen dwukrotnie pokonał Kaspera Schemichela doprowadzając do wyrównania. W doliczonym czasie gry drugi żółty kartonik obejrzał Wilfred Ndidi - oznacza to, że nie zobaczymy go 30 września w starciu na Łazienkowskiej.

Na inny boiskach

Najwięcej bramek kibicom przyniósł mecz Betis - Celtic, który gospodarze wygrali 4:3. Swojego pierwszego gola w barwach szkockiego klubu zdobył Josip Juranović. Były legionista wykorzystał rzut karny w pierwszej połowie. Przypomnijmy, że latem Celtic zapłacił za niego 3mln euro mistrzom Polski.

Czwartek nie był dniem "underdogów", bowiem ze wszystkich spotkań, w których nie padł remis, tylko Galatasaray było w stanie pokonać faworyta bukmacherów. Turcy mieli jednak więcej szczęścia niż umiejętności - pokonali Lazio 1:0, ale jedyne trafienie przypisano Thomasowi Strakoshy, bramkarzowi gości.

Bayer Leverkusen - Ferencvaros 2:1
Betis - Celtics 4:3
Crvena Zvezda - Braga 2:1
Dinamo Zagrzeb - West Ham 0:2
Galatasaray - Lazio 1:0
Lokomotiw Moskwa - Olympique Marsylia 1:1
Midtjylland - Łudogorec 1:1
Rapid Wiedeń - Genk 0:1