Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lekkoatletyczny stadion już gotowy. Teraz czas na nowe zaplecze. Ale czy będzie?

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Nowe zaplecze dla lekkoatletów pod znakiem zapytania.
Nowe zaplecze dla lekkoatletów pod znakiem zapytania. Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów
Kilka tygodni temu został ogłoszony przetarg na budowę nowego zaplecza sportowego przy stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie. Realizacją zadania zainteresowane są dwie firmy. Problem w tym, że złożone przez nie oferty przewyższają zaplanowany budżet o kilkanaście milionów złotych.

Stadion lekkoatletyczny robi wrażenie

Pod koniec czerwca zakończyła się budowa stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Krasińskiego w Gorzowie. W ramach wartej prawie 18 milionów złotych inwestycji powstała między innymi ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna w całości pokryta niebieskim tartanem, a na środkowej płycie boiska pojawiła się nawierzchnia trawiasta. Jest także rów z wodą do biegu z przeszkodami, skocznia do skoku w dal i trójskoku, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, dwie do pchnięcia kulą oraz rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką. Ponadto wybudowano trybuny, które pomieszczą blisko tysiąc widzów oraz zamontowano nowoczesne oświetlenie. Prace trwały półtora roku.

Brakuje tu jeszcze nowego zaplecza

Nowoczesny stadion lekkoatletyczny jest już gotowy i cieszy oko, ale na terenie obiektu brakuje jeszcze odpowiedniej infrastruktury towarzyszącej. Chodzi przede wszystkim o szatnie dla sportowców oraz pomieszczenia administracyjno-konferencyjne oraz sportowo-rehabilitacyjne. Te są niezbędne, bo już latem przyszłego roku Gorzów zadebiutuje w roli gospodarza seniorskich mistrzostw kraju, a nowopowstały stadion stanie się areną zmagań najlepszych polskich lekkoatletów.

Chętni są, ale za bardzo się cenią

Niedawno spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na realizację zadania. Szukała firmy, która zajmie się rozbiórką istniejącego budynku zaplecza sanitarno-administracyjnego oraz demontażem istniejącej nawierzchni i elementów zagospodarowania terenu, a następnie wybuduje nowy budynek zgodnie z wymogami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który ustala parametry tego typu obiektów. Choć do przetargu wpłynęły dwie oferty, to realizacja inwestycji stanęła pod znakiem zapytania. To dlatego, że zaproponowane ceny znacznie przekraczają budżet, jaki został zabezpieczony na ten cel. Na zadanie przeznaczono bowiem 6 milionów złotych, a najtańsza ze złożonych oferta opiewa na... ponad 17,5 miliona złotych. Druga firma zaproponowała jeszcze więcej - chce blisko 19,5 miliona złotych. Teraz Gorzowskie Inwestycje Miejskie muszą dokładnie przeanalizować oferty pod względem formalnym i zastanowić się, co dalej z inwestycją. Mogą zwiększyć pulę pieniędzy na to zadanie lub unieważnić przetarg i zorganizować kolejny, licząc na to, że oferty będą niższe.

Zobacz również:

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska