Leśnicy na ''Przystanku Woodstock''

Olga Ciemnoczołowska
Udostępnij:
Zatrzymaj się na dłużej przy stoisku Lasów Państwowych na 22 Woodstock'u! Gdzie, jak nie w zielonogórskiej RDLP!

Wiedzieliście, że nazwę "Woodstock" można przetłumaczyć jako "zapas drewna"? Jak więc mogłoby zabraknąć leśników na festiwalu, którego nazwa nawiązuje do odnawialnego bogactwa i jednego z najbardziej ekologicznych surowców, jakim jest drewno a połowę powierzchni regionu zajmują lasy?

Sama prawda

The Woodstock Music and Art Fair, nieformalnie Woodstock Festival lub po prostu Woodstock – pod taką nazwą odbył się pierwszy festiwal muzyczny zapoczątkowany przez zwolenników pokojowego ruchu w 1969 r. Nasze polskie określenie to połączenie nazwy popularnego serialu „Przystanek Alaska" i legendy festiwalu w Woodstock k. Nowego Yorku. Organizowany w Kostrzynie n. Odrą festiwal przyciąga wielu obcokrajowców, z powodu bliskiego sąsiedztwa w większości z Niemiec. Zapraszane są zespoły z całego świata chętne do zaprezentowania się przed wielotysięczną publicznością.

Dla Lasu Dla Ludzi

Zachowanie równowagi między potrzebami przyrody i człowieka to wyzwanie, któremu na co dzień staramy się sprostać. Dziś możemy powiedzieć, że prowadzona w Polsce zrównoważona gospodarka leśna, pozwala zaspokoić potrzeby społeczne w sposób bezpieczny dla lasu i przyrody. Leśnicy na co dzień pracują dla lasu – jego trwałości i różnorodności, ale w dniu 15 lipca wraz z Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze, w specjalnie zaprojektowanej strefie "Odpocznij pod lubuskim drzewem", będziemy dla tych, którzy z lasu w różny sposób korzystają.

Zapraszamy na "WOODstock"!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie