MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Leszek Kania dyrektorem Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze na kolejną kadencję. Zarząd województwa: - Konkurs nie był potrzebny

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Leszek Kania jest związany z Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze od blisko 40 lat. Wicemarszałek Łukasz Porycki wręczył mu powołanie na kolejną - czteroletnią - kadencję
Leszek Kania jest związany z Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze od blisko 40 lat. Wicemarszałek Łukasz Porycki wręczył mu powołanie na kolejną - czteroletnią - kadencję Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Wicemarszałek woj. lubuskiego Łukasz Porycki wręczył w piątek, 8 maja Leszkowi Kani powołanie na kolejną kadencję dyrektora Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

- Zarząd zdecydował się nie przeprowadzać konkursu na stanowisko Muzeum Ziemi Lubuskiej. Z prostego powodu: nie ma po co – powiedział w piątek, 8 maja 2020 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej wicemarszałek woj. lubuskiego Łukasz Porycki. – Kierunek prac jest zadowalający i w pełni akceptowany przez wszystkich członków zarządu. W związku z tym rekomendowałem, żeby nie przeprowadzać konkursu i przedłużyć panu dyrektorowi misję o kolejne cztery lata – żeby muzeum rozwijało się nadal w świetnym kierunku jak dotychczas.

Kolejna kadencja dyrektora Muzeum Ziemi Lubuskiej Leszka Kani

Leszek Kania związany jest z Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze blisko 40 lat. Przeszedł w instytucji wszystkie szczeble kariery. Pracował na stanowisku asystenta, adiunkta, kustosza w Dziale Sztuki Współczesnej (kierownik działu w latach 1988-1996). Od 1997 r. był wicedyrektorem MZL, a w 2015 r. został dyrektorem Muzeum Ziemi Lubuskiej.
Teraz – w maju 2020 r. – zarząd województwa lubuskiego – przedłużył dyr. Leszkowi Kani kadencję na kolejne cztery lata.

Leszek Kania został ponownie powołany na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze 5 maja 2020 r. Umowa na czas określony będzie obowiązywała do 12 maja 2024 r.

Rozbudowa i modernizacja Muzeum Ziemi Lubuskiej a potem co dalej?

Jest nadzieja, że jesienią, może już we wrześniu 2020 r., zmodernizowane Muzeum Ziemi Lubuskiej i powiększone o nową część liczącą ok. 2 tys. mkw. powierzchni będą dostępne dla zwiedzających.

Co ma dalej w planach dyrektor MZL Leszek Kania? Wielka wystawa dzieł Boznańskiej

- Rozmawiałem już z Muzeum Narodowym w Krakowie i szykuję na 2022 rok – oprócz wystawy pokazującej dorobek naszego muzeum – ekspozycję monograficzną Olgi Boznańskiej. Wielkiej polskiej malarki, które jedyne dzieło - „Dziewczynka ze słonecznikami” - od ponad 60 lat znajduje się w naszym muzeum. Myślę, że taki pierwszy szerszy pokaz dzieł tej artystki będzie się cieszył dużym zainteresowaniem - powiedział GL dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej Leszek Kania.

Z biografii Leszka Kani
Leszek Kania urodził się w 1956 roku, jest absolwentem Wydziału Pedagogicznego WSP w Zielonej Górze. W latach 1979-1981 był związany z Biurem Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze. Od stycznia 1982 pracuje w Muzeum Ziemi Lubuskiej, kolejno na stanowisku asystenta, adiunkta, kustosza w Dziale Sztuki Współczesnej (kierownik działu w latach 1988-1996); od 1997 pełnił obowiązki zastępcy dyrektora Muzeum, a od 11 maja 2015 r. powołany został na dyrektora Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

Jakie skarby odnaleziono przy rozbudowie Muzeum Ziemi Lubuskiej:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska