1/20
Robert Lewandowski rozgrywa swój 12. sezon w Bundeslidze. W...

#Lewy41... Trwa aktualizacja

Robert Lewandowski rozgrywa swój 12. sezon w Bundeslidze. W poprzednim pobił m.in. rekord goli strzelonych
w jednym sezonie. Przedstawiamy te i inne najważniejsze liczby w jego karierze.

Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu.

2/20
Jeden Złoty But wkrótce dołączy do efektownej gabloty...

1

Jeden Złoty But wkrótce dołączy do efektownej gabloty Roberta Lewandowskiego. Długo na niego czekał, rok temu nieznacznie przegrał z mającym sezon życia Ciro Immobile. W tym sezonie praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo już kilka tygodni temu, kończąc rozgrywki z kilkunastobramkową przewagą! Jeden to także dorobek Lewandowskiego jeśli chodzi o mistrzostwa Polski i korony króla strzelców polskiej ligi, a także krajowe Puchar i Superpuchar (oba w barwach Lecha Poznań).

3/20
Cztery armaty, czyli nagrody dla najlepszego strzelca...

4

Cztery armaty, czyli nagrody dla najlepszego strzelca Bundesligi. Tyle Lewandowski zdobył ich sezon po sezonie - od 2017/18 do 2020/21. To rekord niemieckiej ekstraklasy, który w sobotę przeszedł trochę bez echa przy 41 trafieniach. W sumie kapitan reprezentacji Polski takich statuetek ma już sześć (w 2013/14 w barwach Borussii Dortmund, w 2015/16 Bayernu). Rekordzista ma ich natomiast siedem i jest to... Gerd Mueller. Niemieckie media już zaczęły się zastanawiać, czy nasz napastnik nie tylko go wyrówna, lecz także pobije.

4/20
Pięć goli w osiem minut i 59 sekund. Tyle Lewandowski...

5

Pięć goli w osiem minut i 59 sekund. Tyle Lewandowski strzelił w pamiętnym meczu z VfL Wolfsburg. Warto przypomnieć, że do przerwy bez Polaka na boisku Bayern przegrywał 0:1. Po wejściu dokonał najszybszego zdobycia pięciu bramek w historii Bundesligi (od51. do 60. min), najszybszego strzelenia hat-tricka oraz najszybszego strzelenia czterech goli. Został także pierwszym piłkarze w historii, który po wejściu na boisko z ławki pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali. Za wszystkie cztery wyczyny trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.