MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Liczą koszty

PIOTR JĘDZURA
Przejście chodnikiem przy siedzibie policjantów odgradza biało-czerwona taśma. Nie wolno tu chodzić, bo z dachu sypią się dachówki.

- Mamy już materiały potrzebne do remontu i wkrótce zacznie się przekładanie dachu - zapewnia zastępca komendanta nadkom. Jarosław Zabłocki. Na policyjnym podwórzu leżą już przygotowane palety z nowymi, czerwonymi dachówkami.

Liczą koszty

Na razie nie wiadomo, kiedy zaczną się prace remontowe. Wszystko wskazuje na to, że robotnicy pojawią się na dachu komendy jeszcze w tym roku. Do tego czasu przejście w pobliżu budynku jest zagrodzone taśmą. Nie jest również jeszcze znany koszt przełożenia pokrycia. - Kosztorys jest właśnie przygotowywany - mówi nadkom. J. Zabłocki.
Remontu wymaga również wiekowa już elewacja zewnętrzna budynku siedziby policjantów. Jest szara, brzydka i nieestetyczna. Przydałoby się również odświeżenie policyjnych pomieszczeń. Przez stary dach podczas opadów deszczu przecieka woda i na ścianach oraz sufitach niektórych pokoi potworzyły się brzydko wyglądające wilgotne zacieki.

Cyfrowe centrale

Remont to nie wszystkie potrzeby komendy. - Wymiany wymaga również działająca u nas stara, analogowa centrala telefoniczna - uważa zastępca komendanta. Od dawna nie spełnia ona nowoczesnych wymogów. Dlatego nie można w pełni wykorzystać informacji potrzebnych funkcjonariuszom w codziennej pracy. W tegorocznych planach znalazła się również jej wymiana. Jeżeli uda się je zrealizować, miejsce starej centralki zastąpiłoby nowoczesne cyfrowe urządzenie. Jego zakup to spory wydatek. - Na wymianę potrzebujemy z pewnością kilkudziesięciu tysięcy złotych - mówi nadkom. J. Zabłocki.
Taki sam problem mają policjanci w Świebodzinie. Dlatego o wymianę centrali telefonicznej zabiega również komendant powiatowy świebodzińskich policjantów podinsp. Marek Rybarczyk. - Nowoczesna cyfrowa centrala to dziś niemal standard w policyjnej pracy - podkreśla. Na razie w komendzie w Świebodzinie działa jeszcze analogowe urządzenie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska