Lider rozwiązań e-commerce zatrudnia. Poznaj #amazingAUCTANE

Materiał informacyjny AUCTANE POLAND SP. Z O.O.

Nie każdy zielonogórzanin wie, że przy ul. Kostrzyńskiej 4 działa prężnie rozwijająca się firma IT, oferująca platformę wykorzystywaną przez sklepy internetowe na całym świecie. Również te znane i popularne, które na co dzień odwiedzić można w Focusie. Podczas tegorocznego Biegu Winobraniowego zespół AUCTANE był widoczny z daleka. Wyróżnił się nie tylko firmowymi koszulkami i piankowymi łapkami, ale przede wszystkim zaraźliwym entuzjazmem i dużą frajdą ze wspólnego przedsięwzięcia. Czas poznać go bliżej.

Co kryje AUCTANE?

Firma AUCTANE znana była do tej pory jako Metapack. W 2018 roku dołączyła do grupy amerykańskich spółek, którym przewodziła spółka Stamps. W 2021 roku zmienił się właściciel grupy i postawił na wizję AUCTANE – jednej ze spółek z siedzibą w Austin, Teksas. Wraz z tą zmianą firma Metapack przeszła wewnętrzną reorganizację, która objęła zarówno struktury, jak i profil obsługiwanych klientów, a także – nazwę.

Zmiana właściciela grupy spowodowała, że pojawił się nowy pomysł, jak działać i jak wykorzystać ten ogromny potencjał, który drzemie we wszystkich zespołach. Teraz stawiamy mocniej na synergię. Wspólnie sięgamy po doświadczenia i wiedzę, zdobywane dotychczas indywidualnie, na potrzeby każdego z brandów. Nie jesteśmy już podzieleni na firmy, teraz tworzymy całość i działamy jako jedna duża organizacja – mówi Marcin Wójcicki, Założyciel i Prezes Zarządu zielonogórskiej firmy.

Czym dokładnie zajmuje się AUCTANE? Firma nadal tworzy i rozwija platformę dla rynku e-commerce, która łączy sprzedawców z kurierami oraz konsumentami. Dzięki AUCTANE sklepy oferują swoim klientom dokładnie takie sposoby dostawy, jakich ci oczekują. Na drugi dzień, do punktu odbioru, z bezpłatnym zwrotem, za granicę? Klienci firm, które współpracują z AUCTANE, zawsze mają wybór. Ale to nie wszystko. Platforma umożliwia śledzenie przesyłek, drukowanie etykiet z zaszyfrowanymi danymi osobowymi, które kurierzy dostarczają na wskazany adres, a także sprawne dokonanie reklamacji. Sprzedawcy internetowi zyskują zadowolonych klientów, co pozwala im na zwiększanie obrotów i skalowanie swojej działalności, rozwijając sprzedaż na rynki na całym świecie. Firmy kurierskie otrzymują narzędzie usprawniające pracę kurierów i mogą szeroko oferować swoje opcje dostawy. Konsumenci zyskują natomiast terminowe dostawy i dużo przyjemności z zakupów online.

Do tej pory AUCTANE obsługiwało dużych graczy z branży e-commerce, koncentrując się na klientach klasy enterprise. Jako AUCTANE będziemy działać również w segmencie klientów średnich, małych, a nawet bardzo małych - wyjaśnia Marcin Wójcicki. - Pod koniec 2020 roku przywitaliśmy naszego milionowego klienta – dzięki zmianie na AUCTANE, klient o numerze 2 000 000 trafi nam się z pewnością dużo szybciej.

AUCTANE szuka specjalistów IT

Aby ten cel osiągnąć, AUCTANE powiększa zespół. Kogo szuka? Specjalistów w branży IT, którzy programują w Javie, C#, pracują na skryptach SQL-owych i znają lub interesują się rozwiązaniami chmurowymi. Istotna jest znajomość języka angielskiego przynajmniej w stopniu komunikatywnym ze względu na międzynarodowy zespół – firma AUCTANE ma swoje oddziały w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, a teraz również w Zielonej Górze.

Obecnie szukamy .Net developerów, Java Developerów, specjalistów w zakresie Security oraz Cloud Engineerów. Nasze drzwi cały czas są otwarte dla studentów i uczniów, którzy chcą postawić pierwsze kroki w IT. Jesteśmy grupą indywidualistów i bardzo doceniamy swoją różnorodność – zaznacza Eliza Cierpica, specjalistka od rekrutacji.

Dlaczego warto dołączyć do zespołu? Jednym z powodów jest ostatnie przeobrażenie firmy. Wraz z nawiązaniem współpracy z innymi firmami w grupie AUCTANE, pracownicy zyskali dostęp do wiedzy koleżanek i kolegów, działających na innych rynkach. Mogą sprawniej odpowiadać na potrzeby klientów, branży e-commerce i konsumentów, wzmacniając pozycję globalnego lidera w zakresie rozwiązań oferujących efektywne zarządzanie dostawą. Dla zielonogórskiego zespołu to dostęp do kolejnych technologii, okazja do poznania nowych segmentów rynku, większy prestiż i jeszcze większa satysfakcja z realizowanych zadań.

Działamy dla biznesu i to w światowej skali. Przez lata wypracowaliśmy w pełni autorski produkt, który nie tylko robi wrażenie pod względem jego wielkości. To przede wszystkim dojrzała platforma, stale rozwijana i dająca naszym klientom ogromną wartość biznesową. Jesteśmy z niej bardzo dumni i nieustannie pracujemy nad jej udoskonaleniem – czytamy na nowej stronie internetowej firmy, amazingauctane.com

Warto wspomnieć, że AUCTANE jako firma o międzynarodowym zasięgu dąży do rozwoju swoich pracowników ze świadomością, że najlepszą do tego drogą jest zapewnienie im nie tylko dostępu do wiedzy, ale też odpowiedniego balansu między pracą a życiem osobistym. Oferuje możliwość pracy stacjonarnej, zdalnej albo hybrydowej, wspiera hobby i aktywność pracowników dzięki programowi AUCTANE Active, oferuje program wsparcia Employee Assistance zapewniający dostęp do psychologów i lekarzy specjalistów.

A to tylko niektóre benefity, jakie firma oferuje swoim zaangażowanym pracownikom. Więcej poznasz na stronie amazingauctane.com. Koniecznie odwiedź zakładkę Oferty pracy, gdzie znajdziesz aktualne rekrutacje i kontakt do Elizy, Specjalistki ds. HR w AUCTANE, która chętnie odpowie na wszelkie dodatkowe pytania. Aktualne wydarzenia i inicjatywy firmy możesz śledzić na Facebooku, Instagramie i Linkedinie przy pomocy hashtagu #amazingAUCTANE.

#amazingAUCTANE rekrutuje! Sprawdź, kogo teraz szukamy:

  • .Net Software Engineer
  • Java Software Engineer
  • Senior Cloud Engineer
  • Cloud Engineer Manager
  • Senior Security Engineer
  • Senior Cloud Security Engineer
  • ...a jeśli nie widzisz nic dla siebie, napisz do nas: [email protected]

Dołącz do nas! Amazing Auctane | Facebook

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie