Piotr Szymański
Pierwszy gol Kamila Grosickiego w West Bromwich Albion
Pierwszy gol Kamila Grosickiego w West Bromwich Albion Twitter WBA
Liga angielska. Wielki powrót Kamila Grosickiego. Polak pierwszy raz dostał szansę w pierwszym składzie West Bromwich Albion i od razu odwdzięczył się bramką. 32-latek pokonał bramkarza swojego byłego klubu, Hull City, w wygranym 4:2 meczu.

Pierwszy mecz Kamila Grosickiego w pierwszym składzie

Aż trudno uwierzyć, że Kamil Grosicki rozegrał dopiero pierwszy mecz w wyjściowym składzie (90 minut), od momentu gdy 31 stycznia dołączył do ekipy West Bromwich Albion. Do tej pory skrzydłowy reprezentacji Polski zwykle dostawał od menedżera Slavena Bilicia ostatnie kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, wchodząc na podmęczonych rywali.

Po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa było jeszcze gorzej. "Grosik" w dwóch meczach nie załapał się nawet na ławkę rezerwowych. Przełom nastąpił w ostatnią środę, gdy Grosicki wszedł na końcowe 21 minut spotkania z Sheffield Wednesday. 32-letni Polak zaprezentował się bardzo dobrze. Był bliski wpisania się na listę strzelców, a co najistotniejsze, zanotował asystę.

Debiutancki gol Kamila Grosickiego w WBA

W sobotnim meczu z Hull City wystąpił już w pierwszym składzie. I odwdzięczył się za zaufanie trenerowi szalenie istotną bramką na 3:2 w 49. minucie. Skrzydłowy wyszedł w pełnym biegu do prostopadłego zagrania od Matheusa Pereiry i nie dał szans bramkarzowi Tygrysów. Było to jego siódme trafienie w obecnym sezonie. Warto podkreślić, że "Grosik" nie celebrował bramki.

Ostatecznie zespół Grosickiego zwyciężył 4:2 i jest coraz bliżej bezpośredniego awansu do Premier League (2. miejsce w Championship, z przewagą 5 punktów nad Brentford).

Zobacz bramkę Kamila Grosickiego z Hull City:

Poznaliśmy dokładne kwoty, które kluby z PKO Ekstraklasy wydały na pośredników transakcyjnych. Z szesnastu klubów między 1 kwietnia 2019 roku a 31 marca 2020 do agentów popłynęło ponad 35 mln złotych (35 142 162,95 zł). Dla porównania w okresie od 1 kwietnia 2018 do 31 marca 2019 wydano na ten cel 32 mln (32 068 958,39 złotych). Zobaczcie, kto zatem wydał więcej, kto mniej, a kto na podobnym poziomie, co wcześniej.Dane są wiarygodne, ponieważ dokument opublikował Polski Związej Piłki Nożnej. Opłaty dla menadżerów w poszczególnych ligach:PKO Ekstraklasa: około 35 mln złotych (wcześniej 32 mln) Fortuna 1 Liga: 2,27 mln złotych (wcześniej 1,91 mln) 2 Liga: 627 tys. złotych (wcześniej 715 tys.) W zeszłym okresie na podium znalazły się takie kluby jak:1. Lech Poznań, 2. Legia Warszawa, 3. Wisła PłockW obecnym okresie podium przedstawia się następująco:1. Legia Warszawa, 2. Wisła Płock, 3. Pogoń Szczecin

Poznaj kwoty, które kluby ekstraklasy przeznaczyły na menadż...