psz
Łukasz Fabiański obronił trzeci rzut karny z rzędu
Łukasz Fabiański obronił trzeci rzut karny z rzędu East News
Liga angielska. Łukasz Fabiański obronił rzut karny we wtorkowym meczu Premier League z Cardiff City (3:1). 33-letni Polak wygrał pojedynek z Joe Rallsem przy bezbramkowym remisie.

Łukasz Fabiański wyrósł na prawdziwego specjalistę od obrony rzutów karnych. Polak obronił trzecią jedenastkę z rzędu (!), a w sumie już piątą w Premier League. We wtorkowym meczu 15. kolejki Premier League doskonale wyczuł intencje strzelającego Joe Rallsa z Cardiff City i złapał piłkę w "zęby". Co ważne, była to interwencja przy stanie 0:0, który utrzymał się dzięki Fabiańskiemu do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron West Ham szybko zdobył trzy bramki i rozwiał wątpliwości co do tego, kto zgarnie pełną pulę. Beniaminek z Walii odpowiedział honorowym trafieniem w ostatniej minucie. W głównej mierze dzięki 33-letniemu bramkarzowi, Młoty odniosły drugie zwycięstwo z rzędu.