Liga Europejska: awans Legii i porażka Wisły (wideo)

(szyly)
Miroslav Radović strzelił dwie bramki Rapidowi Bukareszt i walnie przyczynił się od awansu Legii. facebook.com
Legia Warszawa pokonała Rapid Bukareszt 3:1 i zapewniła sobie awans do kolejnej rundy w Lidze Europejskiej! Z kolei Wisła Kraków przegrała z Fulham Londyn aż 1:4 i powoli żegna się z marzeniami o grze w europejskich pucharach wiosną...

Mecz ułożył się dla Legii całkiem nieźle, bo jeszcze w pierwszej połowie za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Dan Alexa. To dodało trochę skrzydeł jakby onieśmielonej dopingiem 30-tysięcznej widowni drużynie Macieja Skorży. Nie udało się jednak strzelić gola jeszcze przed przerwą. Druga odsłona to już popis Miroslava Radovicia, który dwukrotnie pokonał bramkarza Rumunów. Trzecią bramkę dołożył Michał Kucharczyk po świetnej akcji kontrującej odkryty Rapid.

Przy remisie Hapoelu Tel Awiw z PSV Eindhoven (3:3), Legia już na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej zapewniła sobie awans do kolejnej rundy! Kibice stołecznego klubu zaprezentowali natomiast imponujących rozmiarów "sektorówkę":

O ten będzie ogromnie ciężko Wiśle Kraków, którą Fulham rozbił w Londynie aż 4:1. Przetrzebiona kontuzjami "Biała Gwiazda" zagrała w miarę dobrze tylko na początku drugiej połowy. Dwukrotnie Sergieja Pareikę pokonał Andy Johnson (przymierzany kiedyś do reprezentacji Polski), a po bramce dołożyli Damien Duff i Sidwell.

W drugim meczu Twente wygrało u siebie z Odense 3:2. Oznacza to, że Holendrzy już zapewnili sobie awans, a Wisła musi zdobyć sześć punktów i liczyć na potknięcia Anglików, żeby również przejść do kolejnej rundy.