Liga Europejska. Wyniki 1/8 finału. Manchester United i Lazio za burtą

Redakcja
Kevin Gameiro z Sevilli świętuje zdobycie bramki
Kevin Gameiro z Sevilli świętuje zdobycie bramki Miguel Morenatti
Do niespodzianki doszło w Rzymie i Bradze, gdzie odpadli faworyci. Lazio i Fenerbahce nie dali rady niżej notowanym rywalom - Sparcie Praga i Sportingowi Braga.

Znamy już ćwierćfinalistów rozgrywek Ligi Europy. Do sensacji doszło w Rzymie, gdzie Lazio zostało rozbite przez Spartę Praga. Czesi w pierwszych 45 minutach rozstrzygnęli sprawę awansu. Gospodarze musieli strzelić cztery bramki, aby awansować. Nie udało się zdobyć ani jednej i to goście cieszyli się z upragnionego ćwierćfinału.

Rozgrywki kompletnie zlekceważył Tottenham. W pierwszym meczu wystawiając rezerwowy skład przegrał w Dortmundzie 0:3. Mecz rewanżowy gospodarze potraktowali czysto sparingowo. Najlepsi gracze odpoczywali przed ważnymi ligowymi starciami, a Pierre Emerick Aubameyang dwoma bramkami potwierdził awans Borussii. Łukasz Piszczek rozegrał kolejne 90 minut, co na pewno cieszy trenera kadry - Adama Nawałkę.
Dwa gole Kevina Gameiro w przeciągu minuty załatwiły sprawę awansu Sevilli. Obrońcy tytułu po remisie w pierwszym spotkaniu, pewnie pokonali pogromców Lecha Poznań - FC Basel. Po przerwie spowodowanej kontuzją, na boisku w 61 minucie pojawił się Grzegorz Krychowiak.
Kolejną klęskę poniósł Louis van Gaal. "Czerwone Diabły" tylko zremisowały u siebie z Liverpoolem 1:1 i zakończyły swój udział w rozgrywkach.

Najwięcej przedstawicieli w ćwierćfinale ma hiszpańska Primera Division (Athletic, Villareal i Sevilla). Losowanie par 1/4 finału odbędzie się w piątek.

Lazio Rzym - Sparta Praga 0:3
Bramki: Dockal (10), Krejci (12), Julis (44)

W pierwszym meczu 1:1. Awans: Sparta Praga

Bayer Leverkusen - Villareal 0:0

W pierwszym meczu 0:2. Awans: Villareal

Valencia CF - Athletic Bilbao 2:1
Bramki: Mina (13), Aderlan (37) - Aduriz (76)

W pierwszym meczu 0:1. Awans: Athletic