Liga Europy. Łukasz Piszczek pokonał Casillasa, asysta Kuby Błaszczykowskiego

Tomasz Dębek AIP
AIP
Z dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci Polski w czwartkowych meczach 1/16 finału Ligi Europy. Łukasz Piszczek strzelił gola w meczu z FC Porto, przyczyniając się do zwycięstwa Borussii Dortmund 2:0. Z kolei Kuba Błaszczykowski zaliczył asystę, a jego Fiorentina zremisowała z Tottenhamem 1:1.

Początki współpracy Łukasza Piszczka i Thomasa Tuchela nie układały się najlepiej. Polak w końcu przekonał jednak do siebie nowego trenera Borussii Dortmund i z rezerwowego stał się jednym z liderów zespołu. W pierwszym składzie wybiegł też w meczu 1/16 finału Ligi Europy z FC Porto.

Marcel Schmelzer: Równie dobrze to spotkanie mogłoby się odbywać w ramach Ligi Mistrzów. Drużynie należą się wielkie brawa, bo zagrała dobre spotkanie i co ważne, nie straciła gola na własnym stadionie. Owszem, mogliśmy zdobyć jedną bramkę albo nawet i więcej, ale i tak jesteśmy zadowoleni z występu.

I już po sześciu minutach dał gospodarzom prowadzenie. Iker Casillas odbił jego pierwszy strzał, przy dobitce głową nie miał jednak nic do powiedzenia. W drugiej połowie wynik na 2:0 podwyższył Marco Reus. Piszczek zagrał przez 90 minut.

Dobrze spisał się też wypożyczony z Borussii do Fiorentiny Kuba Błaszczykowski

Były kapitan reprezentacji Polski ostatnio nie grał wiele, tym razem wybiegł jednak w podstawowym składzie Violi na spotkanie z Tottenhamem. Po 45 minutach prowadzili goście z Anglii, w drugiej połowie Błaszczykowski pomógł jednak w utrzymaniu szans na awans asystując przy bramce Bernardeschiego. Polak opuścił boisko cztery minuty później, w 63. minucie spotkania. Remis utrzymał się do końca, losy dwumeczu rozstrzygną się za tydzień w Londynie.

Inny zespół z Polakiem w składzie, Sevilla, rozprawiła się z Molde 3:0

Pomocnik naszej kadry z powodu kontuzji kolana oglądał jednak mecz z trybun. Sporą niespodziankę sprawili z kolei rywale Legii Warszawa w fazie grupowej, FC Midtjylland. Duńczycy ograli na własnym stadionie Manchester United 2:1.