Liga Juniorów. Falubaz zwyciężył w Częstochowie. Stal na trzecim miejscu

Jarosław Miłkowski
Falubaz prowadzi w rozgrywkach Ligi Juniorów. Stal Gorzów zajmuje w tabeli trzecie miejsce. Jarosław Miłkowski
We wtorek 21 lipca w Częstochowie rozegrana została 2. runda Ligi Juniorów. Po raz kolejny w tych rozgrywkach najlepsza okazała się ekipa Falubazu Zielona Góra. Młodzieżowcy Stali Gorzów zajęli trzecie miejsce.

Juniorzy Falubazu stracili w tych zawodach zaledwie cztery punkty. Dwa z nich uciekły im na skutek defektu Damiana Pawliczaka w pierwszym jego starcie. Kolejnych punkty zielonogórzanie stracili też w pojedynku ze Stalą Gorzów. Bieg, w którym startowały obie lubuskie ekipy, zakończył się remisem, a wyścig wygrał Wiktor Jasiński. Jak się później okazało, 20-latek z Gorzowa był jedynym we wtorek pogromcą Mateusza Tondera.

Dodajmy, że w zawodach w Częstochowie młodzieżowcy Falubazu wystąpili w najsilniejszym zestawieniu. Juniorzy Stali jechali za to osłabieni. W drużynie z Gorzowa nie wystąpili: Rafał Karczmarz (w tym sezonie nie startował jeszcze w Lidze Juniorów) oraz Mateusz Bartkowiak (w pierwszej rundzie tych rozgrywek uległ kontuzji). W żółto-niebieskich barwach pojechał za to Kamil Nowacki, który w tym roku jest juniorem Stali, ale na rozgrywki ligowe został wypożyczony do PGG ROW-u Rybnik.

Na wynik częstochowskich zawodów wpływ miało wykluczenie Wiktora Lamparta z Motoru Lublin. W pierwszym swoim starcie wyjechał on na nieregulaminowej oponie i został wykluczony do końca zawodów, a w jego miejsce lubelska ekipa nie mogła stosować rezerw.

Po rozegraniu dwóch rund Ligi Juniorów Falubaz prowadzi z kompletem 12 punktów. Stal Gorzów jest trzecia. Nie wszystkie ekipy wystartowały jednak w takiej samej liczbie turniejów. W 1. rundzie pauzowała Sparta Wrocław, a w 2. rundzie – Unia Leszno. Kolejne zawody Ligi Juniorów zostały zaplanowane na 28 lipca w Rybniku.

Rozgrywki Ligi Juniorów powróciły po latach przerwy. Po raz ostatni odbyły się w 2016. Są to zawody przeznaczone dla juniorów drużyn ekstraligowych. W tym sezonie przeprowadzane są niezależnie od Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.