Liga Mistrzów: Manchester City bezlitosny dla drużyny Teodorczyka [WYNIKI]

Jerzy Filipiuk (AIP)
Dynamo Kijów, z Łukaszem Teodorczykiem w składzie, przegrało u siebie 1:3 z faworyzowanym Manchesterem City w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mecz PSV Eindhoven z Atletico Madryt zakończył się bezbramkowym remisem.

24-letni Teodorczyk, były zawodnik m.in. Polonii Warszawa i Lecha Poznań, w ubiegłym roku długo leczył kontuzję. W końcu wrócił na boisko i do drużyny. Jesienią zaliczył tylko dwa epizody w LM (4 minuty z FC Porto i 2 z Maccabi Tel Awiw). Podczas zimowego okresu przygotowawczego otrzymał od trenera Siergieja Rebrowa więcej szans na pokazanie, co potrafi. Rozegrał 12 sparingów, zdobył 5 bramek.

W środę polski napastnik bezskutecznie usiłował pokonać Joe Harta. W pierwszej połowie najpierw strzelił metr od bramki, potem minął się z piłką. Zszedł z boiska już w przerwie meczu. W pierwszej połowie groźniej od od niego uderzył Andrij Jarmołenko, ale Hart, nie bez problemów, sparował piłkę na poprzeczkę. Celnie strzelali natomiast „Obywatele”, a konkretnie Sergio Aguero i David Silva.

Po przerwie Harta znowu niepokoił Jarmołenko, ale pokonał, po rykoszecie, Witalij Bujalski. Wynik ustalił w ostatniej minucie Yaya Toure.

W drugim środkowym spotkaniu PSV Eindhoven bezbramkowo zremisowało z Atletico Madryt. Goście mieli sporą szansę, aby wyjechać z Holandii z bramkową zaliczką, ale nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji oraz gry rywala w osłabieniu. W 68. min czerwoną kartkę (za drugą żółtą) dostał Gaston Pereiro.