Liga Mistrzów: Sensacja w Londynie, porażka "polskiej" Borussi - zobacz wyniki

(pat)
W środę została dokończona 1. kolejka Ligi Mistrzów. Dziś grały zespoły z grup E, F, G i H. Do sensacji doszło w Londynie, gdzie faworyzowana Chelsea przegrała z FC Basel. W hicie kolejki Borussia Dortmund z Polakami w składzie przegrała w Neapolu z SSC.

Dortmundczycy, finaliści poprzedniej edycji rozczarowali. Gospodarze z Neapolu grali ciekawy futbol, a goście, z Jakubem Błaszczykowskim i Robertem Lewandowskim w składzie, byli schowani za podwójną gardą. Włoski zespół miał przewagę, a jednym z bohaterów był pozyskany z Realu Madryt Higuain. Wpływ na postawę niemieckiej drużyny miały dwa wykluczenia. Najpierw tuż przed końcem pierwszej połowy został odesłany przez sędziego na trybuny trener Borussi, a w 45 min za zagranie ręką podczas interwencji do szatni powędrował bramkarz wicemistrzów Niemiec. Odważniej przyjezdni zaatakowali dopiero w ostatnich minutach, gdy zdobyli kontaktowego gola. Na wyrównanie zabrakło im już jednak czasu.

Po raz kolejny piłkarską Europę zaskoczyli Szwajcarzy z Bazylei. Po bardzo dobrej postawie w ubiegłorocznej edycji Ligi Europejskiej, teraz z przyputem rozpoczęli zmagania z Lidze Mistrzów. FC Basel przegrywało po pierwszej połowie w Londynie z faworyzowaną Chelsea i wydawało się, że Anglicy spokojnie zapiszą sobie na konto pierwsze zwycięstwo. Tymczasem po przerwie do siatki gospodarzy trafiali już tylko Szwajcarzy i sensacyjnie wygrali 2:1.

W innych meczach bez niespodzianek. Na uwagę zasługuje hat-trick Argentyńczyka Lionela Messiego w spotkaniu Barcelony z Ajaksem Amsterdam. Tym samym gwiazda "Dumy Katalonii" dołączyła w klasyfikacji strzelców do Portugalczyka Cristiano Ronaldo, który dzień wcześniej w pojedynku Realu Madryt z Galatasaray Stambuł także strzelił trzy gole.

Wyniki środowych meczów 1. kolejki Ligi Mistrzów:

Grupa E:
* Schalke 04 Gelsenkirchen - Steaua Bukareszt 3:0 (0:0). Uchida (67), Boateng (78), Draxler (85).
* Chelsea Londyn - FC Basel 1:2 (1:0). Oscar (45) - Salah (71), Streller (81).

Grupa F:
* Olympique Marsylia - Arsenal Londyn 1:2 (0:0). Jordan Ayew (90 - karny) - Walcott (65), Ramsey (84).
* SSC Napoli - Borussia Dortmund 2:1 (1:0). Higuain (29), Insigne (67) - Zuniga (87 - samobójcza).

Grupa G:
* Austria Wiedeń - FC Porto 0:1 (0:0). Gonzales (55).
* Atletico Madryt - Zenit Sankt Petersburg 3:1 (1:0). Miranda (40), Turan (64), Baptistao (80) - Hulk (58).