Łukasz Konstanty
Zwycięzca sprintu Harrier Lavreysen.
Zwycięzca sprintu Harrier Lavreysen. Fot. Tim Rademacher, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0
W sobotę we francuskiej miejscowości Saint-Quentin-en-Yvelines odbyła się trzecia runda Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym. W rywalizacji wzięli udział Mateusz Rudyk, Urszula Łoś i Filip Prokopyszyn.

Sprinterzy bez sukcesu we Francji

Z występu we Francji nie będzie zadowolony Mateusz Rudyk. Polak w sprincie odpadł już w pierwszej rundzie, minimalnie (o 0,005 sekundy) przegrywając na finiszu z Malezyjczykiem Mohdem Azizulhasnim Awangiem. Triumfatorem w tej konkurencji okazał się Holender Harrier Lavreysen, który w finale okazał się lepszy od Australijczyka Matthewa Richardsona.

Polakowi nie udało się awansować do finału także w innej konkurencji, w której startował - keirinie. W pierwszej rundzie nasz zawodnik uplasował się na ostatniej pozycji w swoim wyścigu i odpadł z rywalizacji.

Bez sukcesów we Francji startowała także Urszula Łoś. Polka w sprincie odpadła już w pierwszej rundzie, zajmując w swoim wyścigu drugie miejsce, przegrywając z Ukrainką Oleną Starikową. Z kolei w keirinie nasza kolarka w pierwszej rundzie uplasowała się na piątej pozycji i również nie awansowała do kolejnej rundy.

Filip Prokopyszyn w środku stawki we Francji

Startujący w konkurencjach długodystansowych Filip Prokopyszyn w obydwu wyścigach plasował się w środku stawki. W scratchu Polak został sklasyfikowany na 11. pozycji, z kolei w wyścigu eliminacyjnym uplasował się na 10. miejscu.

W klasyfikacji generalnej Mateusz Rudyk wśród sprinterów zajmuje szóstą lokatę, Prokopyszyn wśród długodystansowców plasuje się na 14 pozycji, z kolei wśród sprinterek Łoś jest na dwunastym miejscu.

W przyszłym tygodniu, w Londynie, odbędą się dwie ostatnie rundy Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym. Czwarta runda została zaplanowana na piątek 2 grudnia, piąta z kolei odbędzie się dzień później.