Liga niemiecka. Lewandowski nie został najlepszą strzelbą, Wolfsburg w barażach

JCZ
Feta Bayernu Monachium
Feta Bayernu Monachium AFP/East News
Liga niemiecka. W ostatniej kolejce sezonu Bayern Monachium pokonał Freiburg 4:1. Goli nie strzelił jednak Robert Lewandowski – dzieła dokonali Arjen Robben, Arturo Vidal, Franck Ribery oraz Joshua Kimmich (Lewandowski zaliczył asystę przy bramce tego ostatniego). Polak wobec 30. i 31. bramki Pierre-Emericka Aubameyanga (Borussia Dortmund) nie został najlepszą strzelbą Bundesligi. Zakończył sezon na drugim miejscu z dorobkiem 30. trafień.

Bayern dzięki wygranej zakończył sezon z 82 punktami i przewagą 15 nad drugim RB Lipsk. Po raz ostatni zagrali Philipp Lahm i Xabi Alonso. Obaj tym meczem zakończyli bogate w trofea kariery. Po ostatnim gwizdku wszyscy świętowali piąty tytuł mistrza Niemiec z rzędu.

Asysta Roberta Lewandowskiego:

Rzutem na taśmę trzecie miejsce zapewniła sobie Borussia Dortmund. Wygrana 4:3 z Werderem Brema oznacza dla niej fazę grupową Ligi Mistrzów w kolejnej edycji. Co ciekawe, przy wyniku 2:3 do jedenastki nie podszedł Aubameyang, tylko Reus. Dopiero do drugiej jedenastki podszedł właśnie Gabończyk i tym samym został najlepszym strzelcem sezonu. W tym spotkaniu nie zagrał Łukasz Piszczek, który leczy uraz.

Na kolejny sezon w Bundeslidze zostaje HSV Hamburg, który pokonał w bezpośrednim spotkaniu VfL Wolfsburg. To oznacza, ze "Wilki" będą grać w barażach. W pierwszej połowie grał Jakub Błaszczykowski. Z powodu kontuzji w drugiej już jednak nie wystąpił. Z ligą żegnają się Ingolstadt i Darmstadt. Po 25 latach przerwy w pucharach zagra FC Koeln Pawła Olkowicza. "Kozły" dzięki wygranej nad FSV Mainz zajęły piąte miejsce gwarantujące el. do Ligi Europy. Czwarte TSG 1899 Hoffenheim z Eugenem Polanskim w kadrze zagra w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.