JCZ
Radość Karola Linettego po golu w meczu Sampdoria - SPAL
Radość Karola Linettego po golu w meczu Sampdoria - SPAL AFP/East News
Liga włoska. Pierwszą bramkę w nowym sezonie zdobył Karol Linetty. Polak uderzył mocno z lewej nogi po zagraniu od Fabio Quagliarelli. Sampdoria wygrała ze SPAL 2:1 (1:1).

Oprócz Linettego w meczu wystąpili jeszcze trzej inni Polacy: Bartosz Bereszyński rozegrał 90 minut na prawej obronie Sampdorii, a Thiago Cionek w SPAL. Jego selekcjoner Jerzy Brzęczek nie powołał jednak na październikowe spotkania kadry. Pominął go także podczas wrześniowego zgrupowania.

Kwadrans w dzisieszym spotkaniu zaliczył Dawid Kownacki, który z Cagliari (0:0) nie wykorzystał jedenastki. Dzięki wygranej Sampdoria przesunęła się na ósme miejsce. Ma tyle samo punktów co dziewiąta AS Roma, ale do liderującego Juventusu traci już dziesięć punktów. Za tydzień na wyjeździe zmierzy się z szesnastą w tabeli Atalantą.

Polacy na potęgę strzelają w Serie A. Trafień naszych rodaków jest w sumie 17 z czego blisko połowa (8) autorstwa Krzysztofa Piątka z Genoi, który jest liderem klasyfikacji. Trzy gole ma Arkadiusz Milik z Napoli, dwa jego klubowy kolega Piotr Zieliński oraz Mariusz Stępiński z Chievo. Oprócz Linettego bramkę ma też Bereszyński.

Bramka Karola Linettego w meczu Sampdoria - SPAL:

Sampdoria - SPAL 2:1 (1:1)

Bramki: Linetty 25', Defrel 60' - Paloschi 21'
Żółte kartki: Ekdal, Murru, Praet - Felipe, Luiz, Petagna

Sampdoria: Audero - Bereszyński, Tonelli, Andersen, Murru - Barreto, Ekdal, Linetty (83' Jankto), Praet - Quagliarella (76' Kownacki), Defrel (66' Ramirez).

SPAL: Gomis - Cionek, Djourou, Felipe, Costa - Lazzari, Schiattarella, Luiz (65' Missiroli), Valoti (71' Faros) - Paloschi (84' Antenucci), Petagna.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Materiał oryginalny: Liga włoska. Piękny gol Karola Linettego. Czterech Polaków na murawie w meczu Sampdoria - SPAL [WIDEO] - Gol24