Liverpool i Tottenham o krok bliżej półfinału Ligi Mistrzów

TD
Son Heung-min
Son Heung-min IAN KINGTON/AFP/East News
LIGA MISTRZÓW. We wtorkowych ćwierćfinałach Champions League górą byli gospodarze. Liverpool pokonał FC Porto 2:0, a Tottenham Manchester City 1:0. LIGA MISTRZÓW LIVERPOOL FC PORTO TOTTENHAM MANCHESTER CITY

Liverpool był największym faworytem bukmacherów przed wtorkowymi i środowymi meczami. The Reds nie zawiedli kibiców. Nie udało im się pokonać Porto tak wysoko jak w poprzednim sezonie w 1/8 finału Champions League (5:0 na wyjeździe), ale drużyna Juergena Kloppa przez całe spotkanie kontrolowała sytuację na boisku. Bramki zdobyli Naby Keita (już w piątej minucie) i Roberto Firmino (26. minuta). Anglicy przeważali, ale w drugiej połowie nie udało im się już podwyższyć prowadzenia. O dużym szczęściu może też mówić Mohammed Salah, który za brutalne wejście w nogi rywala w końcówce nie zobaczył nawet żółtej kartki.

W drugim ze spotkań ćwierćfinałowych miała miejsce bitwa o Anglię. Wygrali ją zawodnicy Tottenhamu, którzy po raz pierwszy zagrali na nowym stadionie w meczu pucharowym. Taka okazja wydobyła wszystko co najlepsze choćby z Son Heung-mina, który 12. minut przed upływem regulaminowego czasy gry zabawił się z rywalami w kotka i myszkę w polu karnym. Rajd wykończył strzałem, który pokonał Edersona. Obywatele mogą tylko żałować - mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki (60-40 proc.), ale nie potrafili jej przekuć na sytuacje bramkowe. Przez cały mecz oddali tylko dwa celne strzały, dwa razy mniej niż rywale. Na początku meczu nie popisał się też Sergio Aguero, który zmarnował rzut karny (Hugo Lloris obronił).

W środowych ćwierćfinałach Ajax podejmie Juventus, a Manchester United Barcelonę.

Kamil Grosicki: Potrzebujemy zwycięstwa, żeby znów wróciła wiara kibiców w reprezentację