LM: Pewna Barca, falstart Borussii i Chelsea (wideo)

(szyly)
FC Barcelona pewnie wygrała 4:0 z Ajaksem Amsterdam w meczu grupy H Ligi Mistrzów. Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz Chelsea Londyn z FC Basel. Falstart zanotowała też Borussia Dortmund.

Wydawało się, że Ajax przyjeżdża na Camp Nou na pożarcie. Nic bardziej mylnego i kibice "Blaugrany" musieli przecierać oczy ze zdumienia, kiedy Holendrzy świetnie się bronili i bardzo dobrze wyprowadzali kontry. Przybysze z Amsterdamu już po pierwszych 45 minutach mieli wysoko przegrywać, tymczasem stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji.

Mistrza Hiszpanii tradycyjnie nie zawiódł Leo Messi. I to właśnie Argentyńczyk, jeszcze w pierwszej części gry, bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego, wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Stracona bramka wcale nie podcięła skrzydeł Ajaksowi - wręcz przeciwnie, Holendrzy zaczęli jeszcze śmielej atakować.

Taka taktyka zemściła się już w drugiej połowie. Zbyt nieuważni w obronie, za bardzo skoncentrowani na ataku Holendrzy dali się nadziać na zabójcze akcje duetu Messi - Neymar. Ten drugi popisał się szczególnie przy bramce Gerarda Pique, kiedy to zanotował świetną asystę. Do tego dwie bramki Messiego i obroniony przez Victora Valdesa rzut karny - Ajax w drugiej połowie nie istniał.

FC Barcelona - Ajax Amsterdam 4:0 (1:0)
Bramki: Messi 3 (22, 55, 75), Pique (69)

MES przez bw38

MES2 przez bw38

PIQ przez bw38

MES3 przez bw38
W innym środowym meczu Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe 2:1 z Napoli. Borussia kończyła mecz w dziesiątkę, dodatkowo na trybuny został wyrzucony Jurgen Klopp. Robert Lewandowski zagrał 90 minut.