Zamknij

Gazeta Lubuska

Lubicie ruiny, zamki, pałace? Musicie odwiedzić te miejsca w Lubuskiem! Tu zaczyna się przygoda i czeka mnóstwo atrakcji

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/16] Poprzednie Następne

SANTOK

SANTOK
Na santockim szlaku poznacie mnóstwo historycznych ciekawostek oraz będziecie blisko przepięknej przyrody, która na każdym kroku będzie uświadamiać, że to jedno z najlepszych miejsc na aktywny wypoczynek. Dodatkowo uroku wyprawie dodaje przepiękny widok ciągnącej się wzdłuż drogi Warty.

Historia Santoka jest bardzo wciągająca. Odwiedzając Muzeum Grodu Santok poznacie nie tylko dzieje okolicy. Zobaczycie również wielką makietę miejscowości oraz kulturalne drobnostki sprzed wieków. Jesteśmy pewni, że nigdzie indziej nie dowiedziecie się więcej o Santoku. A gdy już poznacie wszystkie jego uroki, koniecznie wybierzcie się do Santoczna, gdzie przeniesiemy się w czasie do końca XVIII wieku. To właśnie tam znajduje się legendarny kamień, a na nim tablica z wizerunkiem maszyny parowej, która zmieniła świat. Ale dlaczego właśnie tu słynny wynalazek upamiętniono tablicą? Tę tajemnicę pozostawiamy Wam do okrycia.Atrakcje w okolicy:
- Muzeum Grodu Santok (ul. Wodna 4, Santok; tel. 48 95 731 61 08)
- Wieża widokowa na terenie grodziska
- 127-letni, najstarszy na świecie lodołamacz "Kuna" (Gorzów Wlkp.)
- Kłodawka - najdłuższa rzeka świata (Gorzów Wlkp.)

Zobacz również: KOSTRZYN NAD ODRĄ. Historia dawnych koszar przy ul. Mickiewicza

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy