Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubisz książki Lema? A gry? Ta fantastyczna wystawa Adama Łuckiego w zielonogórskiej Galerii BWA jest dla Ciebie! Baw się dobrze w... miłość

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Wystawę Adama Łuckiego - „Amorobile C8-H11-N” można zwiedzać (i w niej uczestniczyć) w Galerii BWA w Zielonej Górze do 22 lipca 2018 r.
Wystawę Adama Łuckiego - „Amorobile C8-H11-N” można zwiedzać (i w niej uczestniczyć) w Galerii BWA w Zielonej Górze do 22 lipca 2018 r. Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Co oznacza tytuł wystawy „Amorobile C8-H11-N”? Wyjaśnia (w materiale wideo) jej autor Adam Łucki.

Otwarta w piątek, 29 czerwca 2018 r., wystawa Adama Łuckiego - „Amorobile C8-H11-N” chwyta zwiedzającego już w progu Galerii BWA w Zielonej Górze. Na środku wielka, kolorowa planszówka - z kostkami! - z polami oznaczonymi intrygującymi hasłami. Na ścianach - portrety pewnych panów (częściowo żywe i rozmowne - słuchawki włóż! - a występują m.in. Cezary Molenda, Konrad Gramont, Mariusz Laudański, Michał Szczęch, Kamil Banaszewski) oraz pewien chemiczny wzór (patrz: wyjaśnia Autor w materiale wideo).
A na środku sali - gdy już wygrasz - czekają gogle VR i słuchawki. Założysz... i wtedy One Cię otoczą i dopadną!

Wystawę Adama Łuckiego - „Amorobile C8-H11-N” można zwiedzać (i w niej uczestniczyć) do 22 lipca 2018 r.: wtorek - sobota, 12.00 - 19.00, niedziela, 11.00 - 19.00; bilety: 1,50 zł/1 zł.

Artysta Adam Łucki mówi o swoim dziele:
„Mówię o miłości przez Lema. Mówię o chemicznym procesie, o cudzie, o poszukiwaniu, oczekiwaniu, o błędach, o uszlachetnianiu, o poligonach emocjonalnych, o metodzie, o odrobinie cudowności, o przepływie energii, o elektryczności między ludźmi, o widmie przenikającej lubieży, o megamorach, o rozczarowaniach, o braku, o uniesieniu, o dobrej karcie, o łaskawej gwieździe, o drodze, o niemożności, o piorunach, o wybuchach lirycznych, o polach mocy, o potencjałach możliwości, o rozamorowaniu, o kaprysach”.

O autorze:
Adam Łucki (ur. 1983 r. w Krośnie Odrzańskim) studiuje Malarstwo w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Debiutował w 2005 roku scenografią do spektaklu „Tangen” na podstawie „Głodu” Knuta Hamsuna w reżyserii Łukasza Witta Michałowskiego w Teatrze Witkacego w Zakopanem. Autor scenografii m. in. do: „Klątwy”, reż. Anna Polny, PWST Kraków, 2007; „Akompaniatora”, reż. J. Opalski, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków, 2008; „Lekcji tańca dla starszych i zaawansowanych wg Hrabala”, reż. Adam Sroka, Teatr STU, 2010; Maszyn i instalacji do „Galgenberg”, reż. Agata Duda Gracz, Teatr Słowackiego, Kraków, 2007.
Mieszka i pracuje w Uroczysku w Dolinie Bobru w Wysokiej.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska