1/7
Asp. szt. Grzegorz Pawęska z KPP w Żaganiu i asp. szt. Adam...

Asp. szt. Grzegorz Pawęska z KPP w Żaganiu i asp. szt. Adam Tomaśko z KPP w Słubicach reprezentowali lubuską policję w IX Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce w zawodach, w których rywalizowali z dzielnicowymi z całego kraju. Warto zaznaczyć, że ze wszystkich policjantów biorących udział w rywalizacji najlepiej z testem wiedzy poradził sobie asp. szt. Grzegorz Pawęska z KPP w Żaganiu.

Zmagania w Szkole Policji w Katowicach poprzedzone były etapami na szczeblu wojewódzkim i powiatowym. 34 finalistów zawodów krajowych stoczyło zaciętą rywalizację w finałowych zawodach, które składały się z pięciu konkurencji:

symulacji – podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową,
pierwszej pomocy przedmedycznej,
symulacji – przyjęcia interesanta,
strzelania,
testu wiedzy – w tej konkurencji indywidualnie zwyciężył reprezentujący lubuską Policję asp. szt. Grzegorz Pawęska z KPP w Żaganiu.

W piątek (21 października), tuż po godzinie 13 policjanci zmagający się w trzydniowych rozgrywkach w ramach Finału Ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016” wzięli udział w uroczystości kończącej zawody. W nich drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Gorzowie Wielkopolskim w składzie: asp. szt. Adam Tomaśko i asp. szt. Grzegorz Pawęska. Puchary i dyplomy osobiście wręczył szef policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Najlepsi dzielnicowi wyjechali z Katowic z licznymi nagrodami ufundowanymi m.in. przez ministra spraw wewnętrznych i administracji i komendanta głównego policji. Asp. szt. Grzegorz Pawęska od 13 lat służy w policji, od 9 jest dzielnicowym. Na co dzień pracuje w Komisariacie Policji w Szprotawie. Asp. szt. Adam Tomaśko od 12 lat służy w policji, od 8 jest dzielnicowym w Posterunku Policji w Cybince.

Gorzowianka jedyną kobietą-generałem w szeregach policji [ZDJĘCIA]

2/7
Zmagania w Szkole Policji w Katowicach poprzedzone były...

strzelania,

3/7
Nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce w zawodach, w...

Nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce w zawodach, w których rywalizowali z dzielnicowymi z całego kraju. Warto zaznaczyć, że z wszystkich policjantów biorących udział w rywalizacji najlepiej z testem wiedzy poradził sobie asp. szt. Grzegorz Pawęska z KPP w Żaganiu.