Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubuscy kontrterroryści zatrzymują najgroźniejszych przestępców. Zobacz tych policjantów w akcji

OPRAC.:
Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Lubuscy kontrterroryści doskonalili swe umiejętności na poligonie w Wędrzynie.
Lubuscy kontrterroryści doskonalili swe umiejętności na poligonie w Wędrzynie. lubuska policja
Na co dzień nie widać ich na ulicach lubuskich miast. Ale gdy już wkraczają do akcji, to jest to zawsze spektakularne i niebezpieczne. Zatrzymują bowiem najgroźniejszych bandytów. Działają szybko i zdecydowanie. Ich akcje niejednokrotnie są widowiskowe, ale aby mogli działać sprawnie, muszą poświęcić setki godzin na treningi. Lubuscy kontrterroryści, bo o nich mowa, to policjanci, którzy wykorzystywani są do zadań specjalnych.

Policjanci z Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gorzowie Wielkopolskim doskonalili swoje umiejętności na poligonie w Wędrzynie. Wszystko po to, aby w chwili poderwania ich do działań byli gotowi na stawianie czoła największym niebezpieczeństwom.

Kontrterroryści muszą być sprawni i perfekcyjnie wyszkoleni

- Policyjni kontrterroryści to funkcjonariusze, którzy ze względu na charakter realizowanych zadań cechują się przede wszystkim wysoką sprawnością fizyczną, bardzo dobrym stanem zdrowia, wysoką odpornością na sytuacje stresowe, umiejętnością pracy w zespole, umiejętnością szybkiej adaptacji do nowych warunków oraz dyspozycyjnością - wylicza podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

W ćwiczeniach lubuskich kontrterrorystów brał udział policyjny śmigłowiec.
W ćwiczeniach lubuskich kontrterrorystów brał udział policyjny śmigłowiec. lubuska policja

Gdy kontrterroryści wkraczają do akcji, zawsze jest głośno

Nie widać ich na co dzień. Ale kiedy biorą już udział w działaniach, wspierając policjantów przeprowadzających różnego rodzaju realizacje, to jest o nich głośno. Dosłownie i w przenośni. Huk granatów, forsowane drzwi, okrzyki polecające do zachowania zgodnego z prawem i dynamiczne zatrzymania nie rzadko także w centrach miast.

To wszystko przeprowadzone w sposób spektakularny. Ale jednocześnie i niezmiernie precyzyjny i bezpieczny. Tak, aby nikt nie ucierpiał - mówi podinsp. Maludy.

Trening to podstawa

Ale żeby tak się stało, potrzebny jest codzienny trening. Siłowy, taktyczny, strzelecki, bojowy. Ścisłe realizowanie scenariusza, który zakłada różne warianty. Także te najbardziej niebezpieczne, czyli zagrożenia terrorystyczne z udziałem zakładników. W takich sytuacjach, gdy mamy do czynienia z desperacją przestępców gotowych na wszystko, potrzebny jest spokój, opanowanie, chirurgiczna precyzja i zdecydowanie. Połączenie tych cech nie jest łatwe, a osiągnięcie wysokiej formy możliwe tylko dzięki ciężkim treningom i ćwiczeniom w terenie.

Kontrterroryści ćwiczą tak, jakby to była prawdziwa akcja

Okoliczności muszą oddawać to, co może zadziać się w rzeczywistości. Stąd wizyta na poligonie, śmigłowce, grupy realizacyjne, zespoły bojowe, minersko-pirotechniczne. Wielu policyjnych kontrterrorystów, gdzie każdy posiada wysokie umiejętności i wyszkolenie jednak działający tak, aby liczył się zespół. - Takie ćwiczenia gwarantują przygotowanie i pełną gotowość do działań. Dlatego tak ważne jest ich częste przeprowadzanie i szkolenie się z udziałem nowoczesnego sprzętu - mówi rzecznik lubuskich policjantów.

Wideo: Morderstwo na ul. Owczej. Kristina zginęła od strzału w głowę. Podejrzanego zabili niemieccy policjanci.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska