Lubuska IV liga: Syrena Zbąszynek i Odra Nietków gonią lidera

Paweł Górski
Mecz Promień Żary – Polonia Słubice (1:5)
Mecz Promień Żary – Polonia Słubice (1:5) Małgorzata Fudali Hakman
13. kolejka lubuskiej IV ligi dostarczyła kibicom kilku niespodziewanych rozstrzygnięć. Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański zremisowała na wyjeździe z Meprozetem Stare Kurowo, co wykorzystały goniące ją Syrena Zbąszynek i Odra Nietków. Ponadto sensacyjne zwycięstwo nad Dębem Przybyszów odniósł Piast Iłowa.

Meprozet urwał punkty liderowi

Meczem, który otworzył 13. kolejkę IV ligi był pojedynek Meprozetu Stare Kurowo z liderem tabeli, Odrą Skrzynie Zając Bytom Odrzański. Na boisku w Zwierzynie, gdzie tymczasowo w roli gospodarza występuje Meprozet, doszło do niespodzianki w postaci remisu 1:1, który został ustalony jeszcze przed przerwą. Prowadzenie dał miejscowym w 36 minucie Christian Brodowski, a ze strony gości wyrównał w doliczonym czasie pierwszej połowy Kacper Koppenhagen.

Odra Nietków wróciła do gry

Dzięki potknięciu lidera na jeden punkt do pierwszego miejsca zbliżyła się Odra Nietków, która na własnym terenie pokonała Lechię II Zielona Góra 4:2. Początek meczu nie układał się jednak dobrze dla faworyzowanych gospodarzy, bowiem młody zespół z Winnego Grodu wyraźnie lepiej spisywał się na murawie. Wynik otworzył po rzucie rożnym w 17 minucie Krzysztof Staśkiewicz, a nieco ponad kwadrans później asystował on przy bramce Kornela Wieczorka. Na drugą połowę Odra wyszła jednak odmieniona i przejęła inicjatywę. Gole dla miejscowych były tylko kwestią czasu – do wyrównania doprowadzili w okolicy 60 minuty Sławomir Danyło i Patryk Trzmiel. Rezerwy III-ligowca nie były w stanie już odpowiedzieć, a na dodatek kończyły mecz w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach Filipa Filipczaka. Nietkowianie dopięli swego w końcówce – najpierw prowadzenie dał im Igor Szymczak, a na 4:2 strzelił z rzutu karnego Patryk Trzmiel w doliczonym czasie gry.

Syrena Zbąszynek ponownie zwycięska

Podobnie jak Odra Nietków, jednopunktową stratę do lidera ma również Syrena Zbąszynek, która w delegacji pokonała Celulozę Kostrzyn nad Odrą 2:0. Oba trafienia padły niedługo po rozpoczęciu drugiej odsłony, a ich autorami byli kapitan Syreny Paweł Dulat oraz Patryk Rogoziński.

Niespodzianka w Iłowej

Do ciekawego rozstrzygnięcia doszło na stadionie Piasta Iłowa, gdzie stawił się Dąb Sława-Przybyszów. Podopieczni trenera Krzysztofa Piosika tydzień wcześniej sprawili sensację, pokonując ówczesnego lidera z Nietkowa 3:1, natomiast Piast równie sensacyjnie uległ outsiderowi z Lubska 0:2. Faworytem była zatem drużyna przyjezdna, ale to gospodarze podnieśli z boiska trzy punkty. W 24 minucie prowadzenie dał im kapitan Marcin Świrlik, a na początku drugiej odsłony dwa gole dołożył Paulo Henrique Rodrigues Lima Filho. Wynik na 4:0 ustalił w 67 minucie Świrlik.

Piąta z rzędu porażka Pogoni

Pogoń Świebodzin po raz kolejny zaznała goryczy porażki. Piłkarze Macieja Góreckiego na własnym boisku musieli uznać wyższość Lubuszanina Drezdenko. Jedyne trafienie meczu zdobył bezpośrednio z rzutu rożnego Sebastian Surmaj, który zapewnił gościom z północy województwa skromne zwycięstwo 1:0.

Okazałe zwycięstwo Polonii w Żarach

Dotkliwą porażkę na swojej murawie poniósł Promień Żary. Wynik 5:1 dla Polonii Słubice został ustalony już w pierwszej połowie. Po nieco ponad pół godzinie gry goście prowadzili już 4:0 dzięki trafieniom Przemysława Begiera, Szymona Biernata, Daniela Stadie i Macieja Ossowskiego. W 38 minucie cień nadziei dał gospodarzom Piotr Czarnota, ale już chwilę później Giovanni Parizotto strzelił na 5:1.

Wyniki 13. kolejki IV ligi:

• Meprozet Stare Kurowo – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 1:1 (bramki: Brodowski – Koppenhagen)
  • Celuloza Kostrzyn nad Odrą – ZAP Syrena Zbąszynek 0:2 (Dulat, Rogoziński)
  • Pogoń Świebodzin – Lubuszanin Drezdenko 0:1 (Surmaj)
  • Piast Iłowa – Dąb Sława-Przybyszów 4:0 (Świrlik 2, Rodrigues Lima 2)
  • Promień Żary – Polonia Słubice 1:5 (Czarnota – Begier, Biernat, Stadie, Ossowski, Parizotto)
  • Pogoń Skwierzyna – Budowlani Lubsko 8:0 (Korshun 2, Dura, Koreeda, Rutkowski, Słomiński, Banaszak, Tataj)
  • Odra Nietków – Lechia II Zielona Góra 4:2 (Trzmiel 2, Danyło, Szymczak – Staśkiewicz, Wieczorek)
  • Ilanka Rzepin – Spójnia Ośno Lubuskie 4:4 (Stefanowicz 2, Lewitzki, Pawłowski – Dyc 2, Szczeciński, Chiloński)
  • Czarni Żagań – Korona Kożuchów 3:2 (Szkarapat, D. Wypych, Mastalerz – Volk, Cygan)