Lubuska liga trampkarzy: Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra efektownie wygrywa z Ilanką Rzepin 6:0 [ZDJĘCIA]

(eska)
Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra - Ilanka Rzepin 6:0 (3:0). Szymon Kozica
W sobotę, 15 czerwca, zakończyły się rozgrywki lubuskiej ligi trampkarzy. Prowadząca w tabeli Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra w ostatniej kolejce spotkań odniosła efektowne zwycięstwo na własnym boisku, pokonując Ilankę Rzepin 6:0 (3:0).

Trampkarze Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego już tydzień wcześniej zapewnili sobie końcowy sukces w lidze. Mimo to w ostatnim meczu nie było mowy o taryfie ulgowej dla rywali z Ilanki. Gospodarze strzelili trzy bramki w pierwszej połowie i trzy po przerwie.

Sami sobie bramkę strzelamy!

Pierwszy gol padł po dobitce strzału z dystansu, gdy bramkarz gości odbił piłkę przed siebie. Drugi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i precyzyjnym uderzeniu głową. Trzeci zaś z rzutu karnego. - Sami sobie bramkę strzelamy! - krzyknął poirytowany kapitan Ilanki do kolegów.

Po przerwie Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego potwierdziła swoją dominację, zdobywając jeszcze trzy gole. Dwa z akcji i jednego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i małym zamieszaniu w polu karnym. Trzeba przyznać, że w drugiej połowie goście z Rzepina też mieli dwie-trzy okazje, których jednak nie wykorzystali.

Wyniki pozostałych spotkań ostatniej kolejki lubuskiej ligi trampkarzy: Korona Wschowa - Progres Gorzów 0:0, Spartak Deszczno - ZAP Junior Zbąszynek 0:3, Stilon Gorzów - Warta Gorzów 9:1.

Pierwsze miejsce w tabeli zajęła Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego - 37 punktów (bramki 69:7). Dalsza kolejność: Stilon - 34 (75:18), Progres - 23 (38:26), Korona - 19 (27:23), Ilanka - 18 (36:33), ZAP Junior - 18 (27:44), Spartak - 9 (20:86), Warta - 1 (10:65).

Zwycięzca lubuskiej ligi trampkarzy, czyli Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra, wystąpi w barażu o Centralną Ligę Juniorów U-15. W dwumeczu zmierzy się z MKS-em Kluczbork, który wygrał opolską ligę trampkarzy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 19 czerwca, o godz. 18 w Zielonej Górze, rewanż - w niedzielę, 23 czerwca, o godz. 14 w Kluczborku.

Nie ukrywam, że jest to cel w Zielonej Górze znowu mieć trampkarza i juniora młodszego w centralnych rozgrywkach. Jesteśmy blisko, ale tak samo blisko byliśmy pół roku temu, kiedy graliśmy z Piastem Gliwice.

- Na pewno zrobimy wszystko, żeby powalczyć o awans, bo nie ukrywam, że jest to cel w Zielonej Górze znowu mieć trampkarza i juniora młodszego w centralnych rozgrywkach - mówi Maciej Murawski. - Jesteśmy blisko, ale tak samo blisko byliśmy pół roku temu, kiedy graliśmy z Piastem Gliwice. Wtedy się nie udało. Teraz wydaje mi się, że jednak przeciwnik jest troszeczkę słabszy, ale to tak naprawdę zobaczymy na boisku.

Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra wysoko w...

Niespodzianka w lubuskiej lidze trampkarzy. Akademia Piłkars...