MKTG SR - pasek na kartach artykułów

LUBUSKA WIEŚ EUROPEJSKA | Głosowanie zakończone. Sprawdź kto zwyciężył!

Aleksandra Korn
Aleksandra Korn
W czwartek, 31 maja o godz. 22 zakończyło się głosowanie w plebiscycie "Lubuska Wieś Europejska". Znamy już zwycięzców! Nagrodzonych zostanie aż pięciu pierwszych laureatów w każdej kategorii. Nagrody zostaną wręczone 9 czerwca w Gozdnicy podczas obchodów 15-lecia referendum o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na obchody do Gozdnicy.
Sołtys / Sołectwo
Organizacja Społeczna / Stowarzyszenie
Przedsiębiorstwo / Rolnik

NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW
Kategoria: Przedsiębiorca / Rolnik
I miejsce: tytuł lidera, statuetka, dyplom, zaproszenie na Galę Lubuskiej Wsi Europejskiej oraz kosiarka spalinowa marki NAC
II miejsce: statuetka, dyplom, zaproszenie na Galę Lubuskiej Wsi Europejskiej oraz myjka wysokociśnieniowa marki HECHT
III miejsce: statuetka, dyplom, zaproszenie na Galę Lubuskiej Wsi Europejskiej oraz spawarka inwentorowa

Kategoria: Organizacja Społeczna / Stowarzyszenie
I miejsce: tytuł lidera, statuetka, dyplom, zaproszenie na Galę Lubuskiej Wsi Europejskiej oraz profesjonalny, plenerowy grill gazowy marki Landmann
II miejsce: statuetka, dyplom, zaproszenie na Galę Lubuskiej Wsi Europejskiej oraz komplet biesiadny 16-osobowy do prowadzenia imprez plenerowych Garden Line
III miejsce: statuetka, dyplom, zaproszenie na Galę Lubuskiej Wsi Europejskiej oraz namiot plenerowy, rozmiar 3x6 m

Kategoria: Sołectwo/Sołtys
I miejsce: tytuł lidera, statuetka, dyplom, zaproszenie na Galę Lubuskiej Wsi Europejskiej oraz profesjonalna kosa spalinowa marki NAC z silnikiem Hondy
II miejsce: statuetka, dyplom, zaproszenie na Galę Lubuskiej Wsi Europejskiej oraz komplet biesiadny 16-osobowy do prowadzenia imprez plenerowych Garden Line
III miejsce: statuetka, dyplom, zaproszenie na Galę Lubuskiej Wsi Europejskiej oraz namiot plenerowy, rozmiar 3x6 m

Nagrody trafią również do zwycięzców IV i V miejsca w każdej kategorii. W puli nagród znajdują się: 2 x warnik gastronomiczny, wyciskarka wolnoobrotowa, zestaw narzędzi, myjka ciśnieniowa, wkrętarka akumulatorowa!

Niewątpliwie dzięki obecności Polski w UE i licznym dotacjom z funduszy unijnych nastąpiło głębokie przeobrażenie wizerunku rodzimej wsi – wsparcie finansowe przyniosło wiele zmian, otworzyło przed mieszkańcami nowe perspektywy i możliwości. Przekształcenie struktury gruntów, taboru maszynowego, użycie nowoczesnych technologii, rozwój inicjatyw społecznych i kulturalnych – między innymi takie korzyści czerpie polska wieś z integracji europejskiej. Także lubuska wieś zmieniła swoje oblicze, stała się nie tylko bardziej nowoczesna i innowacyjna, ale także piękna. Dzięki europejskim dotacjom przeprowadzono bowiem liczne rewitalizacje i remonty zabytkowych obiektów lub budynków, które – niegdyś opuszczone – dziś ku uciesze lokalnej społeczności spełniają funkcje oświatowo-kulturowe. Fundusze unijne pozwoliły także na rozbudowę ciągów komunikacyjnych: ulic, chodników, malowniczo położonych ścieżek rowerowych, a także znacząco wpłynęły na realizację rozmaitych inwestycji (np. wodnokanalizacyjnych) mających na celu polepszenie komfortu życia na wsi.

Warto również podkreślić, że urokliwe, wiejskie zakątki coraz chętniej wybierane są na stałe miejsca zamieszkania – wieś bowiem tętni życiem oferując stałym, jak i nowym mieszkańcom kojące pejzaże, czyste powietrze oraz rozmaite atrakcje przygotowywane przez lokalnie działające organizacje i stowarzyszenia.

Wybierz razem z nami lidera Lubuskiej Wsi. Głosowanie potrwa tylko do 31 maja!

Z pewnością dzisiejsza wieś nie tylko krzewi tradycje, ale także napędza polską gospodarkę. „Polska Wieś Europejska” to projekt, który pochyla się nad dokonującym się na obszarach wiejskich postępem i ukazuje jego spektakularne rezultaty.

Inicjatorem projektu jest Jan Klemt - Sekretarz, Dyrektor Generalny Zarządu Krajowego Towarzystwa Inicjatyw Społecznych "Nowy Świat".

Zapraszamy do udziału w naszym plebiscycie

W piątek, 6 kwietnia podczas III Kongresu Sołtysów Powiatu Gorzowskiego został ogłoszony plebiscyt Gazety Lubuskiej pod nazwą „Lubuska Wieś Europejska”. Nasi Czytelnicy w głosowaniu SMS mogą oddawać głosy na kandydatów zgłoszonych w następujących kategoriach:

  • organizacja społeczna / stowarzyszenie,
  • sołectwo / sołtys,
  • przedsiębiorstwo / rolnik

Głosowanie SMS zakończy się 31 maja, natomiast zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 11 maja.

Kandydatem w plebiscycie może być rolnik, osoba działająca na rzecz rolnictwa i wsi, sołtys, sołectwo, przedsiębiorstwo, producent, stowarzyszenie lub fundacja z województwa lubuskiego.

Na laureatów plebiscytu czekają cenne nagrody rzeczowe.
Partnerami plebiscytu są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Towarzystwo Inicjatyw Społecznych "Nowy Świat".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska