Lubuski biznes ma wielu liderów. Są ambitni i chętnie pomagają innym | Liderzy akcji Osobowość Roku 2019 w kategorii Biznes

Akcja specjalna Osobowość Roku
Z powodzeniem prowadzą niewielkie firmy i duże przedsiębiorstwa, które doskonale radzą sobie nie tylko na lubuskim, ale także polskim i zagranicznym rynku. Poznajcie liderów kategorii: biznes w plebiscycie Osobowość Roku 2019.

O akcji Osobowość Roku 2019 przeczytasz na

gazetalubuska.pl/osobowosc

__________

Sukces na trudnym rynku

Mirosław Tworek jest prezesem zielonogórskiej firmy FreeEn już od ośmiu lat. Czym jest FreeEn? Jak czytamy na stronie internetowej firmy (freeen.pl): „Wdrażamy przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej w postaci nowoczesnych technologii, które zmniejszają zużycie energii elektrycznej - realizujemy ustawę o efektywności energetycznej”.

Dla Mirosława Tworka wielkim sukcesem jego firmy jest fakt, że udało się ją zbudować od podstaw oraz utrzymać na bardzo trudnym rynku, jakim jest rynek energetyczny. - Od zeszłego roku żaden klient od nas nie odszedł, a to znak, że jest naprawdę dobrze - przyznaje prezes Tworek. - Jednak ja mam nadzieję, że największe sukcesy dopiero przed nami - dodaje.

Biznes z miłości do fantastyki

Nominację do udziału w akcji otrzymał również Łukasz Dąbrowny, właściciel zielonogórskiej kawiarni „Tawerna Przygód”, w której można skosztować m.in. piwa kremowego rodem z przygód o czarodzieju Harrym Potterze. Jak sam przyznaje, od dzieciństwa lubi fantastykę, wtedy też przeczytał dobrowolnie wszystkie części Harrego Pottera i tak wciągnął się w ten świat. - Z moją żoną ciągle rozmawialiśmy o takim miejscu jak Fantastyczna kawiarnia i postanowiliśmy nasze marzenia przekuć w prawdziwą kawiarnię - mówi. W tawernie działa od samego początku i zajmuje się organizacją wydarzeń oraz zarażaniem innych fantastyką. - Szczególnie zacząłem się udzielać w naszej sekcji RPG, która ciągle się rozwija i przybywa nam nowych, aktywnych graczy oraz Mistrzów Gry, którzy postanawiają spróbować swoich sił - dodaje.

Akademia dla przedsiębiorczych

Z powodzeniem swój biznes prowadzi również Ewa Różańska, właścicielka Akademii Biznesu - firmy szkoleniowej działającej na terenie całej Polski. Akademia posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzaniu kursów, szkoleń oraz w zakresie doradztwa. Pomaga przedsiębiorcom w podnoszeniu kwalifikacji swoich oraz pracowników. Na rynku wyróżnia się indywidualnym podejściem do klienta oraz możliwością 75-proc. dofinansowania do swoich usług.

W uzasadnieniu dla nominacji pani Ewy mowa m.in. o organizowanych przez nią Śniadaniach Biznesowych dla Kobiet, czyli cyklicznych, indywidualnych konsultacjach z ekspertami.

Rodzinne przedsiębiorstwo

Nominację do udziału w naszej akcji otrzymali również bracia Michał i Marcin Jaszczowie, którzy prowadzą Pralnię Perfekt w Kostrzynie nad Odrą. Pralnia to rodzinny biznes założony przez ich rodziców. - Kiedy skończyłem studia, wróciłem do Kostrzyna, żeby pomagać rodzicom w firmie - opowiada pan Michał. - Mój brat również zdecydował się tu działać. I tak firma rodziców zamieniła się w firmę prowadzoną w sumie przez trzy rodziny - mówi. Właściciele nie zamierzają stać w miejscu, cały czas się rozwijają, szkolą, biorą udział w targach. - Prowadzenie pralni to ciągła podróż pod górę z wieloma zakrętami - tłumaczy pan Michał. W przyszłości właściciele zamierzają rozwinąć swoją markę na rynku niemieckim.

Ciężka praca i pomoc innym

Agnieszka Olejniczak jest właścicielką firmy Catering & Dekoracje, udziela się również charytatywnie. - Zbieraliśmy pieniądze m.in. na chorego Jasia ze Starego Kurowa, czy na Patryka z Drezdenka. Można było wylicytować m.in. dekorację kościoła, samochodu, tort okolicznościowy - wymienia. Opowiadając o swojej firmie mówi, że wystarczy telefon od zleceniodawcy - całą resztą zajmuje się jej firma. - Robimy zakupy, gotujemy tego samego dnia, wszystko musi być świeże, jak ugotujemy to próbujemy, czy nam smakuje zanim wydamy. Obsługa imprezy również jest po naszej stronie, a dekoracja gratis - dodaje. Za główny cel swojej firmy stawia zadowolenie klienta. - Cały czas staram się rozwijać, dokształcać, żeby sprostać każdym wymaganiom.

Wspólna pasja ojca i syna

Na Jacka Bełza, właściciela pensjonatu Głębokie Pod Strzechą, nominacja „spadła” niespodziewanie. Prowadzony przez niego pensjonat powstał w miejscu spalonej w latach 70-tych Restauracji pod Strzechą. Pan Jacek w branży turystycznej pracuje od ponad 20 lat. Teraz w działania pensjonatu powoli wprowadza syna, który kończy właśnie studia w tym kierunku. Pensjonat jest wciąż rozbudowywany, aktualnie trwa dobudowywanie kolejnego skrzydła budynku. Poza prowadzeniem biznesu, Jacek Bełz chętnie wspomaga również instytucje oraz domy opieki w różnych akcjach.

Dobra ekipa, to klucz do sukcesu

Ogrodzenia24.com to pierwszy biznes Tomasza Dysiewicza, kolejnego z uczestników naszej akcji. Jego firma rozwija się bardzo szybko, jak sam mówi, dzięki internetowi oraz świetnej ekipie pracowników. - Z odpowiednią ekipą ludzi można czynić cuda! - przyznaje. Aktualnie zatrudnia 12 osób na etatach, ale sporo rzeczy zleca również poza firmą. - W najbliższej przyszłości planuję otworzyć podobną firmę pod Wrocławiem. Z samego województwa lubuskiego nie dalibyśmy rady się utrzymać, dlatego obsługujemy również województwa ościenne i, z racji bliskości granicy, wkroczyliśmy również na rynek niemiecki i francuski. To rynki wymagające, ale i przynoszące większe zyski - dodaje.

__________

O akcji Osobowość Roku 2019 przeczytasz na

gazetalubuska.pl/osobowosc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska