MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubuski Lider Biznesu 2021. Statuetki i wyróżnienia zostały wręczone! Oto najlepsze firmy w naszym regionie!

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Sandra Soczewa
Sandra Soczewa
Lubuski Lider Biznesu 2021. Statuetki i wyróżnienia zostały wręczone! Oto najlepsze firmy w naszym regionie!
Lubuski Lider Biznesu 2021. Statuetki i wyróżnienia zostały wręczone! Oto najlepsze firmy w naszym regionie! Mariusz Kapała / GL
W poniedziałek 27 września odbyła się Gala Lubuskiego Lidera Biznesu. To już dwunasta edycja tego największego i najbardziej prestiżowego konkursu, który wyróżnia i docenia najlepsze firmy w naszym regionie.

Za organizacją tego wydarzenia stoi Zachodnia Izba Przemysłowo - Handlowa, Gazeta Lubuska oraz Marszałek Województwa Lubuskiego, a instytucją wspierającą tę edycję konkursu był Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku.

Gala Lubuskiego Lidera Biznesu 2021 odbyła się późnym popołudniem w poniedziałek 27 września. Konkurs podzielono na kilka kategorii. Jakie lubuskie firmy zdobyły laury?

Lubuski Lider Biznesu. Poznajcie najlepszych z najlepszych!

Kapituła Konkursu w dniu 27 sierpnia br. dokonała oceny zgłoszeń i zakończyła pracę. W tym roku o tytuł Lubuskiego Lidera Biznesu ubiegało się 38 przedsiębiorstw. Najliczniejszą grupę stanowią małe firmy: było ich 14. Ponadto do konkursu zgłosiło się 10 mikro oraz po 7 średnich i dużych przedsiębiorstw.

Każda z firm, która przeszła weryfikację i została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu, otrzymała podczas gali certyfikat Lubuskiego Lidera Biznesu na rok 2021.

Po raz ósmy w historii konkursu wręczone zostały również nagrody Lubuskiego Lidera Innowacji. Tutaj o tytuł rywalizowało 11 uczestników. Ponadto Kapituła przyznała nagrody w kategorii: Społeczna Odpowiedzialność Biznesu oraz Firma Przyjazna Młodym.

Kategoria: mikro przedsiębiorstwa

 • III miejsce: Gorzowskie Towarzystwo Handlu Zagranicznego GOREX Sp. z o.o. Gorzowska spółka prowadząca działalność w zakresie handlu zagranicznego, głównie importu i eksportu w branży rolnej.
 • II miejsce: Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z o.o. To spółka świadcząca usługi badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe. Wspiera procesy transferu technologii do biznesu.
 • I miejsce: 4 CS Sp. z o.o. Zielonogórska spółka działająca w obszarze ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Świadczy usługi szkoleniowe, doradcze oraz kompleksowe prowadzenie procesów nadzoru nad przetwarzaniem danych.

Kategoria: małe przedsiębiorstwa

 • III miejsce: Zachodnie Centrum Konsultingowe EURO INVEST Sp. z o.o. Gorzowska spółka świadcząca profesjonalne doradztwo oraz kompleksową obsługę w zakresie m.in. nadzoru inwestorskiego i inżyniera kontraktu oraz organizacji finansowania inwestycji.
 • II miejsce: ABAS BUSINESS SOLUTIONS POLAND SP. Z O.O. Zielonogórska spółka zajmuje się tworzeniem oprogramowania ERP dla firm produkcyjnych.
 • I miejsce: PERCEPTUS Sp. o.o. Zielonogórska spółka specjalizująca się w szeroko pojętej dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Firma oferuje rozwiązania związane między innymi z szyfrowaniem danych, backupem oraz systemami do monitorowania sieci.

Kategoria: średnie przedsiębiorstwa

 • III miejsce: CONTACT Sp. z o.o. Spółka z Wędrzyna specjalizująca się w utrzymaniu czystości i porządku w budynkach użyteczności publicznej oraz wokół budynków. Działa również w branży szkoleniowej.
 • II miejsce: STREAMSOFT Sp. z o.o. Sp. K. Jeden z największych polskich producentów i dostawców systemów ERP oraz programów wspierających pracę małych firm i biur rachunkowych. Siedziba firmy znajduje się w Zielonej Górze.
 • I miejsce: KASKAT Sp. z o.o. Gorzowska spółka jest uznanym i solidnym producentem oraz dostawcą wszelkiego rodzaju produktów mlecznych.

Kategoria: duże przedsiębiorstwa

 • III miejsce: LEKS Sp. z o.o. Sulęcińska spółka, której działalność obejmuje produkcję pieczywa i wyrobów cukierniczych.
 • II miejsce: PGE ENERGIA CIEPŁA S.A. ODDZIAŁ ELEKTROCIEPŁOWNIA W GORZOWIE Spółka jest największym producentem ciepła dla Gorzowa i jednym z największych przedsiębiorstw energetycznych w regionie. Stawia na ekologiczne rozwiązania technologiczne, sukcesywnie modernizując swój park maszynowy.
 • I miejsce: TELEMOND SP. Z O.O. Kostrzyńska spółka jest wykonawcą konstrukcji stalowych. Specjalnością firmy jest przetwarzanie wysokowytrzymałych drobnoziarnistych stali konstrukcyjnych.

Lubuski Lider Innowacji

 • Kategoria małe przedsiębiorstwa: ABAS BUSINESS SOLUTIONS POLAND Sp. z o.o.
 • Kategoria średnie przedsiębiorstwa: KASKAT Sp. z o.o. i Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny
  w Torzymiu Sp. z o.o. (stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne w zakresie leczenia szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, opieki długoterminowej)
 • Kategoria duże przedsiębiorstwa: SECO/WARWICK S.A (Seco/Warwick jest technologicznym liderem rozwiązań dla obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowanie wymienników ciepła i metalurgii próżniowej).

Firma Przyjazna Młodym

 • Kategoria mikro przedsiębiorstwa: AGACKI - SZYMCZAK Sp. J. (Zielonogórska spółka działa w branży elektromobilności pod markami Eko-Mobil oraz stajceladowania.com. Firma jest certyfikowanym dystrybutorem stacji ładowania pojazdów elektrycznych).
 • Kategoria małe przedsiębiorstwa: Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych (To ośrodek badawczo-rozwojowy w Kalsku, działający przy Uniwersytecie Zielonogórskim, którego główne obszary działalności skupiają się wokół prac dla sektora rolno-spożywczego, a w szczególności dla przetwórstwa spożywczego, ogrodnictwa i szkółkarstwa).
 • Kategoria średnie przedsiębiorstwa: INNEKO Sp. z o. o. (Inneko to spółka z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży gospodarki odpadowo – recyklingowej, wspierająca odnowę środowiska oraz realizująca usługi użyteczności publicznej w Gorzowie Wlkp.).
 • Kategoria duże przedsiębiorstwa: TELEMOND Sp. z o.o.

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

W tym roku w porozumieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego organizatorzy konkursu postanowili wyróżnić przedsiębiorstwa, które w trudnej sytuacji związanej z pandemią niosły pomoc instytucją i podmiotom opieki zdrowotnej.

 • HOLDING-ZREMB Gorzów S.A.
 • ICT Poland Sp. z o.o.
 • LUG S.A.
 • MALDROBUD Sp. z o.o. Sp. K.
 • SWISS KRONO Sp. z o.o.

Przeczytaj też:

WIDEO: Na Uniwersytecie Zielonogórskim powstało Centrum Liderów Biznesu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska