Lubuski Wawrzyn Literacki jedzie do Gorzowa, a wawrzyn naukowy zostaje w Zielonej Górze

(kurz)
Wawrzyn literacki otrzymał Marek Lobo Wojciechowski
Wawrzyn literacki otrzymał Marek Lobo Wojciechowski fot. Wojciech Waloch
Jak co roku o tej porze w bibliotece wojewódzkiej w Zielonej Górze odbyło się po raz 16 wręczenie Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i po raz piąty Lubuskiego Wawrzynu Naukowego.
Wawrzyn literacki otrzymał Marek Lobo Wojciechowski
Wawrzyn literacki otrzymał Marek Lobo Wojciechowski fot. Wojciech Waloch

Wawrzyn literacki otrzymał Marek Lobo Wojciechowski
(fot. fot. Wojciech Waloch)

Nagrodę literacką za najlepszą książkę 2009 roku otrzymał Markowi Lobo Wojciechowski z Gorzowa Wlkp. za pozycję pt. "Ektoplazma", a nominacje: Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk za książkę "Kochany", Krzysztof Koziołek za książkę "Święta tajemnica", Czesław Markiewicz za książkę "Majuskuły", Zygmunt Marek Piechocki za książkę "Sytuacje", Henryk Szylkin za książkę "Wiersze rozproszone", Mieczysław Warszawski za książkę "Persona non grata".

Dyplom za debiut literacki przyznano Dorocie Grzesiak za książkę "Dla", a dyplom za książkę najbardziej atrakcyjną edytorsko przyznano Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. za publikację "Stąpanie po szkle" autorstwa Anny Żłobińskiej. Dyplom Honorowy za całokształt twórczości przyznano Janowi J. Werstlerowi.

W jury tegoż wawrzynu zasiedli: jako przewodniczący Sergiusz Sterna-Wachowiak - prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, dr hab. Małgorzata Mikołajczak, dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, jako sekretarz Joanna Wawryk.
Z kolei Lubuski Wawrzyn Naukowy przyznawało jury w składzie: prof. dr hab. Czesław Osękowski - przewodniczący, dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, red. Konrad Stanglewicz, red. Edward Mincer, dr Przemysław Bartkowiak jako sekretarz.

Laur naukowy otrzymał Wojciech Strzyżewski za pracę pt. "Herby i tytuły. Pieczęć szlachecka w księstwie głogowskim (XVI-XVIII wiek)". Nominacje zaś otrzymali: Lucyna Giesen "Architektura secesyjna w Gorzowie", Dariusz A. Rymar "Radio "Solidarność" w Gorzowie Wielkopolskim w latach 1982-1989", Ryszard Zaradny za pracę "Władza i społeczność Zielonej Góry w latach 1945-1975".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

l
looozak
Strzyżewski jest spoko
T
TheMarraf
Zgadzam się z przedmówcą, Strzyżewski to naprawdę doskonały nauczyciel akademicki, podchodzi do nauczania z luzem i profesjonalizmem! Nie straszy a solidnie wymaga i najważniejsze potrafi zachęcić do zdobywania wiedzy!
Pozdrawiam
G
Gość
Zgadzam się Żeby wszyscy wykładowcy tacy byli...
G
GOŚ
STRZYŻEWSKI JEST "DEBEŚCIAK" FAJNY GOSTEK MIAŁAM Z NIM ZAJĘCIA NA UCZELNI
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie