MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubuski Zespół Pieśni i Tańca znowu w rozjazdach. Tym razem tancerze, śpiewacy i muzycy promują nasz region na Mazurach

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
Tym razem artyści Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca od piątku biorą udział w 21. Światowym Festiwalu Folkloru "Tęcza".
Tym razem artyści Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca od piątku biorą udział w 21. Światowym Festiwalu Folkloru "Tęcza". mat. organizatora
Lubuski Zespół Pieśni i Tańca przyzwyczaił nas już do tego, że wiele podróżuje i promuje nasze region w kraju i za granicą. Tym razem artyści od piątku biorą udział w 21. Światowym Festiwalu Folkloru "Tęcza" w mazurskim Ełku.

Tęcza folkloru

W tym roku udział biorą zespoły z Polski (Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk, Lubuski Zespół Pieśni i Tańca, Zespół Pieśni i Tańca Wyszków, Zespół Pieśni i Tańca „Kielce”, Zespół Tańca Ludowego „Promni” SGGW) oraz z zagranicy Dance Ensemble „Vitaminchyky” (Ukraina), Folklore Ensemble „Devin” (Słowacja), Academia De Danza Folklorica „Mixcoacalli” (Meksyk), Bhongima Dance Theatre (Bangladesz), Folkloretanzensemble „Thea Maass” oraz Folklore Ensemble „Elit” z Bułgarii.

Celem festiwalu jest popularyzacja i ochrona tych wartości, które mają wpływ na utrwalanie tożsamości narodowych, umacnianie tradycji i więzi międzyludzkich. Festiwal ma wymiar edukacyjny i promocyjny, jest również świętem tańca i ludzi propagujących tolerancję i szacunek do odmienności kultur i ich tradycji. Jego uczestnikami są młodzieżowe i dorosłe taneczne zespoły folklorystyczne.

Suita lubuska

Lubuski Zespół Pieśni i Tańca na scenie ełckiego amfiteatru wykonał suitę lubuską, przedstawiającą m.in. obyczaje oraz melodie z Regionu Kozła, a następnie np. "Jedlinioka" czy "Polkę radosną" - tańce towarzyszące obrzędom winobraniowym. Całość została gorąco przyjęta przez publiczność oraz inne zespoły. Hitem na zakończenie sobotniego wieczoru był porywający latynoską żywiołowością występ grupy Academia De Danza Folklorica „Mixcoacalli” z Meksyku.

Tak było dwa lata temu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska