Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

LUBUSKIE: Aż 18 wozów z Kielc trafi do strażaków w województwie. Sprawdź, gdzie! [ZDJĘCIA]

kali
Podpisanie umowy na dostarczenie przez firmę Moto-Truck z Kielc 18 nowoczesnych wozów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych w woj. lubuskim. W spotkaniu udział wzięli: członek zarządu woj. lubuskiego Marcin Jabłoński, prezes zarządu oddziałów wojewódzkich ZOSP RP Edward Fedko, wiceprezes firmy Moto - Truck Jakub Chmiel oraz Elżbieta Olga Polak – dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP.
Podpisanie umowy na dostarczenie przez firmę Moto-Truck z Kielc 18 nowoczesnych wozów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych w woj. lubuskim. W spotkaniu udział wzięli: członek zarządu woj. lubuskiego Marcin Jabłoński, prezes zarządu oddziałów wojewódzkich ZOSP RP Edward Fedko, wiceprezes firmy Moto - Truck Jakub Chmiel oraz Elżbieta Olga Polak – dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP. Leszek Kalinowski
Nowoczesne samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do 18 jednostek ochotniczej straży pożarnej. Wyprodukuje je firma z Kielc. To z jej przedstawicielem podpisano w środę umowę.

Nowe pojazdy będą kosztować ponad 13,2 mln zł. Koszt jednego samochodu to blisko 750 tys. zł. Pierwsze jednostki bojowe trafią do OSP w październiku. Kolejne w listopadzie i grudniu. Co najmniej jeden pojazd będzie w każdym powiecie. Gdzie konkretnie? Do OSP Mościce, Połecko, Bytnica, Siedlisko, Trzeciel, P Bledzew, Białków, Dobiegniew, Słońsk, Rogoziniec, Stare Strącze, Czerwieńsk, Pomorsko, Małomice, Konin Żagański, Trzebiel, Jasień, Lipinki Łużyckie.

- To nie pierwszy projekt dofinansowany z RPO. Jest to niezwykle ważne w sytuacji marginalizacji struktur związku OSP. Dobrze, że samorządy czują ten temat i starają się nas wspierać - podkreślił Edward Fedko, prezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP WL oraz radny województwa.

Kupione wozy to w pełni profesjonalny sprzęt. Samochody wyposażono w napęd 4x4, mocny silnik, wydajny zbiornik wody (minimum 2.500 litrów), efektywną autopompę oraz agregat prądotwórczy. Na stanie znajdzie się również dodatkowe wyposażenie przeciwpowodziowe: pompa pływająca i szlamowa, zapory przeciwpowodziowe, skafandry.
- Nic nie kupujemy. Wszystko produkujemy sami w Kielcach. Wozy to polska myśl technologiczna. Przez długie lata będą służyły jednostkom OSP - mówi Jakub Chmiel, wiceprezes firmy Moto-Truck, która odpowiada za dostarczenie wozów.

POLECAMY TEŻ

W Smolnie Wielkim radość z powodu otrzymania nowego, średniego wozu bojowego trwała krótko, a to z powodu pożaru tartaku, który spłonął niema doszczętnie. Właściciel tartaku od lat wspierał jednostkę finansowo i nie tylko. Był też pracodawcą dla części strażaków... Strażacy z OSP nie kryją radości z otrzymania nowego, średniego wozu bojowego volvo FL-6. _ to bardzo nowoczesny wóz, 440 koni, napęd cztery na cztery - mówi naczelnik OSP w Smolnie Wielkim Łukasz Domin. - Po doposażeniu będzie służył poprawie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu. Nowy wóz pojawił się w Smolnie dzięki wsparciu burmistrza Kargowej i urzędu gminy, Państwowej Straży Pożarnej, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska , Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Jednostka się wzbogaca także dzięki sponsorom. Na powitanie nowego wozu przyjechali strażacy z okolicznych OSO, a nawet Wolsztyna. Niestety, radość strażaków popsuł pożar tartaku w Smolnie Wielkim. Na facebooku napisali m.in. Volvo nie miało przechodzić chrztu bojowego pod tym adresem. Niestety pomimo ogromnej pracy ludzi i dużych sił i środków hala tartaku spłonęła niemal doszczętnie. Kolega z JRG doznał urazu i zaopiekował się nim ZRM z Sulechowa.Nas też boli zaistniała sytuacja, gdyż Maciej od wielu lat pomagał nam w doposażeniu jednostki a kilku naszych druhów jest pracownikami Macieja. Dziękujemy wszystkim osobom, które w pierwszej fazie pomagały nam i innym jednostkom.Proboszcz ze Smolna ks. Ryszard Marczyk, który był również na miejscu pożaru zaprasza mieszkańców na mszę świętą o godzinie 10.00, zostanie odprawiona w intencji poszkodowanych w pożarze.

Gmina Kargowa. Nowy wóz bojowy i pożar tartaku w Smolnie Wie...

ZOBACZ TEŻ
14082201
SUPERKARETA W POGOTOWIU

WIDEO: Strażak poszedł pobiegać, a uratował małe dziecko. Wózek z maluchem wpadł do jeziora

źródło: TVN24/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska