LUBUSKIE. Co wydarzyło się na strzelnicy w Nietoperku? Jak 23-latek zabił instruktorkę?

Jarosław Miłkowski, Piotr JędzuraZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
W piątek na strzelnicy w Nietoperku od postrzału zmarła kobieta. - Wstępnie przyjmujemy, że mamy do czynienia z zabójstwem i usiłowaniem zabójstwa - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie, Roman Witkowski.

Do tragedii doszło w piątek, 14 czerwca, na prywatnej strzelnicy w Nietoperku koło Międzyrzecza. 23-letni mężczyzna zastrzelił instruktorkę Katarzynę Ch. Kobieta zmarła na miejscu. Sprawca chciał zastrzelić również Andrzeja Ch. ale broń mu nie wypaliła. Zabójca został obezwładniony przez Andrzeja Ch.

23-latek dostał broń do ręki

Strzelnica mieści się w Nietoperku z dala od zabudowań, ukryta w lesie. To profesjonalne, owałowane miejsce prowadzone przez małżeństwo Katarzynę i Andrzeja Ch., byłego policjanta. W piątek na strzelnicy pojawił się 23-latek. Chciał zacząć przygodę ze strzelaniem. Zajęła się nim instruktorka Katarzyna Ch. Mężczyzn został poinformowany o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowania z bronią przed oddaniem pierwszych strzałów. Potem dostał do ręki broń. Oddał kilka strzałów do celu pod okiem instruktorki. Andrzej Ch. w tym czasie kosił trawnik na strzelnicy. Po chwili zaczął się horror.

Nietoperek k. Międzyrzecza. Tragedia na strzelnicy. Nie żyje...

Kobieta walczyła ze swoim oprawcą

23-latek wycelował broń w Katarzynę Ch. Zaczął strzelać. Kobieta walczyła z uzbrojonym mężczyzną. Była ciężko ranna, ale nie poddawała się. Chciała odebrać mu broń. W końcu upadła. Widzą co się dzieje natychmiast zareagował Andrzej Ch. 23-latek również jego chciał zabić. Wycelował i nacisnął spust, ale broń nie wypaliła. Zablokowała się. – To ona jako pierwsza podjęła nierówna walkę i zareagowała na zamiar sprawcy, usiłując odebrać mu broń. To ona prawdopodobnie doprowadziła do zacięcia się broni w wyniku czego napastnik nie był w stanie oddać celnego strzału do mnie – napisiał Andrzej Ch. w oświadczeniu na profilu społecznościowym. Dzięki temu miał czas na obezwładnienie mordercy.

Lekarze walczyli o życie Katarzyny Ch.

Na miejscu tragedii wylądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Niestety Katarzyna Ch. nie przeżyła postrzałów. 23-latek został zatrzymany przez policję. – Mamy do czynienia z zabójstwem oraz usiłowaniem zabójstwa – mówi prokurator Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury okręgowej.

Jaki był motyw sprawcy?

Motyw zbrodni nie został jeszcze podany przez śledczych. Wszystko wskazuje na to, że przyszedł na strzelnicę zabić i zdobyć broń, chciał pewnie dalej zabijać. – Sprawca zdarzenia przybył na strzelnicę jako zwykły człowiek, jakich wielu, który chce rozpocząć swoją przygodę z strzelectwem. Nie wzbudzający żadnych podejrzeń co do swoich intencji a te, jak się okazało były jednoznaczne – czytamy w oświadczeniu Andrzeja Ch.

To profesjonalna strzelnica

Czytelnik na Forum GL napisał: „Straszna tragedia. Kasia wraz z mężem prowadzili świetną strzelnicę, tworząc tam superatmosferę. Na zawody do nich zawsze jeździła spora grupa strzelców sportowych. A co do broni, to sam ją posiadam i na strzelnicy sportowej czuję się zawsze bezpiecznie, bo wiem, że przebywają tam osoby, które aby otrzymać pozwolenie na broń, przeszły badania psychologiczne i psychiatryczne, a także są osobami niekaranymi i należą do klubu sportowego. W tym wypadku niestety był to klient komercyjny strzelnicy, czyli osoba, która nie ma pozwolenia na broń i nie była zweryfikowana. To najbardziej niebezpieczna część pracy strzelnicy komercyjnej, bo dosłownie każdy, kto zapłaci za wypożyczenie broni i amunicji oraz pracę instruktora, może otrzymać do ręki broń. Niestety zdarza się, że wykorzystują to szaleńcy albo desperaci”.

To sport dla bogatych

Piątkową tragedią zaskoczony jest Łukasz Zapadka z Gorzowa, który jest instruktorem strzelectwa sportowego. - To była solidna osoba, która znała się na swoim fachu - mówi o zastrzelonej instruktorce Ł. Zapadka. - By przyjść na strzelnicę i sobie postrzelać, trzeba wydać 500-700 zł. To nie jest zatem sport tani, dla ludzi przypadkowych. To raczej sport dla bogatych, a więc dla ludzi o ugruntowanej pozycji w życiu - dodaje gorzowski instruktor.

By mieć pozwolenie na broń, trzeba przejść badania psychologiczne. W przypadku komercyjnej wizyty na strzelnicy nie jest to
wymagane. - I tego bym nie zmieniał. By przejechać się samochodem sportowym, przelecieć balonem czy postrzelać z łuku, też przecież nie trzeba badań. A strzałą z łuku też można odebrać komuś życie. Od tego, by na strzelnicy było bezpiecznie, jest instruktor. Nie wiemy, co w tym przypadku się wydarzyło - mówi Zapadka.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mak
2019-06-18T12:29:05 02:00, Arek:

Pewnie zostanę skrytykowany, ale uważam że strzelnice prywatne komercyjne nie powinny istnieć. Broń powinna być dostępna tylko i wyłącznie w służbach i formacjach mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Jak kogoś pasjonuje broń niech do takiej formacji wstąpi. A z tego co obserwuję to największymi zapaleńcami strzelectwa są ci co unikali zasadniczej służby wojskowej. I jeszcze jedno jak 25 lat temu wstępowałem do służby to oprucz badań psychologicznych psychiatrycznych to jeszcze przez miesiąc przeprowadzano ze wszystkimi sąsiadami wywiad środowiskowy. A z zabujcą co przeprowadzono. Broń nie powinna być dostępna w cywilnym obiegu i koniec bo broń to śmierć. Nie porównywać proszę broni palnej do łuku. Bo jeśli tak to proszę na strzelnicach pistolety zamienić na łuki.

18 czerwca, 20:59, ja:

"bron" to pojecie wzgledne!!! twoj tok rozumowania mnie nie dziwi ty tez nie powinienes posiadac "broni" dla ciebie to "bron" dla mnie przedmiot ktory wykorzystuje w sporcie!! podobie jak samochod osobowy czy ciezarowy dla jednego to przedmiot ktory ulatwia prace (srodek transportu) a dla psychopaty poterzna "bron" i co zlikwidowac Transport kolowy zdelegalizowac samochody osobowe ???? bo psychopata moze ukrasc Auto i rozjeczac ludzi jak na np. jarmarku bozonarodzeniowym w niemczech ??? KARY za takie zbrodnie w tym teoretycznym panstwie NIEMA bo gdyby byla to kazdy psychol co najmniej dziesiec razy by sie zastanowil czy warto!!!!! i obojetnie jakiej "broni" mial by uzyc!!!!!

Psychol 10 x zastanowil🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣ale brednie piszesz

J
JAn
2019-06-18T12:29:05 02:00, Arek:

Pewnie zostanę skrytykowany, ale uważam że strzelnice prywatne komercyjne nie powinny istnieć. Broń powinna być dostępna tylko i wyłącznie w służbach i formacjach mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Jak kogoś pasjonuje broń niech do takiej formacji wstąpi. A z tego co obserwuję to największymi zapaleńcami strzelectwa są ci co unikali zasadniczej służby wojskowej. I jeszcze jedno jak 25 lat temu wstępowałem do służby to oprucz badań psychologicznych psychiatrycznych to jeszcze przez miesiąc przeprowadzano ze wszystkimi sąsiadami wywiad środowiskowy. A z zabujcą co przeprowadzono. Broń nie powinna być dostępna w cywilnym obiegu i koniec bo broń to śmierć. Nie porównywać proszę broni palnej do łuku. Bo jeśli tak to proszę na strzelnicach pistolety zamienić na łuki.

3 lipca, 8:42, Anioł:

Zgadzam się. Teraz następna tragedia. Płock 23latek odbiera sobie życie... stało się to kilka dni temu

Anioł.

Ale [wulgaryzm]i z kocopoly. Zdrowy to chyba nie jesteś?

A
Anioł

Tak kończy się bezstresowe wychowanie i zero zasad. Tak kończy się dawanie dzieciom broni. 23-letni młodzieniec

co on o życiu wie, gdzie jego pokolenie żyje tylko komputerem. Widzę, że tutaj też jest fala hejtu za prawdę.....

w ten sposób dążymy do samozagłady gdy żadnej granicy nie ma. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2308965092474391

A
Anioł
2019-06-18T12:29:05 02:00, Arek:

Pewnie zostanę skrytykowany, ale uważam że strzelnice prywatne komercyjne nie powinny istnieć. Broń powinna być dostępna tylko i wyłącznie w służbach i formacjach mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Jak kogoś pasjonuje broń niech do takiej formacji wstąpi. A z tego co obserwuję to największymi zapaleńcami strzelectwa są ci co unikali zasadniczej służby wojskowej. I jeszcze jedno jak 25 lat temu wstępowałem do służby to oprucz badań psychologicznych psychiatrycznych to jeszcze przez miesiąc przeprowadzano ze wszystkimi sąsiadami wywiad środowiskowy. A z zabujcą co przeprowadzono. Broń nie powinna być dostępna w cywilnym obiegu i koniec bo broń to śmierć. Nie porównywać proszę broni palnej do łuku. Bo jeśli tak to proszę na strzelnicach pistolety zamienić na łuki.

Zgadzam się. Teraz następna tragedia. Płock 23latek odbiera sobie życie... stało się to kilka dni temu

G
Gość
2019-06-19T09:55:13 02:00, Gość:

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Właśnie o tym piszę, że takie wypadki zdażają się w służbach również. A przypadki o których tu piszesz to kropla w morzu. Znam wiele innych i bardziej drastycznych. I właśnie o to mi chodzi aby wyeliminować broń tam gdzie nie jest nikomu do niczego potrzebna bo im więcej broni i większa i łatwiejsza dostępność tym więcej przypadków jej niewłaściwego użycia. Kiedyś słyszeliśmy o tragediach wśród mundurowych i myśliwych, teraz dołączył osoby cywilne na prywatnych strzelnicach. Puki co nikt na świecie nie wymyślił procedur całkowicie zabezpieczających osoby postronne od niewłaściwego kożystania z broni przez szaleńców. Jedyne co można zrobić to ograniczyć do minimum dostępność do niej właśnie w cywilu bo w policji czy w wojsku broni wyeliminować się nie da.

Samochody też tylko dla taksówkarzy ? Szaleńców za kierownicą nie sposób wyeliminować a w wypadkach ginie wielokrotnie więcej osób niz od broni palnej.

G
Gość

Yntelygenty zacznijcie pisać bez błędów ort. Ładnie proszę 🤨

G
Gość

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Właśnie o tym piszę, że takie wypadki zdażają się w służbach również. A przypadki o których tu piszesz to kropla w morzu. Znam wiele innych i bardziej drastycznych. I właśnie o to mi chodzi aby wyeliminować broń tam gdzie nie jest nikomu do niczego potrzebna bo im więcej broni i większa i łatwiejsza dostępność tym więcej przypadków jej niewłaściwego użycia. Kiedyś słyszeliśmy o tragediach wśród mundurowych i myśliwych, teraz dołączył osoby cywilne na prywatnych strzelnicach. Puki co nikt na świecie nie wymyślił procedur całkowicie zabezpieczających osoby postronne od niewłaściwego kożystania z broni przez szaleńców. Jedyne co można zrobić to ograniczyć do minimum dostępność do niej właśnie w cywilu bo w policji czy w wojsku broni wyeliminować się nie da.

G
Gość

Bzdury tu piszecie. (nie wszyscy)

Szczególnie ten kto pisze o mundurowych.

Nie wiem czy zna sprawę z Polski, gdzie policjant

z broni służbowej zastrzelił swoje dzieci żonę i siebie.

Ja mieszkam niedaleko miejscowości gdzie policjant

przyszedł rano do pracy, wyjął z szafy pistolet i sie zastrzelił.

Sprawę wyciszono.

Tak więc czy mundurowy, czy nie, wszędzie się świr trafi

G
Gość
2019-06-18T12:29:05 02:00, Arek:

Pewnie zostanę skrytykowany, ale uważam że strzelnice prywatne komercyjne nie powinny istnieć. Broń powinna być dostępna tylko i wyłącznie w służbach i formacjach mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Jak kogoś pasjonuje broń niech do takiej formacji wstąpi. A z tego co obserwuję to największymi zapaleńcami strzelectwa są ci co unikali zasadniczej służby wojskowej. I jeszcze jedno jak 25 lat temu wstępowałem do służby to oprucz badań psychologicznych psychiatrycznych to jeszcze przez miesiąc przeprowadzano ze wszystkimi sąsiadami wywiad środowiskowy. A z zabujcą co przeprowadzono. Broń nie powinna być dostępna w cywilnym obiegu i koniec bo broń to śmierć. Nie porównywać proszę broni palnej do łuku. Bo jeśli tak to proszę na strzelnicach pistolety zamienić na łuki.

2019-06-18T20:59:58 02:00, ja:

"bron" to pojecie wzgledne!!! twoj tok rozumowania mnie nie dziwi ty tez nie powinienes posiadac "broni" dla ciebie to "bron" dla mnie przedmiot ktory wykorzystuje w sporcie!! podobie jak samochod osobowy czy ciezarowy dla jednego to przedmiot ktory ulatwia prace (srodek transportu) a dla psychopaty poterzna "bron" i co zlikwidowac Transport kolowy zdelegalizowac samochody osobowe ???? bo psychopata moze ukrasc Auto i rozjeczac ludzi jak na np. jarmarku bozonarodzeniowym w niemczech ??? KARY za takie zbrodnie w tym teoretycznym panstwie NIEMA bo gdyby byla to kazdy psychol co najmniej dziesiec razy by sie zastanowil czy warto!!!!! i obojetnie jakiej "broni" mial by uzyc!!!!!

Nie licząc 2 lat wojska ponad 15 lat na co dzień korzystałem z broni palnej w innej formacji ,pisząc na co dzień nie używam przenośni. Jeśli ty dzisiaj twierdzisz ,że nie powinienem posiadać broni to masz rację. Nikt nie powinien jej posiadać . Tym bardziej cywil.Jeśli piszesz broń to pojęcie względne tylko przedmiot który wykorzystujesz w sporcie to dzisiaj odpowiednie służby powinny zrobić wszystko aby uniemożliwić ci uprawianie tego sportu.Jak ktoś porównuje broń palną do ciężarówki to ja pytam o czym ten ktoś mówi i dlaczego każdy żołnierz czy policjant jest wyposażony w broń a nie ciężarówkę ? Polecam sprawdzenie w słowniku co to jest broń palna a co to samochód osobowy bądź ciężarowy i do czego zostały stworzone. Drogi panie od sportowych przedmiotów i ołówkiem można zabić . dzięki takiemu myśleniu jak twoje i doprowadzaniu do tego że zamiast minimalizować możliwość kontaktu cywili z bronią palną staje się ona powszechnie dostępna takie sytuacje się zdarzać mogą.To nie jest nic skomplikowanego i niejasnego jeśli takie sytuacje zdarzają się w służbach gdzie warunki korzystania procedury wypracowywane były latami a osoby w tych służbach jak to dzisiaj wygląda nie wiem ale jednak weryfikowane to nie ma możliwości aby na cywilnych obiektach gdzie weryfikacji żadnej nie ma do takich niekontrolowanych zdarzeń nie dochodziło.

j
ja
2019-06-18T12:29:05 02:00, Arek:

Pewnie zostanę skrytykowany, ale uważam że strzelnice prywatne komercyjne nie powinny istnieć. Broń powinna być dostępna tylko i wyłącznie w służbach i formacjach mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Jak kogoś pasjonuje broń niech do takiej formacji wstąpi. A z tego co obserwuję to największymi zapaleńcami strzelectwa są ci co unikali zasadniczej służby wojskowej. I jeszcze jedno jak 25 lat temu wstępowałem do służby to oprucz badań psychologicznych psychiatrycznych to jeszcze przez miesiąc przeprowadzano ze wszystkimi sąsiadami wywiad środowiskowy. A z zabujcą co przeprowadzono. Broń nie powinna być dostępna w cywilnym obiegu i koniec bo broń to śmierć. Nie porównywać proszę broni palnej do łuku. Bo jeśli tak to proszę na strzelnicach pistolety zamienić na łuki.

"bron" to pojecie wzgledne!!! twoj tok rozumowania mnie nie dziwi ty tez nie powinienes posiadac "broni" dla ciebie to "bron" dla mnie przedmiot ktory wykorzystuje w sporcie!! podobie jak samochod osobowy czy ciezarowy dla jednego to przedmiot ktory ulatwia prace (srodek transportu) a dla psychopaty poterzna "bron" i co zlikwidowac Transport kolowy zdelegalizowac samochody osobowe ???? bo psychopata moze ukrasc Auto i rozjeczac ludzi jak na np. jarmarku bozonarodzeniowym w niemczech ??? KARY za takie zbrodnie w tym teoretycznym panstwie NIEMA bo gdyby byla to kazdy psychol co najmniej dziesiec razy by sie zastanowil czy warto!!!!! i obojetnie jakiej "broni" mial by uzyc!!!!!

G
Gość
2019-06-18T12:29:05 02:00, Arek:

Pewnie zostanę skrytykowany, ale uważam że strzelnice prywatne komercyjne nie powinny istnieć. Broń powinna być dostępna tylko i wyłącznie w służbach i formacjach mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Jak kogoś pasjonuje broń niech do takiej formacji wstąpi. A z tego co obserwuję to największymi zapaleńcami strzelectwa są ci co unikali zasadniczej służby wojskowej. I jeszcze jedno jak 25 lat temu wstępowałem do służby to oprucz badań psychologicznych psychiatrycznych to jeszcze przez miesiąc przeprowadzano ze wszystkimi sąsiadami wywiad środowiskowy. A z zabujcą co przeprowadzono. Broń nie powinna być dostępna w cywilnym obiegu i koniec bo broń to śmierć. Nie porównywać proszę broni palnej do łuku. Bo jeśli tak to proszę na strzelnicach pistolety zamienić na łuki.

Zgadzam się z tym co napisałeś,nie może być tak że każdy świr ma dostęp do broni A co by było gdyby go nie zatrzymał ten właściciel strzelnicy.Z bronią wpadł by do jakiejś szkoły i walił by gdzie popadnie.

A
Arek

Pewnie zostanę skrytykowany, ale uważam że strzelnice prywatne komercyjne nie powinny istnieć. Broń powinna być dostępna tylko i wyłącznie w służbach i formacjach mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Jak kogoś pasjonuje broń niech do takiej formacji wstąpi. A z tego co obserwuję to największymi zapaleńcami strzelectwa są ci co unikali zasadniczej służby wojskowej. I jeszcze jedno jak 25 lat temu wstępowałem do służby to oprucz badań psychologicznych psychiatrycznych to jeszcze przez miesiąc przeprowadzano ze wszystkimi sąsiadami wywiad środowiskowy. A z zabujcą co przeprowadzono. Broń nie powinna być dostępna w cywilnym obiegu i koniec bo broń to śmierć. Nie porównywać proszę broni palnej do łuku. Bo jeśli tak to proszę na strzelnicach pistolety zamienić na łuki.

G
Gość
2019-06-17T16:50:39 02:00, Dru:

Biorąc pod uwagę zaistniała sytuację... obowiązek to badania od psychologa...nie każdy jest na tyle obliczalny jak widać...skoro wymagamy od służb....to wymagajm też przede wszystkim od amatorów którzy nigdy nie mieli doczynienia z bronią....myślę że to co się stało da wiele do do myślenia... wyrazy współczucia

Problem badań polega na tym, że morderca który przychodzi na strzelnicę żeby zabić prawdopodobnie bez problemu je przejdzie. Badania zawodowych kierowców nie gwarantują że ci kierowcy będą bezpiecznie jeździć. Proponuję właśnie zastanowić się - co dają badania - w przypadku badań dla kierowców - patrząc na to, co obserwujemy na drogach.

R
Ruski sałdat

Naoglądają się filmów amerykańskich usa , to macie .

G
Gość
2019-06-17T13:19:59 02:00, zadra:

Horror. Trzeba wprowadzić obowiązkowe badania psychiatryczno psychologiczne przed wizytą na strzelnicy dla komercyjnych. Współczuję panu.

2019-06-17T14:18:44 02:00, Adam:

W takim razie wszystkim zabrać prawo jazdy a policjantom broń - co chwilę któryś strzela sobie w głowę.

Dobre

Dodaj ogłoszenie