Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubuskie. Egzamin gimnazjalny 2017 [WYNIKI]

(red.)
Tegoroczny egzamin gimnazjalny, który trwał od 19 do 21 kwietnia, składał się z trzech części. W części pierwszej – humanistycznej – gimnazjaliści rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego, a w części drugiej – matematyczno-przyrodniczej – zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki (również w dwóch odrębnych arkuszach). W trzeciej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zadania z wybranego języka obcego nowożytnego albo tylko na poziomie podstawowym, albo na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jak sobie poradzili w Lubuskiem?Zobacz też: Egzamin gimnazjalny 2017 w Lubuskiem:
Tegoroczny egzamin gimnazjalny, który trwał od 19 do 21 kwietnia, składał się z trzech części. W części pierwszej – humanistycznej – gimnazjaliści rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego, a w części drugiej – matematyczno-przyrodniczej – zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki (również w dwóch odrębnych arkuszach). W trzeciej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zadania z wybranego języka obcego nowożytnego albo tylko na poziomie podstawowym, albo na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jak sobie poradzili w Lubuskiem?Zobacz też: Egzamin gimnazjalny 2017 w Lubuskiem: Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Tegoroczny egzamin gimnazjalny, który trwał od 19 do 21 kwietnia, składał się z trzech części. W części pierwszej – humanistycznej – gimnazjaliści rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego, a w części drugiej – matematyczno-przyrodniczej – zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki (również w dwóch odrębnych arkuszach). W trzeciej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zadania z wybranego języka obcego nowożytnego albo tylko na poziomie podstawowym, albo na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jak sobie poradzili w Lubuskiem?

W przypadku języka francuskiego – za zadanie sprawdzające umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnej.

W trzeciej części egzaminu na poziomie podstawowym najtrudniejsze dla uczniów przystępujących do egzaminu z języka angielskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego okazały się zadania, za pomocą których sprawdzano rozumienie tekstów pisanych.

W przypadku egzaminów z języka rosyjskiego i niemieckiego na poziomie podstawowym były to zadania służące sprawdzeniu znajomości środków językowych. Dla uczniów przystępujących do egzaminu z języka francuskiego najtrudniejsze były zadania, poprzez które sprawdzano umiejętność stosowania środków językowych oraz rozumienia tekstów pisanych. Na poziomie rozszerzonym we wszystkich językach obcych nowożytnych gimnazjaliści opanowali na najniższym poziomie umiejętność stosowania środków językowych (por. tutaj).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska