Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

LUBUSKIE. Festiwal Las, woda i blues. Radzyń 2019. Udane święto bluesa. Wystąpili m.in. Józef Skrzek & Gerry Jablonski Band

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Festiwal Las, woda i blues. Radzyń 2019.Aleja Gwiazd Bluesa jest na Nowym Rynku w Sławie.Równocześnie z festiwalem w Sławie i Radzyniu odbywał się zlot  zabytkowych volkswagenów.
Festiwal Las, woda i blues. Radzyń 2019.Aleja Gwiazd Bluesa jest na Nowym Rynku w Sławie.Równocześnie z festiwalem w Sławie i Radzyniu odbywał się zlot zabytkowych volkswagenów. Urząd Miejski w Sławie
Festiwal Las, woda i blues. Radzyń 2019. To było udane święto bluesa. Wystąpili m.in. Józef Skrzek i Gerry Jablonski band, a swoją dłoń odcisnął na Nowym Rynku w Sławie, w pierwszej alei gwiazd bluesa w Polsce, Benedykt Kunicki - twórca Jimiway Blues Festival. Odbył się także coroczny zlot zabytkowych volkswagenów.

- Były występy kilkunastu wokalistów, kapel i prawdziwych gwiazd bluesowej estrady. Przy tym setki osób bawiące się w rytm tej muzyki w pięknej okolicy, w lesie i nad Jeziorem Sławskim. Ozdobą XIII edycji festiwalu Las, Woda & Blues był występ, na który każdy fan tego rodzaju muzyki czekał. Koncert Józef Skrzek i szkockiego zespołu Gerry Jablonski Band - czytamy w informacji Urzędu Miejskiego w Sławie. - Fani bluesowych klimatów towarzyszyli w odsłonięciu kolejnej gwiazdy w pierwszej Alei Gwiazd Bluesa w Polsce. Swoją dłoń odcisnął Benedykt Kunicki twórca Jimiway Blues Festival.

Organizatorzy Dorota i Jacek Łapińscy wręczyli nagrody dla laureatów przeglądu konkursowego kapel. Za najlepszy głos konkursu uznano Walentynę. Nagrodę publiczności i nagrodę główną przyznaną przez jury otrzymał zespół Second Line Blues Band z Wrocławia.

Trzynasta edycja święta bluesa

Trzynasty raz Jacek Łapiński i Leszek Markowski, szefowie stowarzyszenia „Las, woda i blues” zorganizowali imprezę bluesową. To dzięki nim majówka w gminie Sława należy udanych długich weekendów dla wielu gości i mieszkańców.
Blues jest nieśmiertelny. Wśród słuchaczy nie brakuje młodych osób. – Jest bardzo dużo festiwali bluesowych w Polsce, ale w mediach jest to gatunek niszowy, jednak jeśli chodzi o festiwale i koncerty, to jest tego bardzo dużo. Blues cały czas się rozwija – mówił Gazecie Lubuskiej Leszek Markowski. - Pomysł, aby rozpocząć duże bluesowe granie na Pojezierzu Sławskim kiełkował w głowie Jacka Łapińskiego od momentu, gdy wraz ze swoją żoną Dorotą zostali właścicielami ośrodka Wratislavia.

Gwiazdy na Rynku w Sławie

Gwiazda Miry Kubasińskiej zostanie odsłonięta w sobotę, 5 ma...

Pierwsza edycja festiwalu w Radzyniu była dla organizatorów bardzo dużym wyzwaniem. Nie było wiadomo czy będzie zainteresowanie i ile osób przyjedzie. – W 2007 roku postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko i ten pierwszy festiwal okazał się sukcesem – mówił GL pan Leszek.

POLECAMY:

Akademia dorosłych z pasją. W Sławie działa Akademia Dorosłego Człowieka. Seniorzy nie tylko razem się uczą i wyjeżdżają

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska