MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubuskie. Jeśli do końca miesiąca nie złożysz wniosku o 800 plus, pieniądze przepadną

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Jeśli wniosek o 800 plus wpłynie po 30 czerwca, rodzice czy opiekunowie dzieci nie otrzymają już wyrównania za czerwiec
Jeśli wniosek o 800 plus wpłynie po 30 czerwca, rodzice czy opiekunowie dzieci nie otrzymają już wyrównania za czerwiec Piotr Dubiel
W całym kraju ZUS czeka jeszcze na wnioski o świadczenie wychowawcze 800 plus na nowy okres za 100 tys. dzieci. W Lubuskiem do tej pory wpłynęło 107 tys. wniosków. Jeśli rodzice czy opiekunowie nie zrobią tego w tym miesiącu, to pieniądze za czerwiec przepadną.

Jeśli rodzice złożą wnioski do końca czerwca, to Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci świadczenie z wyrównaniem od tego miesiąca. Spóźnienie się nawet o jeden dzień sprawi, że pieniądze za czerwiec przepadną.

Złóż wniosek na 800 plus do 30 czerwca!

Nowy okres rozliczeniowy w programie 800 plus rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 31 maja 2025 r. Rodzice, którzy chcą otrzymywać świadczenie, powinni złożyć wniosek. Najlepiej zrobić to do 30 czerwca. Jeśli wniosek wpłynie później, nie otrzymają już wyrównania za ten miesiąc. Prawo do świadczenia będzie przysługiwało od momentu złożenia dokumentów, czyli wniosek złożony w lipcu będzie oznaczał wypłatę świadczenia od lipca.

Dokumenty na 800 plus złożone w różny sposób

Jeśli rodzic bądź opiekun dziecka nie jest pewny, czy złożył wniosek może to sprawdzić logując się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Można tam upewnić się czy dokumenty wpłynęły bez względu na to, w jaki sposób zostały złożone, tzn. czy były wysyłane przez PUE, bankowość elektroniczną, Emp@tię czy aplikację mobilną mZUS. W zakładce "Rodzina 800+" w oknie "Szczegóły Twoich wniosków’’ można sprawdzić nie tylko czy wniosek wpłynął, ale także na jakim etapie obsługi jest.
Jeśli klient, który nie miał dotychczas konta na PUE ZUS złożył wniosek o świadczenie wychowawcze przez bankowość elektroniczną bądź za pośrednictwem portalu Emp@tia, to konto na PUE zostało mu założone automatycznie. Dane do logowania na to konto otrzyma na adres mailowy wskazany we wniosku o świadczenie wychowawcze.

Przeczytaj także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska